EDIUS 8

mack
Příspěvky: 104
Registrován: 28.11.2011, 14:01
Kontaktovat uživatele:

Zdravím, zajímalo by mě, zda už ho někdo testoval a co vy na něj?
Díky za reakce.
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Dneska jsem si stáhl trial a po několika hodinách mám pocit, že zůstanu u v. 7.5. Podle mne je změna (úprava) prostředí změnou ikonek pitomost, protože to bude
jistě z počátku zdržovat. Jinak je všechno na stejném místě jako ve v.7 a renderování prvních klipů v FHD a 4K 25p se mi zdá stejně rychlé. Údajně je tam přidáno
mnoho nových věcí, ale to ocení asi jen profíci. No, za pár hodin se těžko může něco kvalifikovaně říci, na zkoušku je 31 dnů. Ale pro amatéra je cena upgradu podle mne nesmyslně vysoká.
Amen.
mack
Příspěvky: 104
Registrován: 28.11.2011, 14:01
Kontaktovat uživatele:

Díky za reakci, už jsem si taky stáhl TRIAL. Zatím jsem na to měl jen chvilku. Zásadní změna je vzhled. Budu dál zkoumat a uvidíme.
Ten upgrade se mi taky zdá docela dost. Musím najít něco hodně zajímavého, aby to za ty peníze stálo.
Lubomir
Příspěvky: 61
Registrován: 29.03.2013, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Zdravím. Potrebujem radu. Pred niekoľkými týždňami som kúpil EDIUS PRO7 a stiahol som si upgrade na verziu 7.5. Mal som "šťastie " lebo som sa vtesnal do časového pásma ( 4 dni skôr a už túto možnosť nemám ), kde mi umožnili bezplatne stiahnuť upgrade na EDIUS 8. Sťahovalo mi to takmer 6 hodín no pre inštaláciu si to vyžaduje odinštalovať staršiu verziu, teda EDIUS 7.5 -> tu mám ale obavu, keďže odinštalujem program - nevymažú sa mi aj rozpracované projekty ?
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Podle mé zkušenosti se rozprac. projekty nevymažou, obě verze jsou kompatibilní. Ale důležité je před instalací nové verze vrátit licenci na server GV (provést deaktivaci), jinak o ní přijdeš. Ta doba stahování je podivná, já zatím stahoval jen trial za cca půl hodiny. S vnukem máme Edius Pro 7 Education s nárokem na
verzi 8, ale po registraci čekáme na možnost stažení už od 10.7.t.r. Dle GV to prý trvá až 10 pracovních dnů, tak čekáme. Také přišla hláška: Pouze po omezenou dobu, budeme dodávat EDIUS Workgroup 8 namísto EDIUS Pro 8. Tak mne napadá, jestli také nemáš verzi Workgroup, ta je zřejmě obsáhlejší a nakonec mohou být jejich servery přetížené a proto ta šílená doba stahování.
Lubomir
Příspěvky: 61
Registrován: 29.03.2013, 21:43
Kontaktovat uživatele:

DEAKTIVOVAŤ ? - ešte, že si ma na to upozornil lebo toto som vôbec nevedel. Práve to obzerám, no nejako neviem prísť na to, ako tú deaktiváciu urobiť. :S môžeš mi poradiť?
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Ono už to platilo pro verzi 6.5. Nevím od koho jsi Edu koupil, já od Syntexu (má i slovenskou pobočku) a tam vydali instalační příručku, možná že jí Syntex.sk má ve slovenčině. Zkusím ti jí poslat, ale kdyby to neprolezlo kvůli velikosti, napiš.
[attachment 1065 EDIUS-65-InstalacniPrirucka.pdf]
Přílohy
EDIUS-65-InstalacniPrirucka.pdf
(195.62 KiB) Staženo 104 x
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Tak už nám Edíka 8 povýšili na 8.11, ale pořád čekám na ta úžasná vylepšení: Sledování pohybu, Zpomalovačky pomocí algoritmů optického toku,
Konvertor snímkových frekvencí a Nový režim pro barevné korekce (na to přímo nedočkavě). Mám pocit, že se dříve naučím korekce v DaVinci Resolve,
což je pořádný opruz, žádné české návody.

Jinak se musím přiznat, že si na v.8 nemohu nějak zvyknout a pořád jsem raději ve v.7, kterou nám k Vánocům povýšili na 7.51.
Jirka M

Pro roman51,
Přešel jsem už také na Edu8, ale nedokázal jsem si ponechat i původní 7.5, abych si alespoň mohl v klidu udělat nastavení a porovnávat oba programy. Prostě mě to bez odinstalace staršího programu nepustilo. Viděl jsem v tutoriálech, že to tak mají, ale mě nedokázali poradit ani v Syntexu. Teď už je to jedno, ale jak se to dá obejít?

Edu8 mám dva měsíce a zatím jsem moc změn v programu ani v lepším přehrávání na ose nezjistil. Změna je hlavně v tom, že se u nového projektu musí aktivovat okna na synchronizaci, je tam prostě jiné základní nastavení. Jinak mě Edík velice chytil a stále se učím. Dělám si postupně vlastní seznam zkratek, bez kterých to nejde.

Také nedočkavě čekám na slibované vylepšení, ale teď to asi brzy nebude po 8.11
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů