Pinnacle - video-zone.cz - recenze

Odpovědět
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

Dnes již chápu, proč se někomu líbí dodnes "staré" Pinnacle č. 12. Pokud se starší, či senior "dá" do natáčení videa, byť přes fotoaparát, mobilní telefon či přímo kamerou (známý dostal do důchodu "dárek" - kameru (!)...), mnohdy je vystaven problému, co s tím. Pokud není expert na "moderní techniku", neovládá všechny názvy, zkratky, pojmenování, funkce, trendy, možnosti, - dojde do stádia ovládání některého programu na střih videa (které si asi koupí, které mu někdo doporučí...) a mnohdy to není schopen ani správně používat. Tento článek je jistě dobře napsán (popsáno Studio Pinnacle 19), ale pro laika je spíše úprkem pryč...od tohoto editačního programu, nehledě na to, jakou špatnou pověst si tento program poslední dobou získal. Říká se, že v jednoduchosti je síla, ale s Pinnacle 19 je to dle mne právě naopak. Zase tak toho mnoho neumí a je překombinované. Aby na něm šlo dělat "rozumné" věci, musí si majitel pořídit verzi ULTIMATE (!). K ní získá stovky zbytečných efektů přechodů nastavení..... Je to jistě věc názoru, ale dle mne, je devadesát procent obsahu Pinnacle zbytečnost (!). Zlatý Sony Vegas (bohužel stále bez CZ .... i ta cena není zrovna příjemná) nebo podle mne finančně rozumný Adobe Premiere Elements.

http://forum.strihvidea.cz/read.php?29, ... #msg-14691 → Re: New in Pinnacle Studio 19
20. 02. 2016 10:55
Jirka M

V tomto článku-recenze, dost dobře nechápu
"Obecně asi nejdůležitější novinkou v edici Ultimate je proto podpora formátu XAVC S pro rozlišení až do 4K (3820 x 2160 pixelů)",
když s tímto formátem pracuji už v PS18. Než přidali, tak spíše ubrali na při. autoring Blu-ray, který si musí každý dokoupit.

Já jsem přešel na Edius8 a mám klid. Dá se pořídit jedna licence za 3700.- Kč, pokud s tím nechcete podnikat.
Prostředí se dá dost dobře přizpůsobit i Pinnaclu, když je nato člověk zvyklý. Nastavení a pracovní základy se velice rychle pochopí.
Když pracujete co kapitola to seqvence, tak je i export na DVD či BD velice jednoduchý - automatický, včetně popsaných tlačítek kapitol.
Menu je sice jednoduché, ale 100% funkční.
To se u Pinnacle říci nedá. U všech verzí od 16 do 19, tlačítka u některých multimediálních přehrávačů jsou aktivní pouze 1 vt. na konci času.


Naposledy oživil Anonymous v 30.09.2022, 01:15
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů