Špatná synchronizace zvuku s videem po exportu

Lioker

Dobrý den,

mám Pinnacle Studio 17 Standard a řeším problém, kvůli kterému mi už stojí vlasy na hlavě:)

Mám nahrané z mobilu Full HD video 1920x1080 30p a a oddělenou zvukovou stopu. V nastavení projektu mám 1920x1080 30p. V časové ose mám video s jeho stopou, kterou mám vypnutou a jako další soubor mám .wav, který musí být s obrazem synchronizován. Což se mi v Pinnacle podaří, v náhledu jede video i zvuk spolu krásně souběžně bez trhání. Jakmile ale video exportuji v jakémkoli formátu, výsledné video není synchronizované a zvuk posunutý. Mám už starší PC, tak jsem to zkusil na výkonném PC a výsledek je ten samý. Zajímavé je, že mám videa tři a jedno z nich je v pořádku (ale např. v KM player je to posunuté a v Quick Playeru je to v pořádku). Zbylá dvě videa ale nejsou synchronizovaná. Řešil jste nebo řešíte podobný problém? Zajímalo by mě, jestli je problém na mé straně, v Pinnaclu nebo ve zdrojovém videu (ačkoliv v náhledu je to krásně synchronizované) Budu rád za každou odpověď :)
Lioker

Zdravím, již to nějakou dobu od mého příspěvku, bohužel nikdo neodpověděl.

Nyní mě ale trápí trochu jiný problém. Opět mám HD video z mobilu 1920x1080 25fps. Původní video je v pořádku, zvuk i obraz sedí. Po exportu do Pinnacle ale zvuk a obraz nesedí spolu, navíc video je lehce zpomalené, ne moc, ale jelikož na videu dávám externí zvukovou stopu, která musí sedět, je to nepoužitelné. Jak v Pinnaclu, tak i po exportu.

Zkoušel jsem to opět na výkonném PC a výsledek je ten samý. Tak jsem se včera naštval, nainstaloval Movie Maker a do 10 minut video hotové bez jakýkoliv problémů. Neřekl bych tedy, že problém bude úplně na straně nevýkonného hardware. Nainstaloval patche 17.5 a 17.6 a nic.

Dal jsem za Pinnacle 1200,- a program je mi teď de facto k ničemu.. nemá někdo podobný problém nebo nějakou radu? Budu rád za každou odpověď. Děkuji :)
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Rada je nesmírně jednoduchá!!! >:D< Pořiď si pořádný stříhací program a budeš mít po problémech. To ví přece i žába Jarmila v našem rybníčku, že za málo peněz je málo muziky!! X( No, a video z mobilu, to je také dílo. Můj otec říkával, že není tak bohatý, aby mohl utrácet za laciné věci, je to věčná pravda!
Laďa
Příspěvky: 266
Registrován: 22.02.2014, 10:23
Kontaktovat uživatele:

Ono video z mobilu už začíná překonávat kamery do 8k. Mě to připadá, že nemáš v pořádku nastaven projekt. Musíš mít stejné fps projektu, tak i videa.
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Ale Láďo, to je zase nějaký marketinkový trik, na který pár oslů naletí. Jen pro informaci:
8K UHDTV ( 4320p ), je 7680 pixelů na šířku a 4320 pixelů vysoký (33,18 megapixelů), což je šestnáct krát tolik bodů jako aktuální 1080p HDTV. ;)
Jó, a bude se to stříhat na Pinnaclu !!!!!! :)-D
Laďa
Příspěvky: 266
Registrován: 22.02.2014, 10:23
Kontaktovat uživatele:

To 8k je 8000,-Kč ne 8K, jako rozlišení. To jen na vysvětlenou :)-D
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Tak to mne uklidnilo, protože mám fungl novou kamču Panáka Lumix FZ1000, která točí do 4K a datový tok je cca 4x větší než FHD 50p. A už musím stříhat
v Ediusu 7 (zatím trialu) a už to není jako dříve render v kratším času než RT, ale skoro dvojnásobek. A to nemám žádnou plečku, intel i7 2600K a funkční HW kódování. Ale ta kvalitka, to je super!! >:D<
aladar963
Příspěvky: 19
Registrován: 06.12.2014, 13:33
Kontaktovat uživatele:

no o tech mobilech a kvalitou videa...to je trochu dost prehnane tvrzeni...fyzikalni zakony ani sebelepsi Apple neosidi :-)
Laďa
Příspěvky: 266
Registrován: 22.02.2014, 10:23
Kontaktovat uživatele:

aladar963 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> no o tech mobilech a kvalitou videa...to je trochu
> dost prehnane tvrzeni...fyzikalni zakony ani
> sebelepsi Apple neosidi :-)

Kdybych neviděl, tak netvrdím. To co umí Nokia za 8k, neumí kamera za 8k.
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

To věřím, ta kamera jistě neumí telefonovat, že ? :D Ještě kdo si tak koupí takovou kamču za 8k ? I když si vzpomenu, můj první foťák před 60-ti léty byl bakeliťák a jmenoval se Pionýr. ;)
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů