Pinnacle 18

Odpovědět
Jirka M

Že je PS18 v 64 bit náročná na paměť jsem poznal hned po první větší práci a musel jsem častěji restartovat program,aby se paměti uvolnily. Rozhodně je dobré toto udělat před exportem. Po navýšení pamětí už není třeba restartovat. Teprve teď mohu pozorovat,kam až přesahuje obsazenost pamětí původní hodnotu.(stačí na ploše miniaplikace pro výkon)
Fotky dávám prakticky ke každému filmu a také převážně animované.
ďaur
Příspěvky: 19
Registrován: 15.12.2010, 06:40
Kontaktovat uživatele:

Dík za odpověď, asi to bude nezbytné,pudu do toho...
ďaur
Příspěvky: 19
Registrován: 15.12.2010, 06:40
Kontaktovat uživatele:

ještě před objednáním další paměti jsem si prověřil využití stávající a zatím jsem neobjednal - mám 8 gb, využití při exportu cca 1hod. filmu, kdy jsem nastavil max. kvalitu, jiný formát (větší) atd., jsem se nedostal s využitím paměti nad 43%. tak nevím....
ještě štěstí, že pinďa vždy po spadnutí má zaznamenáno, kde jsem skončil :)
no a teď se ještě podívám na požadovanou a mnou používanou gk...
Mathew

Asi bych neřešil RAM, osobně jsem na tom obdobně, RAM a CPU naprosto v klidu, je to pak už jen o dobré grafice a nějaký ten dobrý HDD - WD Black či jiný ...
Jirka M

Využití paměti není u stejné práce na stejném projektu konstantní. Pokud to delší dobu budete pozorovat,tak tomu uvěříte.Teď na příklad exportuji malý projekt 13 min. a ukazuje mi "správce úloh" využití 6-7 GB. Je pravda,že jsem nechal před exportem vyrenderovat celý projekt pro náhled. Neprovedl jsem restart studia a hned dal po kontrole projektu export.
Grafická karta (cuda), je využitá pro render minimálně. Nejvíce u titulků,ale obraz táhne procesor.
Iantaris

Ahoj, stavim si PC pro střih videa ve formátu avchd v pinnacle 18. Můj dotaz směruje k tomu, jestli je prave pinnacle vhodnou volbou a jestli není lepší sáhnout po něčem jiném (četl jsem, ze je nestabilní a neplynuly).
Druhou části je HW, počítám s amd fx 6100, 8 gb rám a GK, kterou ovšem neumím vybrat, jelikož nemám představu, jak moc velký vliv na střih má. Bude stačit i naprostý lowend, vyloženě jen zobrazovadlo?

Díky za odpovědi.
Miroslav Polner

Záleží čo chcete strihať. Pokiaľ chcete Pinnacle 18 tak je najlepšie postaviť PC s procesorom I7, 8až 16GB RAM a výkonná grafika ATI alebo NVIDIA. Pokiaľ máte vyššie nároky na strih videa tak je dobrý soft EDIUS 7 alebo SONY VEGAS PRO 13. Je to o tom, koľko chcete do toho investovať!
Iantaris

Děkuji za odpověď, Pinnacle tedy GK určitě využije. V podstatě jsem měl zato, že je podstatný především procesor. Najdu někde seznam podporovaných gk pro P18?
Miroslav Polner

Tu si pozrite čo je pre Pinnacle Studio 18 vyžadované, všetky vyššie verzie VGA sú podporované.Či ATI alebo NVIDIA.
http://howto.corel.com/en/p/Pinnacle_St ... quirements
pepelino
Příspěvky: 8
Registrován: 14.02.2013, 09:41
Kontaktovat uživatele:

Může mi někdo odpovědně říct, zda bude PS 18 spolupracovat spolehlivě s operačním
systémem Windows 10 ? Letos na něj přejde určitě i nemálo uživatelů tohoto střih. programu.

Vlastním verzi PS 15. Děkuji.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů