Špatná synchronizace zvuku s videem po exportu

aladar963
Příspěvky: 19
Registrován: 06.12.2014, 13:33
Kontaktovat uživatele:

Cely OT vznikl porovnanim, ze mobil toci lepe nez kamera za 8tis. Jak psal steviezah, na videu je jasne videt spatnou praci autofokusu, spatna stabilizace, zoom je spatny vtip.
Jakakoliv kamera za 5 tis bude na to lepe...
A to jsem nehledal toceni mobilem v horsich svetelnych podminkach...

Jako mobil 3v1 to nemusi byt spatne, telefonuje, foti a nataci videa, surfuje po netu, kdo ma rozpocet jenom 8tis., tak proc ne :-) Ale ja radsi vse oddelene, fotak, kamera, tablet, notebook, desktop...protoze univerzalni zarizeni budou vzdy o kompromisech :-) a smartphone dokonce nemam, protoze fuknce nevyuziji, staci maly telefonek do kapsy s vydrzi 3 tydny :-)

Toceni lepsim fotakem, to je jiny pribeh, sam jsem uvazoval ze poridim Panasonic Lumix DMC-G6, ale to chce trochu kumstu a na toceni konzumniho rodinneho videa se to moc nehodi, protoze si nemuim predstavit jak s tim nataci manzelka nebo ditko
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Vždy platilo a platí, že telefon je na telefonování, fotoaparát na focení a kamera na natáčení a tak to aj vždy bude!

S tímto výrokem Pana Polnera posvěceného Steviezahem a Aladarem963 souhlasím i já! Nejblíže mému srdci je pak poslední komentář aladara963. Teď jsem dotestoval Canon EOS 100D a teď tu mám k dispozici Sony ILCA A77M2Q s obj. SAL1650. První za bratru 15 tisíc, druhý cca za 50. Testuji je s důrazem na natáčení videa a pořád narážím na věci, které mě od nich jako videokamer dost odpuzují. Umím si je v krajním případě představit jako přístroje pro speciální účely natáčení. Před připravený scénář a možnost opakování záběrů, bez strachu, že mi něco unikne.

Ať si kdo chce co chce říká, na domácí video je zapotřebí videokamera. Pro ty benevolentní s okrajovým zájmem o tento obor za pár tisíc, pro ostatní i za desítky tisíc. Musíme bohužel přihlížet na solventnost lidiček zajímajících se o natáčení videa, jinak bychom my, co se o to zajímáme hlouběji měli minimálně 4K kameru a pořádnou nadupanou pracovní stanici k tomu.

Těm co ke štěstí stačí k záznamu mobil ať jej mají. je to jejich rozhodnutí. Mě štve spíše to, že díky výrobcům zaměřeným díky špinavé konkurenci na větší starost o video pořizované foťáky, si sami podkopávají nohy v produkci pořádných videokamer, které jsou na rozdíl od foťáků více a více šizeny na kvalitě. Natáčení fotoaparáty je ošklivý trend, který chápu, ale naprosto s ním po mých zkušenostech testera nesouhlasím.

To už je ale jen má věc. Takže ať si každý natáčí (fotí) čím je mu libo. Jen kdyby před tím více přemýšleli, byl by trh se záznamovou amatérskou elektronikou mnohem dál než je dnes. Firmy by se nemusely vysilovat dělání z foťáků kamery a zase by se soustředily na podstatné inovace. Bohužel toto už je tu od dob, kdy nějaký pan Chytrý vymyslel, že u kamer stačí LCD a hledáček postrádá smysluplnosti. A hloupá masa na to přistoupila a táhne se to dodnes. :-(
aladar963
Příspěvky: 19
Registrován: 06.12.2014, 13:33
Kontaktovat uživatele:

To mne stve take, kdyz chci lepsi kameru s velkym cipem, musim vysolit 30k a vice, pricem cip se stejnou velikosti najdete ve fotaku za 15-20...A muzu rict, ze videa z tech fotoaparatu jsou ekvivaletni, v necem i lepsi(napr. hloubka ostrosti) a maji takovy filmovejsi "look"
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Chápu. Hloubka ostrosti je ale dvousečná zbraň nebo také dobrý sluha a zlý pán. Malá hloubka ostrosti vypadá efektně. To už ale musí být záměr. Když chceme natáčet běžnou reportážní metodou, je jen málokdy čas něco nastavovat a co čert nechtěl, u foťáků je automatika ostření často preferována na něco jiného než jsme měli v plánu. Potom můžeme být rádi za velkou hloubku ostrosti u kamery, kdy máme jistotu, že bude ostré na široké ohnisko vše nebo téměř vše. Foťák, když nejsme erudovaní ostřiči a máme manuál, většinou ostří kam ona uzná za vhodné a my to na malém LCD nebo ani v hledáčku nepostřehneme, a že jsou záběry mnohdy neopakovatelné poničené špatným zaostřením zjistíme až doma. Na to abychom měli stále vše ostré u foťáků je třeba široká sada drahých objektivů.
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Také jsem zastával názor, že na video ............. až jsem se nechal zlákat na 4K u Panasonicu FZ1000. A byl jsem zpočátku nešťastný a málem jsem jej vrátil.
A i když se říká, že starého psa novým kouskům nenaučíš, po měsíci zkoušení, rozčilování a bádání jsem se naučil. Ona ta kamera má takové nepřeberné množství funkcí a nastavení, jen přijít na to pravé. A ten úžasný zoom, kolik jsem třeba musel mít objektivů k japonské Petri (obdoba Praktiky, ale daleko lépe zpracované) a k PentaconSixu. A u FZ1000 mám obojí, kameru i foťák a obojí s úžasným rozlišením.

Co se týká ostření, s tím problémy nemám. FZ1000 má několik způsobů ostření a když se najde to pravé, není problém. S klasickými teleobjektivy jsem také
musel ostřit a nebyly tak světelné jako dnešní kamery. (Zeissův 500 mm světelnost 8, sovětský zrcadlák 1000 mm dokonce 11, chtělo to super citlivé filmy).

Je pravda, že 4K se nedá stříhat na nějaké plečce a v Pinnaclu. Naštěstí PC mám dostatečně nabušené a Edius to také zvládá.

Myslím, že kolega MONYS má stejný názor, jen zpočátku jsem mu moc nevěřil. Učený hold z nebes nespadne a do žita se nemá házet ani kamera!
MONYS
Příspěvky: 397
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

To Romolus.Jak píšete každý přístroj fotoaparát s videem /videokamera má své klady zápory.Ale vzpomínám si na výsledky Vašich testů přístroje SONY RX10 a jestli se nemýlím byl jste s jeho videem FHD taky nadšen.V žádném případě se Vás však nechci dotknout a respektuji Vaše zkušenosti v oblasti testů nových přístrojů.
Laďa
Příspěvky: 266
Registrován: 22.02.2014, 10:23
Kontaktovat uživatele:

Starého psa, novým kouskům nenaučíš. X(

Osobně jsem zastáncem kamery, ale vývoj nezměníme. Také jsem se zde již zmínil, DSLR byla levná náhrada za drahé "filmařské" kamery. Mobil? Zeptejte se mladších ročníků, ti s tím vyrostli z plen. Můžete se vztekat, nadávat, ale nic s tím nenaděláte.

Jinak hodně zdraví, štěstí o Vánočních svátcích.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

MONYS: V pohodě. :-) U RX10 je video parádní, to nelze popřít. I s testovanou HX400 jsem byl velmi spokojen s tím jaký obraz produkují. Ale komfort natáčení je u foťáků zkrátka méně pohodlný, než s tělem kamery. U zrcadlovek Canon mě vstávají vždy vlasy hrůzou, když ji mám obsluhovat. Sony je k video amatérům mnohem vstřícnější a obsluha se dá zvládnout. Jak říkám upřednostňuji dobrou automatiku před zdlouhavým ručním nastavováním na jeden záběr. Určitě jde o zvyk.

U mládeže obecně upadá zájem o cokoliv dělat pořádně. Jdou ve všem jen po povrchu. Mám skoro 15letou dceru a, i když jsem fajnšmekr a mám doma pořád něco nového na testování a ani můj starší domácí park není k zahození, fotí pořád jen mobil za 2 tisíce a nijak ji nepřiměji, aby vzala do ruky něco pořádného, aby stál výsledek za to. A to se chystá na školu grafický desing. Tam jí s tím mobilem poženou, tedy chci v to doufat.

Jak ale píše trefně Láďa - Starého psa...

P.S. Co mě štve na současných videokamerách, že za např. cca 50tisíc, nemají výbavu jako foťáky za polovic. A to je vážně hrozné. :-(
aladar963
Příspěvky: 19
Registrován: 06.12.2014, 13:33
Kontaktovat uživatele:

Bohuzel je to tak, vyrobci vedi, ze do fotaku mus dat poradny cip, kdyz to chteji prodat za 25tis. A ze to toci hezke video je "pridruzene" a jaksik vedlejsi. A tak kdyz chcete i poradnou kvalitu a zaroven komfort(tzn. natacet kamerou), tak za ten komfort si musite priplatit 2x tolik. Prepokladam, ze kdbych byl poloprofesional a nechci se vytrast z penez, koupim fotoaparat s objektivy za 30k a jsem vysmaty...
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Romolus - to mne také štvalo a než dát přes 50k za videokameru, dal jsem 23k za FZ1000 a mám nejen videokameru, ale i super foťák.
A ta povídačka o starém psu je jenom povídačka. Ono záleží na tom, o jakého psa se jedná. Když je to "podvraťák", je to smůla. Pes s PP má výhodu, ale už se s tím musel narodil.

Jsem hodně starý "pes" založením technokrat a snad je to i tím, že už v důchodu a tak jsem měl čas se to naučit.

A když už jsme u těch pořekadel, mám tu také jedno: Kdo umí, ten umí, kdo neumí, ten jen čumí !!!! :)-D
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů