PS 18 UC - problémy s přehodem

Odpovědět
Hanys Bezradný

Dobrý den, po problémech s editací videa jsem posílil pc (AMD Vishera FX-8320, ASUS M5A97 R2.0, Asus R7250X-2GD5, 16 Gb ram,win 7 profi) i program (z PS 15 UC na 18 UC).
Během editace jsem narazil na problém, s nímž si nevím rady, a prosím o pomoc.
Při přehodu mezi fotografiemi (délka cca 5s) mám prolínací přechod v délce 0,5 s (klasíckým ohnutým rohem). Při přehrávání v přehrávači se mi to zobrazuje dle "nastavení", nicméně, když to vyrndruju, dochází k tomu, že prolínání trvá téměř po celou dobu snímku. A zvláštní na tom je, že z cca 50 fotografií to dělá asi u 5.A přitom mám za to, že nastavení je shodné.
Přiznám se, že jsem pátral, dokonce i menuál si prošel, ale nenašel jsem příčinu.
Neporadíte mi někdo, prosím, čím by to mohlo být?
Asi to bude nějaká blbost, ale nemůžu na ni přijít.
Děkuju
Jirka M

Zatím žádná rada,tedy se pokusím,alespoň z vlastní zkušenosti.(mám PS18,ale stejné problémy byly i na PS16 i 17)
Někdy se stane,že je v zápisech renderů zmatek i když si ve většině případů za to můžeme sami při dodatečných úpravách na časové ose.V takovém případě,kdy náš export neodpovídá stavu na časové ose, je nutné ručně smazat ve složce RENDER,veškeré zápisy.Není se čeho bát,studio si vše vyrenderuje znova.
Někdy však ani to nestačí a chyba se stále opakuje. Studio má prostě někde v paměti uložené cesty a informace a nedá se polepšit.
Pak je ještě jedna možnost , projekt uložit "jako" a založit úplně jiný projekt s jiným názvem.
Pokud to není složitý projekt,je prostě nejlepší začít úplně znova.Jen smazat a znovu nahrát stejný problémový klip také nestačí.
Hanys Bezradný

Díky moc,
zkusím to. Snad to půjde.
Ať se daří
Hanys Bezradný

Tak jsem to všechno zkoušel a ...nic.
nakonec jsem natvrdo vymazal přechody. je to sice odlišné od toho ostatního zbytku, ale za ty nervy mi to opravdu nestojí.
No ale fakt by mě zajímalo, čím to může být...
Mathew

Zdravím, no musím se přiznat, mám obdobný problém - v lince mám 5 fotek a použil jsem efekt PIP (vložený obraz - který jsem ještě upravil pomocí efektu válec + celý tento vnořený obraz má stín), zmíněné fotky jsou s obyčejným přechodem zprava doleva. CPU a RAM jsou v celku v pořádku, osobně bych to ještě viděl v grafické kartě a možná HDD. Jinak taky netuším. Každopádně, když dám exportovat, tak se stane, že tyto efekty jsou buď třeba úplně v pořadu, ale místy vypadne zvuk, Vidím to, že problém bude někde mezi zemí a nebem ...
Jirka M

Pokud jsou v projektu složitější efekty,dávám při exportu v nastavení "předrenderovat". Odlehčí se tak procesor. Nejdříve si udělá efekty a pak najede na obraz.
V každém případě je nutné mít nastavenou časovou osu na stejný formát videa,jako je export.
Mathew

nn jak jsem někde četl - vymazat adresář render - což v mém případě naprosto pomohlo a splnilo svůj efekt, jen s tím že si to znovu renderovalo, každopádně nyní vše ok a problém odstraněn ...


Naposledy oživil Anonymous v 01.01.2021, 23:34
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host