Pinnacle studio 12 - zpomalení videa

Fórum ke všem verzím Pinnacle Studia 10 až 15
Zamčeno
Lůca

Zdravím :-)
Potřebovala bych poradit. Nahrála jsem přes webcameru do PS12 krátké video. Obraz je ale oproti zvuku zrychlený a nemůžu přijít na to, jak je zesynchronizovat.Když to dělám přes přidat efekt - rychlost, vždy se mi pouze změní rychlost zvuku a obraz úplně zmizí. Nevíte co s tím?
Děkuju moc :)
profil
Příspěvky: 53
Registrován: 14.08.2014, 02:45
Kontaktovat uživatele:

Nepíšeš co jsi s tím všechno dělala. Racionální je soubor z web kamery stáhnout jako soubor na HDD v PC. Tam i uvidíš jak se video v přehrávači chová - jestli tam ten zvuk pasuje s obrazem (!). Uvidíš i jakou má soubor příponu. Jde o to, aby Studio Pinnacle 12 tento typ souboru podporovalo !!! Pokud tomu tak není, musíš video z web kamery převést na jiný formát. Možností na to je několik. Předpoklad je, že máš org. Pinnacle kde je vše, co má být. Je i velký rozdíl i verzích Studio Pinnacle (Pinnacle 12 má tuším tři verze). Ta nejdražší - Ultimate - by měla mít vše, co v té době (r.2008) bylo dostupné. Po otevření projektu v Pinnacle "tento" soubor poté přidat do projektu. Ale videa od Apple 30 snímků/sec na Pal 25 snímků dělají někdy "neplechu" ve zvuku........

Formáty pro import:
Video: DV, AVI, MPEG-1, MPEG-2*, DivX*, MPEG-4*, 3GP (MPEG-4)*, WMV, nechráněné tituly na DVD*
Zvuk: WAV, MP3, MPA, AC3*
Obrázky: BMP, JPG, PCX, TGA, TIF, WMF, GIF, PSD
* vyžaduje bezplatnou aktivaci na Internetu při prvním použití
Lůca

Nahrávala jsem to přímo přes možnost "nahrávání" v pinnaclu. Do formátu MPEG, takže se mi nahrané video rovnou vložilo na osu. Zvuk obraz byl mnohem rychlejší než zvuk. Přes různé pokusy jsem potom zjistila, že to ideálně sedí na rychlost 48%. Nakonec jsem se to pokusila vyřešit tak, že jsem přetáhla zvuk z videa jako zvukovou stopu a rychlost videa upravila. Jenomže málokdy to šlo přehrát. Většinou celkové video (obraz i zvuk) hrály asi dvě sekundy a pak mi v náhledu vyskočil vykřičník místo orazu, zvuk pokračoval.
A nakonec jsem to vzdala úplně, jelikož jsem zjistila, že kvůli zrychlenému videu nemám nahranou celou zvukovou stopu.
profil
Příspěvky: 53
Registrován: 14.08.2014, 02:45
Kontaktovat uživatele:

Nahrej to napřed (stáhni) jako soubor na HDD v PC. Pak si to přehraj v buď Media Playerem, VLC Media Player, nebo co máš v PC. Tam prvně uvidíš, jaké video je - jak hraje, jak se chová zvuk a pod. To by měl být základ. Pokud bude video OK, tak ho teprve potom vložím do projektu. Laborovat s problémy v Pinnacle když nevíš jaké je stažené video v PC je ztráta času. Jestli je video poškozené, nebo ho Pinnacle špatně stáhl - kdo ví ??? Zkus to dělat popořadě. Jinak nebudeš vědět v čem je chyba....
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host