KONFIGURÁCIA PC PRE EDIUS

ˇPeZa

Dobrý den, prosím o radu. Budu si pořizovat PC výhradně na zpracování videa. Mám dva tipy na CPU i7-4790K a i7 - 5820K. Není mi ale jasné jestli je lépe použít procesor s integrovanou grafikou i7-4790K (4 jádro) nebo i7-5820K (6 jádro) - určitě výkonější ale bez int. GPU. Cena základové desky nehraje roli. Na dražší desku s chipsetem X99 finance jsou. Jde mi pouze o to aby konfigurace PC byla patřičně výkonná. Potřebuji zpracovávat videa XAVC-S asi 60Mb/s v budoucnu možná i 4K. Fy.Syntex prodává PC na střih videa, která inzeruje jako "Profesionálna pracovná stanica na strih a spracovanie 4k videa" tato sestava obsahuje CPU 4790K. Je tento CPU na střih videa lepší nebo jsou tyto nabízené PC už mírně postarší ? Na diskuzi jsem se někde dočetl že interní GPU je výhodný pro rychlejší rendering. Mám laický dotaz - Je možné že rendering se provádí až po skončené práci na projektu? Když použiju ten výkonější CPU (i7-5820K) bez vnitřní GPU tak ten delší závěrečný rendering by mi asi nevadil. Nechám ho chroustat a půjdu po jiné práci :-) Důležitější je pro mne hladký chod editace vč. všech přidaných efektů. Ještě dodatek. Grafiku plánuji asi GTX 970.
Prosím jakýkoli váš názor nebo radu. Díky a zdraví všechny ochotné PeZa
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Můj názor si můžeš přečíst na vedlejším vláknu "Nastavení projektu 4K v Edius 8". Do i7-4790K bych rozhodně nešel, už je mimo (ma i staré RAMky DDR3).
Budeš-li pracovat s Ediusem, bude se ti hodit práce na 2 nebo i na 3 monitorech. Já jako 3.monitor používám i TV.
Pro HW kódování je třeba mít v CPU integrovanou grafiku, ta v i7-6700K mi přehrává i 4K. Konečný rendering se pochopitelně provádí po editaci.
Edius ale umí pro urychlení editace převést video do Proxy módu a před konečných renderingem si to převedeš zpět do plného rozlišení.
[attachment 1112 3monitory.jpg]
Přílohy
3 monitory.jpg
3 monitory.jpg (281.19 KiB) Zobrazeno 1271 x
peza

Díky roman51 za odpověď :-) Mám ještě otázku může při HW kódování chybějící integrovanou grafiku v CPU ( i7-5820K ) nahradit nějakým způsobem výkonná grafická karta v PCI slotu? Ještě poznámka:
Při porovnávání CPU na stránkách Intelu ten i7-6700K obsahuje funkci Quick Sync, kterou využívá novější Edius8 - mohlo by se to do budoucna hodit :-) CPU i7-5820K ho nemá takže asi jasná volba bude ten i7-6700K, je to i novější generace čipu. Jak píšeš že tvůj PC stíhá i 4K přehrávat tak asi nebudu nic víc řešit. Zatím dík a měj se peza
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

O tom, že by se dala integr.grafika nahradit graf.kartou pochybuji. Funkce Quick Sync začala s i7 druhé generace, tedy SandyBridge.
Dále to bylo podmíněno ještě čipsetem, tehdy Z68 a tuším ještě H68. Ostatní byly mimo.
Posílám ti kromě textu od GV i obrázek jak připojit monitory. Je to sice z r.2011, ale funguje mi to i dnes na čipsetu Z170.
Grafická karta nemusí být NVidia, používám i Radeony.

Připojení monitorů (stroj.překlad):
Závěrečné kroky k získání výhod Quick Sync: jakmile máte vhodnou kombinaci procesoru a základní desky,
tak připojit monitor k výstupu ze základní desky, dále připojení dalšího monitoru k výstupu grafické karty a pomocí Windows rozšířit plochu přes oba monitory.
Quick Sync nebude fungovat bez aktivního monitoru připojeném k výstupu z grafické karty a integrované grafiky, jak je znázorněno na obr. 7.
Jakmile budete mít ten správný procesor, základní desku, a nastavení monitoru, existuje jen pár jednoduchých kroků zbývajících aby EDIUS využíval Quick Sync.
[attachment 1113 Pipojenmonitor.jpg]
Přílohy
Připojení monitorů.jpg
Připojení monitorů.jpg (90.21 KiB) Zobrazeno 1271 x
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím pokud má procesor I7 integrovanou grafiku nelze používat virtuální PC.Mám to odskoušeno.Pokud by jste chtěl PC někdy využívat i tímto směrem tak to nejde.
peza

Pro Otakara: co myslíte tím "virtuálním PC" ?
Pak mně trápí ještě jedna otázka. Roman51 píše že CPU s integrovanou grafikou podporuje HW kódování. O.K. není důvod tomu nevěřit to je jistá a ověřená věc. Ale není mi jasné jak se asi pracuje na PC střižně co nabízí fy.SYNTEX jako "PC STX eXtreme Profesionálna pracovná stanica na strih a spracovanie 4k videa" za bratru
185 tis. Kč s DPH, která obsahuje CPU i7-5960X Octo Core Processor který nemá integrovanou grafiku, takže HW kódování renderingu asi nebude funkční. Nebo má ten processor tak obrovský výpočetní výkon že to nějak dožene i bez té integr.grafiky? (Dle popisu konfigurace obyč. PC - žádný graf. akcelerátor nebo pod.)
http://syntex.cz/p/pc-stx-extreme/c/str ... ce-na-klic

A ještě jedna otázka, nemám patent na rozum tak se raději 3x zeptám než něco zkazit za hodně peněz :-) Předběžného favorita na střih videa mám zvoleno
CPU i7-6700K plus k tomu příslušné komponenty, ale pro hladký chod editace vč. efektů by měl být přece lepší výkonnější např.6 core CPU i třeba bez int. grafiky.
Na době závěrečného renderingu mi tak moc nezáleží. Je to HW kódování pro úspěšný rendering a editaci videa bezpodmínečně nutné?
Díky za odpověď nebo názor - s pozdravem peza Šternberk
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím tady je třeba popis virtuálního softu pro PC.Je to jeden z mnoha existujících softwarů.

http://www.sw.centrum.cz/vyvojove-nastr ... Gwod8NULxQ

https://cs.wikipedia.org/wiki/VMware_Workstation

Zjednoduše řečeno tak se nainstaluje virtualizační software do kterého je pak možnost nainstalovat další o.s.Win,Linux atd. a do nich mám pak možnost zkoušet třeba různé instalace softwaru než bych to nainstaloval načisto.Je tam možnost perfektní zálohy a tím i obnovy.
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

V tom nevidím žádný smysl. Edius si přece může odzkoušet v trial verzi. Jemu jde o to, bude-li HW kódování fungovat v PC s CPU ( i7-5820K ). :)
Virtuální PC se postavit nedá, proto mu na to může odpovědět jen ten, kdo takové PC má. To je ten zakopaný pes. A z vedlejšího vlákna je zřejmé,
že to asi nejde, když dotyčný vlastník nemůže v Ediusu HW kódování najít! (td)
Jirka M

Nemohu radit, ale mohu napsat svoje poznatky.

Mám Edius 8.2., CPU i7-5820 (tedy bez integrované grafiky), GPU GTX 960.
Zpracovávám video XAVC-S a to jak 4K25p, tak HD 50p.
Při práci na časové ose nemám absolutně žádné problémy, které by mě omezovaly. Pokud náhodou se sejde pod sebou více oken - titulek, videa , muzika, přechody, efekty, může se stát, že je lepší pro plynulé přehrání (červená přetížená oblast), provést render I/O. Ale i to je otázka jen několika vteřin a je vyřešeno.

Při přehrávání na časové ose (4K, nebo HD, skoro jedno) , jde GPU kolem 35% a CPU kolem 18%
Při exportu (opět téměř jedno, jestli 4K nebo HD), GPU kolem 20% a CPU do 85-90%
Rychlosti renderu: XAVC-S 4K do H.264/AVC 4K mp4 - 2,5x
do H.264/AVC HD mp4 - 1,6x
XAVC-S HD do HD 1080 MPEG2 - 0,5x
U zpracování HDV videa, nebo SD to nemá cenu ani psát. Je to fofr.

Paměť mám 16 Gb a nikdy se nepodařilo ani u velkých projektů větší využití jak 40%.

Závěr mám ten, že žádné HW kódování u Ediusu 8.2. nepostrádám.
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

No vidíš, se svým novým železem i7-6700K, které mi jede na 4,300 GHz, jsem renderoval tvoje klipy do HD 1080 MPEG2 (stažené v březnu z [mab.to]).
Se zapnutým HW kódováním mám čas 0,51x, tedy stejný jako ty. Faktem je, že bez HW to bylo 4,7x !! :(
V obou případech byl CPU využitý téměř na 100%, paměť 20 až 40% (mám také 16 GB DDR4 2666MHz). Teplota CPU s HW max.55 st.C,
bez HW až 66 st.C. Tady je vidět, že HW kódování má význam hlavně pro relativně slabší PC.

A to jsme u toho! Chuť na i7-5820K mne přešla při zjištění, že má příkon 140W (proti 91W) a základní desky začínají na částce přes 5tis.Kč.
Na CPU a desce jsem ušetřil cca 3600,-Kč. >:D<
Něco jiného je situace, když tvé 6ti jádro můžeš využít ještě pro další jiné programy. Můj nejnáročnější program je Edius a 4K, a to mi můj PC splňuje. X(
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host