rada s hardwarem a programem pro strih videa.

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
Odpovědět
Tomkal
Příspěvky: 1
Registrován: 29.06.2016, 11:56
Kontaktovat uživatele:

Zdravim
Chtel bych vas poprosit o radu. Jsem IT a snazim se optimalizovat hardware pro strih videa softwarem pinnacle studio.
Aktualne je nainstalovana verze 12. Pocitac je stare core2duo e 4300 pretaktovane na 3GHz. Ram je 6GB a nekolik disku, Grafika 8500GT.
Novy hardware je core i5 - 4440, 8GB ram, systemovy disk ssd 128MB a dalsi disky... a trial pinnacle 16. Gafika intel v procesoru.

Na starem hardware je utrpeni pracovat. tak jsem koupil novy ale program nevyuzije jeho vykon. Nikde u pinnacle jsem nenasel presne specifikovane co program vyuziva, jsou tam jenom minimalni pozadavky. Co jsem zjistil, tak jenom od verze 15 vyuziva CUDA, a Intel Quick Sync Video. Cuda ale vyuziva jenom pro strihani ne pro export videa.
Video je ukladane jako dvd video. Puvodni kamera byla canon DV-830 myslim. A nova je neco od canonu ale presny typ nevim. Uklada uz na pametovou kartu.

Kdyz jsem zkousel exportovat video na mp4, pinnacle 16 rendrovala 2x rychleji nez real time. Ale procesor se flakal na nejakych 54%. Zdrojove video bylo na ssd, render data na dalsim disku a vysledne video na tretim. Vytizeni disku taky nic moc. Cely pocitac jel na pul plynu.
Opravdu je pinnacle tak spatne naprogramovane, (hardwarova podpora je zapla) ze vyuziva pro render tak malo vykonu (2 jadra)?
Cetl jsem ze nova pinnacle 19 ma hodne problemu. Co by jste doporucili za software pro strihani, ktery umi vyuzit vykon pocitace? pozadavky jsou: cestina, a podobnost PS.
Existuje nekde doporuceni pro pinnacle aby vyuzil vykonovy potencial pocitace?
děkuji za rady
PJ

Vyzkoušejte si PowerDirector 14 , je to rychlovka opravdu .Jede to i na Core Duo 2 ghz velmi svižně , nerenderuje to nic zbytečně , používá to svou technologii SVRT , tzn. osahá si to video a pak jede . Jde o minuty , žádné desítky minut . Ještě před výstupem to ukáže které části nově přepočítá a co jen kopíruje . Opravdu vynikajicí . Nyní jsem povýšil na Core i5 v ntb a mám SSD 120gb a někdy používám ještě jeden disk přes e-satap ale to ani není potřeba s tím SSD se to ještě snížilo - tedy čas o cca 1/4. Je radost se bavit avchd videem když to šlape rychle a to jak prokládané tak i progresivní . Jo a ten PD14 je potom líp koupit přes amazon.de , je to levnější a hezky krabice se vším všudy jak to má být .
Miroslav Polner

Pre Tomka, nenapísali ste aký používate operačný systém, ale inak v dnešnej dobe používať Pinnacle 12 na strih videa HD a to predpokladám, že tá vaša kamera na kartu už má, je nemysliteľné. Pokiaľ nechcete investovať do drahého strihového programu, treba ísť aspoň na vyššiu verziu Pinnacle s podporou 64bit a PC s i5 by mal ako tak postačovať.
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

.............tak ona 12 ka Pinnacle byla hodně dobrá(!). Asi nejpovedenější verze v tu dobu. Na dnešní kamery (fotoaparáty) co natáčejí do Full HD a zpracovávají se do MP4 (a podobných - H.264) to Pinnacle už nestačí. Ale znám lidi, co video v Pinnacle zpracují (editují) v MPEG 2. Přečtou (přehrají to) to PC, TV i NTB. Jinak si kvalitou (domácí) nezadají s MP 4. Akorát ty uložené soubory jsou asi o násobek větší. Osobně bych si už Pinnacle nekoupil (zatím), přešel jsem na Adobe Premiere Elements. Má to podobné (né stejné) ovládání, jako Pinnace (na rozdíl třeba od Sony...), je v češtině (!) a i cenově je to s Pinnacle (poslední č.20) skoro stejné................
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host