Špatná synchronizace zvuku s videem po exportu

Laďa
Příspěvky: 266
Registrován: 22.02.2014, 10:23
Kontaktovat uživatele:

roman51 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Romolus - to mne také štvalo a než dát přes
> 50k za videokameru, dal jsem 23k za FZ1000 a mám
> nejen videokameru, ale i super foťák.
> A ta povídačka o starém psu je jenom
> povídačka. >
> Jsem hodně starý "pes" založením technokrat a
> snad je to i tím, že už v důchodu a tak jsem
> měl čas se to naučit.

To je správný přístup. Vyzkoušet a potom mluvit (psát). Už mě unavuje: " kamera na točení, foťák na focení, mobil na telefonování" Každý použije to co se mu hodí. Jinak s prominutím, "sračky" natočíte i kamerou za 180000,-Kč. Kvalita obrazu není modla, vždy jde o obsah, ale to se opět opakuji.
aladar963
Příspěvky: 19
Registrován: 06.12.2014, 13:33
Kontaktovat uživatele:

@Roman51
FZ1000 musi byt super hracicka, toci naozaj pekne video(o fotkach nebudu diskutovat, ty jsou spickove, ale asi jine nemuzou byt z fotaku za 20k :-) ). Ale ma to jedno ale(opet), na youtube jsem nasel uzasne videa - ale jsou to spise takove polodokumenty - ze stativu, pekne pripravene, z prirody, nebo snimani architektury, super(to levnou kamerou do 20k, nenatocim - hlavne kuli hloubce ostrosti)
http://youtu.be/le5uI5H8HoI?t=15s


ale pri toceni rychlejsich scen, takove rodinne video, to neni to prave orechove, rozestrovani pri zoomu(i kdyz jde vsechno vystrihat...)...
http://youtu.be/juBkGij2rEs?t=7m55s
http://youtu.be/le5uI5H8HoI?t=45s
http://youtu.be/le5uI5H8HoI?t=3m15s

nebo spatna prace autofokusu, to ditko jak se zacne hybat dopredu, autofokus to nedava
http://youtu.be/juBkGij2rEs?t=8m19s

Prilis "hruby" skokovy zoom, nedostatecna stabiliazce...
http://youtu.be/le5uI5H8HoI?t=39s
http://youtu.be/le5uI5H8HoI?t=1m30s

To jsou proste neduhy toceni fotakmi, stabilizace obrazu, zoom, prace autofokusu...nejlepe tocit staticke sceny, zoomovani vystrihat, atd...proste to nikdy nemuze nahradit kamery(ale mozna fotaky za 40tis jsou na tom jinak, nevim), profici asi fotakmi netoci :-)

Takze pro takove ty nadsence, proc ne, dulezite je , ze jsi kazdy muze vybrat a ze je z ceho vybirat
Laďa
Příspěvky: 266
Registrován: 22.02.2014, 10:23
Kontaktovat uživatele:

aladar963 napsal(a):

> To jsou proste neduhy toceni fotakmi, stabilizace
> obrazu, zoom, prace autofokusu...nejlepe tocit
> staticke sceny, zoomovani vystrihat, atd...proste
> to nikdy nemuze nahradit kamery(ale mozna fotaky
> za 40tis jsou na tom jinak, nevim), profici asi
> fotakmi netoci :-)

Toto mě pobavilo, a kdo myslíš je z těch "fotokamer" nadšen nejvíce. Lidi, co se tím živí nebo o tom uvažují. Svatba je dokument a dělá se to hodně na "fotokameru". Je to jen o naučení a zvolení správného foťáku i objektivu.

Potom mě zaráží, jak pořád mluvíš o ZOOMu. On není zase tak potřeba. Osobně jej používám minimálně a to jen když mě sedne do koncepce videa. Dokonce každému začátečníkovi radím, aby si to zalepil páskou a začal bez něj. Samozřejmě nikdo neposlechne, potom na to koukat, je ku zoufání.
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Ono je to právě, jak napsal Láďa a i já, že se to musí naučit. Ta FZ1000 má několik druhů ostření AFS, AFF, AFC a MF a když se to naučíš používat, tak je to super. Člověk nesmí být líný a nesmí se bát zkoušet a hlavně si musí projít manuál. To se dnešním "mistrům" zajídá a potom otravují na diskuzních fórech
hloupými otázkami, které při troše snahy najdou v manuálech a nebo už 100x omletých na fórech! :P
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Jsem si vědom Out of Theme, ale nedalo mi to.
Cituji Roman 51

To se dnešním "mistrům" zajídá a potom otravují na diskuzních fórech hloupými otázkami, které při troše
snahy najdou v manuálech a nebo už 100x omletých na fórech!


Bohužel taky jeden z důvodů mé malé přispěvatelské činnosti zde na foru.Všude jinde již jsem skončil.
Šakal

Jen tak pro zajímavost.
Dělal jsem filmy z dovolené, bylo to 7 kapitol, které jsem rozdělil na 2 DVD. Filmy jsem měl uložené na externím nosiči ve formátu MP4. Založil jsem v PS 14 projekt se 4 kapitolami a přenesl hotové MP4 na osu, nastavil jednoduché menu a vypálil. Při přehrávání DVD došlo ve druhé kapitole k posunu zvuku asi v polovině patnáctiminutového filmu o cca 5 až 10 sekund. První, třetí i čtvrtá kapitola bylo bez problému. Zkontroloval jsem na ose zvuk v inkriminované části, tam to bylo v pořádku. Udělal jsem proto v PS 17 nový projekt, stáhl na osu hotové filmy v MP4 a vypálil. Byla tam stejná chyba .Ten kdo neví, jaký je film z flešky to ani nepozná, tak jsem další pokusy neprováděl. Já jsem dělal DVD jako půjčovací pro ty, kteří nemají možnost si promítnout film z flešky přímo v TV.
Mně ani tak nevadí, že se tak stalo , ale že nevím, proč. Nechtěně jsem zjistil, že DVD v délce 65 minut se v PS 14 zpracovávalo od zahájení po vypálení disku asi hodinu a čtvrť , v PS 17 jen 35 minut.
Jirka

Fascinuje mě, jak se téma prvního příspěvku "Špatná synchronizace zvuku s videem po exportu" zvrhlo v tlachání o tom, jestli točit na mobil nebo kameru, co je lepší a za kolik, ale přijít na to, v čem je problém, nikoho nenapadá. Až Šakal se k tomu vrací. Mám stejný problém. Video natočené kamerou Panasonic nastahované do Pinnaclu 15, k tomu pár komentářů přes externí mirofon při přehrávání projektu OK. Po vyrendrování do AVI je oroginální zvuk záznamu posunut asi o 5 vteřin, zvuk přidaný přes mikrofon ještě více. Při vytvoření disku DVD je to v pořádku. Najde se někdo, kdo poradí? Nechci slyšet rady typu kamera za 15000Kč je špatná, nebo že Pinnacle stojí za h..... Čekám na srozumitelnou odpověď nebo radu. Díky
Miroslav Polner

Neviem aký počítač požívate na tvorbu videa, ja som mával problém so synchronizáciou pokiaľ som používal zvukovú kartu na doske. Tá je známa svojou dosť veľkou latenciou pokiaľ nepodporuje ASIO 2. Hlavne sa to prejavovalo pri dlhších filmoch ako hodina, tam ten rozdiel bol dosť veľký, skúste použiť nejakú externú zvukovú kartu s nízkou latenciou, napríklad Steinberg UR 22, alebo od firmy M-Audio a tú nastaviť ako primárnu, prípadne skúsiť vypnúť zvukovku na doske v biose.Ja po výmene karty už problém so synchronizáciou nemám, ale nemusí to tak byť vždy! Riešim vždy problém, keď mám PC fyzicky na stole a vždy sa všetko dalo do poriadku pretože tých príčin môže byť viac!
Jirka

Díky za typ, vyzkouším to.
mama

Pozdravujem vas

Mam rovnaky problem vo WMM. Mam vytvoreny projekt z natocenych videi. Su tam aj nejake zakladne efekty ako zrychlovanie spomalovanie, nejake filtre.Nech som video vyexportoval do hociakeho formatu klip proste s podmazom nesedi . Ked to mam otvorene vo WMM ako projekt na casovej osi a prehravam cez maly nahlad, ide to presne. Ked to dam na celu obrazovku, tak to zas nesedi. Ked to vyexportujem ttiez nesedi. Videa su vacsina z telefónu, Viete mi niekto poradit?
Dakujem.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host