Edius 8 exportovanie

Odpovědět
Zuzana

Zdravím, potrebujem exportovat 3hodinové video 1920*1080 vo formáte mp4 alebo niečo podobné aby sa zachovala full hd kvalita. Dá mi to len do AVi, ktoré mi hraje iba na mojom počítači, ked si dám spraviť mp4, naskočí že bude konvertovať asi 12 hodín. Dakujem za rady.
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Protože nemám křišťálovou kouli abych zjistil jak máte Edius nastavený a potom něco pracně vysvětloval, mám radu:
Otevřete si Syntex.cz nebo .sk a tam na úvodní stránce dole jsou "Novinky".
Tam máte "podkasty" s českými titulky a tam si můžete nalistovat návody na práci v Ediusu 8.
V těch počátečních (archiv novinek) jsou i návody nejen na nastavení Ediusu, ale i na to, jak z Ediusu exportovat.
Těžko vám tady bude někdo ochoten něco přežvýkávat, když si to můžete najít sama.
Ono 3 hod. video 12 hod. renderovat, to záleží také na tom, jaké máte PC. Na nějaké plečce je to docela možné. :)
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

Zuzana: 17. 04. 2017 19:29
Nemám Edius 8 a nikdy jsem s ním nedělal. Ale dovolím si Vám dát radu. Jak zde nade mnou "roman51" píše, vše se dá najít, ale hlavně než něco dělám, naučit. Nepustím se do něčeho, co neznám..... Dělat video tříhodinové v kuse...to je bláznovství !!!! Já bych radil, udělal z toho minimálně TŘI videa. Bude se s tím lépe pracovat, bude se to lépe renderovat, bude.......
Na mém "stroji" (PC s Adobe Premiere Elements) trvá renderování do MP4 asi 1x násobek originálu,tj. = 30 min se renderuje asi hodinu. A to s velmi vysokým datovým tokem (kolem 30 000 kb/s). Při běžném nastavení renderování (cca 15 000 kb/s) je doba renderování ještě kratší...... Tak že, záleží velmi podstatně na Vašem (výkonu) PC a na nastavení kvality renderu. Uvádí se, (i zde), že použití vyššího datového toku (u MP4 v 1920x1080) než 15 000 kb/s už na kvalitu nemá podstatný vliv. Tak že bych nechal (ve Vašem případě) toto nastavení, video do třech (asi) částí.............
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím pokud by někdo nevěděl o této adrese tak ji uvádím.Je tam spousta turoriálů a i v češtině.

https://www.edius.net/
čápík
Příspěvky: 29
Registrován: 03.10.2014, 15:47
Kontaktovat uživatele:

Jak píší výše vše záleží na stroji PC. Já mám sice jen EDU 6,5 ale když renderuji video do FULL HD takže dám MP4 a datový tok tak zhrube 10-12Mb což bohatě stačí na zachování kvality A stříhán a renderujui na netebook za 50 000,-Kč jede to zhruba 1:1 takže to bude nejspíš slabé PC
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

čápík - noťas za 50k už nebude žádná plečka. Podle ceny hádám na procesor i7 a ještě přídavnou grafickou kartu. Tam by měla fungovat při renderování i HW akcelerace.
Já mám noťas za 18k s i5 a přídavnou grafikou a HW akcelerace mi funguje. U tebe by to mělo být rychlejší než 1:1. Nebo tam máš procák od AMD ?
Protože jsem rozmazlený i7 6700K na stolním PC, na noťasu nestříhám. :)
MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Zdravím,chci se zeptat ač mám v EDIUSU 8.5 nastavenu výstupní hodnotu s 10 bit. hloubkou, po vložení klipu FHD 10BIT/4.2.2 je ve výsledku nahrávka vyrenderována jen v 8bit. Umí to Edius nebo ne?Má někdo s tím zkušenost?Předem děkuji za odpověd.


Naposledy oživil Anonymous v 01.01.2021, 16:24
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host