Špatná synchronizace zvuku s videem po exportu

Laďa
Příspěvky: 266
Registrován: 22.02.2014, 10:23
Kontaktovat uživatele:

Hodně lidí kolem mě se ptá na takové kamery, takže jsem byl sám překvapen, jak ten mobil točil a fotil. Obě tyto zařízení potřebují dosti světla, takže výhoda toho mobilu je, jak píšeš v telefonování.
aladar963
Příspěvky: 19
Registrován: 06.12.2014, 13:33
Kontaktovat uživatele:

nebudu se hadat, protoze nemuzu vyzkouset...ale nevim jak muze byt malinkatej objektiv ve fotaku lepsi nez soustava cocek v kamere, svetelnost objektivu, sabilizace, kvalita zvuku, citlivost a rozsah zoomu, ergonomie, kvalita autofokusu, nataceni pri horsich svetelnych podminkach atd
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Já se tomu směju, ale syn to používá (má nějakého Samsunga) jako zápisník. Točí s tím prcky (moje vnoučata) když s nimi někam vyrazí a začnou se předvádět.
Než by došel pro kameru nebo jí připravit k točení, bylo by po představení. Má to pevné ohnisko, je to širokoúhlé a perspektivně zkreslené. Jako zápisník dobré, k zachycení neopakovatelných projevů dětí super. Ale jako kamera ..... ? :D
Laďa
Příspěvky: 266
Registrován: 22.02.2014, 10:23
Kontaktovat uživatele:

Chlapi, nevěřte, já tomu také nevěřil X(
aladar963
Příspěvky: 19
Registrován: 06.12.2014, 13:33
Kontaktovat uživatele:

co tak sem dat nejaky vzorek? Nebo aspon o jaky telefon jde?
Miroslav Polner

Vždy platilo a platí, že telefón je na telefonovanie, fotoaparát na fotenie a kamera na točenie a tak to aj vždy bude!
Laďa
Příspěvky: 266
Registrován: 22.02.2014, 10:23
Kontaktovat uživatele:

Ten telefon je Nokia Lumia 1020. Vzorek neseženu, protože jej nevlastním.

Moroslav Polner: bývávalo, to už dávno neplatí.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Sice to do tématiky vlákna vůbec nepatří, ale tady je z té Nokie video.

https://www.youtube.com/watch?v=k98k47X_Ugo
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Když už jste se tu tak rozkecali tak se přidám.
Po shlédnutí videa z odkazu nejen od Romoluse se nastačím divit.Opravdu chcete vidëozáznamy
z mobilu byť sebelepšího nazvat video?Já tedy ne.Mám obyčejnou kameru Sony PJ320E
a tvrdím, že ani tato kamera ne zcela splňuje požadavky na slušné video.Ale na home video
dostačuje.
Lze tedy analogicky říci, že i videozáznam z mobilu bude také dostačovat.Pak tedy dochází
k pokřivenému názoru, co všecho lze za video vydávat.
Nezlobte se na mne, ale vlnění obrazu díky stabilizaci je nepřehlédnutelné,totéž rozostření obrazu
při zoomu.
Záběry na větší pohyblivé plochy jsou také nehezké, všimněte si místy rozostřování.
Možná na více statické záběry jak je na videu vidět by se kamera mobilu mohla hodit
nebo na natočení něčeho náhodného, protože ne vždy máme u sebe kameru.
Ale že bych toužil točit jenom mobilem? To opravdu ne.
Ocituji proto částečně kolegu Polnera:
Vždy platilo a platí, že telefón je na telefonovanie, fotoaparát na fotenie a kamera na točenie.
Jestli to tak bude uvidíme i když dovedu si představit kameru nebo fotoaparát vybavenou mobilem.Ale proč?
Laďa
Příspěvky: 266
Registrován: 22.02.2014, 10:23
Kontaktovat uživatele:

Toto je ještě lepší
https://www.youtube.com/watch?v=oSU1QfeiBCo

steviezah
Nikdy jsem nebyl zastáncem videa z mobilu, ale to co jsem viděl, mě přesvědčuje, že pro mnohé uživatele je to dostatečná náhrada.
Protože mnozí mají kamery, ale zase točí takové s....y, že se na to nedá koukat.
DSRL jsou spíše náhradou za drahou filmovou techniku, prostě umožňují mnohem lepší tvůrčí vyjádření obrazem než videokamera. Ale i zde jsem viděl mnoho s....k, které nestály za podívání.
Osobně jsem spíše dokumentarista, netočím podle scénáře, ale intuitivně podle dané situace. Poté se to pokouším dát do srozumitelného stavu, aby to divákovi něco řeklo. Občas udělám video jen jako záznam dané chvíle, kde to moc neřeším.

Každý by si měl vybrat podle svého naturelu, ale nedoporučit i jiné varianty, jen z toho důvodu, že mě nejdou pod nos, je škoda.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů