Prevod videa do horsi kvality

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
Odpovědět
Asfix

Zdravím,

Natočil jsem si video z dovolene, z kamery GoPro Hero4. Tocil jsem ve formatu fullHD SuperWiev 60 snimku. Nyní mám problém na starším notasu (mam starsi stroj HP, dualcore 2GHz, 4GB RAM, 32bit system, nebo moznost novejsiho a vykonejsiho notasu) a vubec na cemkoliv co mam nyni dostupne video plynule prehrat.

Maje prosba o radu zní:

V jakém programu nejlepe a do jakeho formatu video prevest, abych mohl video bezproblemu prehrat, a sestrihat s muzikou dle svych predstav? Na strih videa mam pripraveny program PinaccleStudio17 (nebo pokud doporucite jiny lepsi?) Se zhorsenim kvality samozrejme pocitam, jde me o to to v klidu sestrihat a upravit a nasledne prehrat pro ukazovani lidem pripadne nahrani na youtube?

Je me jasne ze je u me chyba ve starsim stroji, a kvalitniho videa z lepsi kamery, plus jako strihac videa amater. Takze to slyset nepotrebuji. Spise me jde o radu co s tim ted abych to nejak adekvatne a v pohode sestrihal a dal si do kupy.

Diky moc.
Laďa
Příspěvky: 266
Registrován: 22.02.2014, 10:23
Kontaktovat uživatele:

Máš-li hodně místa na HDD, tak převést na nekomprimované AVI nebo codek Loossles AVI (http://www.yuvsoft.com/2d-technologies/ ... deo-codec/). To by mohlo ještě běžet, jen nevím jestli v Pinnaclu. Potom to exportuješ do MP4 pro YT, jen se načekáš (přes noc)
profil
Příspěvky: 53
Registrován: 14.08.2014, 02:45
Kontaktovat uživatele:

Video máte doufám stažené na HDD v PC. Jde přehrávat přes WMP ? nebo VLC ? nebo jiný přehrávač ? Pokud je vše OK, tak by to přehrát jít mělo. Tyto soubory jsou pro Pinnacle dosti náročné. Dle mne. Ale zkusil bych je natáhnout do Pinnacle na timeline (časová osa) a dal hned vyrenderovat do formátu MP 4 s tokem kolem 16 000kb/s v původním rozlišení (!). Režim kamery má dvě možnosti SuperView (720 nebo 1080). A toto vyrenderované video znovu vložit do nového projektu a editovat. Je fakt, že ten první notebook je na to slabý. Procesor Corel2 Duo 2,8 GHz by to už mohl zvládnout. Ale bude pomalý. Pokud by jste měl věřit firmě v zastoupení pro Pinnacle, tak dle nich je i i7 na hraně..... Příště doporučuji si natočit několik krátkých verzí s kamerou a vyzkoušet, co půjde ve vašich podmínkách zpracovat. Ještě že jste netočil v 4K.
Jen poznámku - pokud by vše zklamalo, jde to vyrenderovat do MPEG 2 v org. rozlišení s tokem kolem 16 000 kb/s (!!!). To by mělo jít poté sestříhat (jako nový projekt) i na tom vašem notebooku. A na výsledném videu na YouTube těžko poznáte rozdíl.
Pokud by Studio Pinnacle stávkovalo, zkuste si stáhnout TRIAL Adobe Premiere Elements 13. Je také v češtině a dle mé zkušenosti je podstatně stabilnější a méně náročné na výkon PC. To je moje zkušenost...
Laďa
Příspěvky: 266
Registrován: 22.02.2014, 10:23
Kontaktovat uživatele:

MPEG2 s 16Mkb/s nebude zrovna odpovídat originálu. Tady by bylo lepší zvednout tak na 25 a výše.
Osobně bych doporučil zrušit Pinnacle a jít do Ediusu a použít PROXY. Chvíli trvá vytvoření, ale střih jede jak z praku. Používám na video z Gopra 1080 50p. Další možnost je použít náhledové soubory z Gopra. Z hlavy nevím příponu, ale minulý týden jsem to testoval. Rychlé a jednoduché.
profil
Příspěvky: 53
Registrován: 14.08.2014, 02:45
Kontaktovat uživatele:

Pro Laďa 31. 07. 2015 21:47
Aby to odpovídalo orginálu - tím jsem měl na mysli rozlišení, tedy např. 1920x1080, nebo 1280x720 zpracovávat zase v tom samém rozlišení. Obojí ta kamera nabízí. Pokud toto dodrží, má z 90% vyhráno. Mnohá videa na YouTube v MP4 mají datový tok kolem 12 000 kb/s i nižší. A jede to OK. Pokud budeš renderovat ve Full HD, tak si zkus rozdíl 16 000 kb/s a těch Tvých 25 000kb/s. Na plasmě 109 cm není vidět (na oči) žádný podstatný rozdíl. Dočteš se o tom i na jiných webech. Ale je to věc názoru. Zpomalíš tím moc a moc PC, některé to ani nezvládnou. Pokud máš procesor i7..............tak to využij. Dle mé zkušenosti je to ale zbytečné. To je jen můj názor a má zkušenost.


Naposledy oživil Anonymous v 08.01.2021, 13:12
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host