Nastavení projektu 4K v Edius 8

Jirka M

Zdravím všechny uživatele Edius 8 a prosím o radu nastavení projektu a exportu pro video AVC 4K 25p. (kamera SONY FDR-AX100E)
I když mám dostatečný výkon počítač, procesor 12 jader i7 5820, tak čas exportu je více jak 10x a výsledné video proti originálu není kvalitní. Pokud jsem dříve pracoval s videem 4K mp4 50p 150 Mbps z jiné kamery - Panasonic, nebyl takový problém a i časy exportu byly kratší.

Nastavení Edius projektu pro video XAVC-S 4K 25p 100 Mbps:

Video
Frame Size : 3840 x 2160
Frame Rate : 25.00
Aspect Ratio : 1.0000
Field order : Progressive
Video Channels : YCbCr + Alpha
Quantization Bit Rate : 8Bit
Stereoscopic Editing : Disable
Audio
Sampling Rate : 48000Hz
Quantization Bit Rate : 24 Bit
Channel : 2
Setup
Render format
Grass Valley HQX Standard
Over Scan Size : 3 %
Audio Reference Level : -20.0dB
Resampling method
Lanczos 3 Sharper (Best for progressive picture)

Export do H.264/AVC 25Mbps, Profile: High, Quality: Normal

Děkuji za případné rady, nebo názory.
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

To je dosti divné. Sice nemáš 12 jader (to si moc fandíš) ale "jen" 6, ale tvůj procák umí Hyper-Threading a tak máš 12 vláken. Kolik máš RAM ?
Ale i tak je to divné. Moje kamča točí 4K do mp4, ale při renderu do XAVC-S jsem měl čas 3x delší proti RT. Že by to bylo formátem XAVC ?
Zkus pověsit kus videa (1 nebo 2 minuty) na www.ulozto.cz a můžu to zkusit na moji i7 2600K, i když je proti tvojí i7 "žebráček". :)
Dost mne to zajímá, protože si stále myslím, že ještě nenastal čas na upgrade PC.
Zdarec! :)-D
Jirka M

Za jádra se omlouvám-překlep, ale RAM mám opravdu 16 GB. Ta je využita v tomto případě tak 30% , výkon procesoru jede na trvale 83-85%.
http://ulozto.cz/live/x6aXz1tV/test-exp ... 4k-25p-mp4
(kdyby byl problém, tak heslo je EDIUS)
Dík za názor!
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Jirko, asi jsi mi dobře nerozuměl, já myslel originál video z kamery. Bědoval jsi, že čas exportu (předpokládám renderu) trvá více než 10x RT.
Proto mne napadlo, že to vyzkouším, protože s i7 5820 mi to zkrátka nesedí. Používám Edius od v.4 a tak jsem to chtěl zkusit.
Vypůjčil jsem si originál klipy od "Romoluse", který tady v jiném vláknu zveřejnil recenzi na tvou kameru a k tomu i orig.klipy.
Opět mi render trval jen trojnásobek RT.
Také mne zajímalo, jak vychází při točení do 4K švenkování, je to stejně trhané jako z mé kamči Panasonic FZ1000, také umí v 4K jen 25p.
Pokud máš náladu, pověs na ulozto originální záběr.
Ještě otázka: kde se dá pořídit jedna licence Ediusu8 za 3700.- Kč? Pokud to není tajný zdroj! ;)

Zdarec.
Jirka M

Tak to se omlouvám. Právě jsem posílal originál video do Syntexu, tak ho můžeš stáhnout na adrese. http://mab.to/fPkPdpupz
Snad se ta záhada vyřeší. (Licence EDU stojí 7127.- Kč a jsou to dvě licence na dva samostatné počítače....)
Díky za test.
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Záhada trvá. Tvé originální klipy na mém PC trvaly při renderu do XAVC-S jen 3,6x déle proti RT, do H.264/AVC 6,6x déle (při zapnutém HW kódování),
a do GV HQX AVI jen 2x proti RT. Ale tady byl obrovský nárust objemu dat .

Ještě mne napadá: já mám 24 GB RAM, systémový disk SSD Samsung 250 GB, kde je nainstalován i Edius8 Workgroup a renderuji do dalšího
SSD Samsung 250 GB. Projekty nastavuji podle návodu od Syntexu "Export ve 4K v Ediusu Pro 7", který jsem si stáhl podle jejich instrukcí, když
jsem měl u v.7 problémy s nastavením. Funguje to i ve v.8.
Snad ti Syntex poradí, jsou tam docela vstřícní, dá se s nimi domluvit.

Že je EDU za 7127,- Kč vím, máme jí! :D Jen mne překvapilo, že se dá koupit jedna licence.

Až ti Syntex odpoví, pochlub se, člověk se musí pořád učit.

Přeji ti, aby se konečně vykopal ten zakopaný pes, třeba je to jen prkotina, ty se odhalují nejhůř.

Jó a ještě - používám Windows 10 poslední verzi, mám pocit že je rychlejší !!! :)
Jirka M

Romane díky za informace. PC mám osazeno stejně, jen RAM mám 4x4=16 GB, ale ta je vytížena max na 35%. Procesor na 85%.
2x SSD Samsung 250 - systém s Ediusem a druhý projekty. Mám také W10.
Musím se ještě podívat na HW kódování s tím jsem nic nedělal.
Zatím si Syntex vyžádal originály, uvidíme co poradí. Třeba mi ten návod nastavení také pošle.
Zkoušel jsem nastavit export na Super Fine, ale to byl čas 15x a výsledek stejný. Rozpad obrazu v obloze a stromech v pohybu kamery.
Dám vědět.
Jirka M

Problém s rychlostí renderu videa XAVC-S 4K se vyřešil po instalaci aktualizace EDIUS 8.2. Nyní trvá render do H.264/AVC 4K v průměru 2,5x.
Rada, jak nastavit nejlépe projekt a export pro XAVC-S 4K 25p, zatím není. Syntex předal vzorky videa do Grass Valley a zatím se čeká.
(nastavení HW kódování nemohu najít)
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Jirko, mám pro tebe špatnou zprávu, HW kódování hledáš zbytečně. :(
Od posledního pokecu jsem provedl upgrade PC a také jsem se zajímal o i7-5820K (6 jader by se mi zamlouvalo), ALE při zkoumání tohoto CPU jsem zjistil,
že nemá integrovanou grafiku a základní desky nemají možnost připojení monitoru. A toto je ten zakopaný pes, proč nemůžeš najít HW kódování. (td)
Integrovaná grafika a na ní připojený 2. monitor je podmínka !! Také nevím jestli by to čipset X99 podporoval. Zkus se Syntexu zeptat, jestli to jde nějak obejít.

Já jsem zvolil i7-6700K Skylake do desky ASUS Z170-P a jsem vysmátý ! >:D< HW kódování funguje.
Včera jsem to dodělal a tak to teprve budu zkoušet, mělo by se to dobře taktovat. CPU chce jen 95W při 4,2 GHz, je to už 14 nm.
Ještě tomu dám lepší chladič a uvidí se !!

Ahoj, jdu "makat" ! :)-D
Jirka M

Zdravím, rád bych informoval o nějakém pokroku ohledně mého problému kvality exportu XAVC-S 4K videa 25p i 24p, ale ani za dva měsíce žádné zprávy.
U statických záběrů není problém, ale v pohybu a hlavně i pomalá panorámata, neklid v obraze a kmitání na kontrastních místech.
Testy ukázaly, že originál klip 4K s panorámou bez vady. Export klipu bez úprav - částečné zhoršení. Export klipu s úpravou barev a expozice - kvalita velice špatná.
Co se týká rychlosti renderingu exportu bez HW kódování u Edius 8.2, tak to už jsem psal v předešlém příspěvku.
Dokonce na nastavení kvality videa exportu na Super Fine se dostanu v průměru na 4x. Tuto kvalitu jsem zatím nucen nastavovat, abych zamezil u 4K vadám v obraze.
Rozlišení 4K je výborná věc, ale zase se toho moc vidí.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host