Pinnacle Studio 20

Odpovědět
sotas
Příspěvky: 110
Registrován: 17.11.2016, 14:12
Kontaktovat uživatele:

Když vložíš video do časové osy, je nad ním žlutá čára a postupně se barví na zelenou - tedy tak jak probíhá render. Až zelená na konci klipu zmízí, tak je video připravené a můžeš ho stříhat - v daném střihu ale opět proběhne render. Takto postupuješ klip za klipem.Jakmile si přehraješ výsledné náhledové video a je vše OK, dáš export do MTS a s tím si pak dělej co chceš. Takový je postup.

Problém je v tom, že když stříháš další a další video a renderuješ do pořád stejného adresáře, zvětšuje se neúměrně jeho velikost a může se vše zaseknout - PC nestíhá načítat z těch tisíců souborů. Například stopa dlouhá přes 30 minut, v rozlišení 1080/60p, může mít vyrenderované tisíce souborů a velikost renderu je kolem 10-15GB pro těchto 30 minut.
ambramil
Příspěvky: 13
Registrován: 12.06.2017, 18:41
Kontaktovat uživatele:

Aha ,tak už tomu rozumím,čiže to s tou zeleno žlutou čárou je teda v pohodě,komplet takto urobené video mám ze žlutou čarou a problém mi tedy není v tomto rendrování...ale nastává při exportu videa do nejakého souboru a nyní jsem mel spušteno do MTS ale jak dojde k 72% tak konec,zastaví se a dál nejde,viz foto :.-(
Jinak dekuji za Vaši snahu mi pomoci....
[attachment 1185 seknutpinnacle.jpg]
Přílohy
seknutí pinnacle.jpg
seknutí pinnacle.jpg (289.03 KiB) Zobrazeno 1008 x
sotas
Příspěvky: 110
Registrován: 17.11.2016, 14:12
Kontaktovat uživatele:

No ta žlutá čára právě není v pohodě - podle obrázku běží render teprve a vy už exportujete - to nemůže dopadnout dobře...

Vyčkejte přes noc až se vám žlutá přebarví na zelenou a ta zmizí - pak teprve pustíte Export do MTS
ambramil
Příspěvky: 13
Registrován: 12.06.2017, 18:41
Kontaktovat uživatele:

Rozumím tomu dobře,že až tam nebude ani žlutá,ani zelená, tedy jen černá tak teprve je to hotové a je možno dělat dál??
sotas
Příspěvky: 110
Registrován: 17.11.2016, 14:12
Kontaktovat uživatele:

ano, přesně tak - žlutá je nezpracovaná část - postupně zelená a až dojede na konec klipu, barva zmizí - tedy hotovo. Pak teprve Export. Pokud tam je žlutá v podstatě se nedá stříhat a tvořit přechody a efekty... je lepší to pustit přes noc a teprve pak pracovat - tedy\ při vaší délce stopy...
ambramil
Příspěvky: 13
Registrován: 12.06.2017, 18:41
Kontaktovat uživatele:

Moc děkuji za objasnení...už se to pomalinku mení tak jak má...tak ráno uvidím :-)
ambramil
Příspěvky: 13
Registrován: 12.06.2017, 18:41
Kontaktovat uživatele:

Tak jsem to tak udělal,spustil export a na 26 % se to zastavilo. Už fakt nevím :-(
Miroslav Polner

Skúšali ste vyexportovať v tom formáte AVCHD? Transport Stream MTS 1080i, je to formát prehrateľný cez USB v televízore.
ambramil
Příspěvky: 13
Registrován: 12.06.2017, 18:41
Kontaktovat uživatele:

Ano , aj v tomto som to robil a pri 72% sa to seklo a koniec.
aaaaa

Znížte parametre Pinnacle (viď čítať predchádzajúcich 20 strán), ako akceleráciu napr. na 60 percent, vypnúť niektoré nastavenia v Pinnacle na urýchlenie pre graf.karty v ovládacích panelov a pod. Urobte nový render, stále čakajte 20-30 min. pri každej úprave (render, uložiť a pod.). Inak žltý pásik pri renderi asi nie je v 20-tke (čo sa mení na zelený a potom zmizne), veď rendruje na pozadí, iba staré veci mi idú na pásik (napr. starých titulkov), ale tých je len pás. Samozrejme voľné miesto na disku, mne stačí 30 GB, ale pri vašom asi omnoho viac. Čím viac je tam urýchľovačov, výchytávok v Pinnacle, tým to skôr nestíha medzi hardvérom, windows a PS20 a pod. Pinnacle 20 beží iba na 64-bit PC a win 10. Treba aj Patch 20.6 (spustiť z firemnej stránky). Alebo je nejaké nastavenie zlé, počet snímok alebo niečo jednoduché, čo si človek nevšimne.
Ak viete po anglicky, pošlite dotaz na technickú podporu, potom budú chcieť stiahnuť parametre vášho PC a poradia. Tak som to ja spravil pred rokom a teraz na mojom PC a PS20 mi idú všetky aktualizácie a patche. Asi nemali spracované parametre niektorých typov počítačov v Pinnacle, jednoducho premenné pri programovaní PS (napr. typy graf.kariet a pod.). To mi robilo tiež v 18 a 19 verziách PS.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host