Sony Vegas Pro 13

Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Je tu nová verze Sony Vegas Pro 13.

http://www.sonycreativesoftware.com/veg ... code=64947

Osobně moc změn oproti verzi 12 nevidím. Zase pouze kosmetické úpravy. Možná je tam schovaná nějaká významná změna, já ji zatím nenašel. Najdete-li něco podstatného proč na verzi 13 přejít, sem s tím, prosím. :-)
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

První ověřování, zda ve Vegas Pro 13 udělali něco pro zrychlení renderingu vychází katastrofálně. Dal jsem vyrenderovat AVCHD 50p video o délce 1. minuty do m2ts 19Mbit + AC3 256Kbps ve třech u mě v úvahu přicházejících režimech, ale smysl zveřejnít mají dva CPU a GPU. Třetí varianta Auto, dá přednost GPU variantě a výsledek je pak naprosto shodný. Malá tabulka srovnání s Vegas Pro 12 a 13.

verze 12: CPU, 2min. 43vt. výsledná velikost souboru 128MB
verze 13: CPU, 3min. 30vt. výsledná velikost souboru 120MB
verze 12: GPU, 2min. 38vt. výsledná velikost souboru 139MB
verze 13: GPU, 3min. 10vt. výsledná velikost souboru 139MB

Udělal jsem vždy tři shodné výpočty a vteřiny potom zprůměroval.

Sony mě tedy silně zklamali. Čekal jsem, že nová verze bude alespoň o třetinu rychlejší, když měli na vývoj cca 2 roky a ono nic. Těch pár nových přidaných HitFilm efektů a minimální změny v dizajnu a nových funkcí to asi nezachrání. Takhle si to budou moci nechat. Není důvod přecházet ze starší verze na modernější.

Navíc jsou efekty z novější verze bez problémů použitelné v té starší a to pouze prostým překopírováním ze schodných složek v obou aplikacích.
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Můžete prosím vyzkoušet, jestli již doplnili funkčnost aby se při posouvání v ose o jeden snímek přehrával i zvuk?
Tuto základní věc umí snad každý střihový program a je to jediná funkce, která mi ve Vegasu chybí.
Ten test přes GPU mě tedy zklamal. Čekal jsem že to bude "lákadlo" nové verze. Takto 13ka nemá opravdu co nabídnout.
nh
Příspěvky: 58
Registrován: 07.10.2013, 13:38
Kontaktovat uživatele:

hm tak to je sila...vlastne je to krok späť...ináč díky za rýchli test(tu)
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

pro Marta: Když posouvám kurzor na ose myší, jde mi zvuk snímek po smíku ve verzi Pro 12 i 13.
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Romulus: Už jsem po tom pátral a i na fórech Sony se řešilo že se to nedá. Zřejmě mám tedy něco špatně nastaveno, nebo jste objevil nějakou fintu. Zvuk neslyším ani při posouvání kurzoru myší ani při Alt+pravá/levá šipka. Pouze při přehrávání nebo tahání kurzoru za vrchní část.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Ano Marte, máte pravdu. Tahal jsem při tom za horní část kurzoru. :-) Při posouvání po snímcích vlevo F3 a vpravo F9 je posun bez zvuku, v tom vám dávám plně za pravdu.

P.S. Na Vámi označeném fóru Sony jsem v posledním odkazu dole našel toto: Ahoj kluci, Jive je návrh na přiblížení a kliknutím pravým tlačítkem myši vrcholová (víte, že tu věc v horní části řádku) a pohybuje se tam a zpět, jsem rád, se nyní. Můžete slyšet audio frame-by-frame, když klepnete pravým tlačítkem myši a přesuňte ji doleva a doprava.

Je to automatický překlad, ale smysl dává. aspoŇ nějak to jde.
Alf60
Příspěvky: 9
Registrován: 19.02.2012, 20:55
Kontaktovat uživatele:

Při posouvání kurzoru myší zvuk funguje. A to tak, že při stisknutí levého tlačítka se přehrává plynule, přičemž podle rychlosti posuvu se mění výška tónu. Při stisknutí pravého tlačítka se přehrává jako by po snímcích, přičemž výška tónu se nemění.

Rychlost renderingu závisí na složitosti scény a změn v ní. Mně vychází rendering minutové scény se střední složitostí na v průměru ca 0:51 / 1:04 (GPU / CPU). To je o ca 25% rychleji ve prospěch GPU. Nezdá se mi to tak málo.
radek7777
Příspěvky: 56
Registrován: 09.11.2013, 20:56
Kontaktovat uživatele:

Ahoj mám takový dotáz. Mám zasebou více fotek mezi nima přechody všechny fotky jsou stejné dlouhé cca 5sekund chtěl bych třeba z toho jednu fotku třeba 8sekund,ale nechci to potahovat ručně. nejde vyvolat nějaké okýnko kde napíši délku a ono se to samo prodlouží jak je to třeba u Pinnacle.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Chápu váš postoj, ale domnívám se, že prodloužit délku klipu (fotky) potažením myší za okraj je jednodušší, než vypisovat délku numericky. Osobně žádný takový postup, na který se ptáte neznám. Možná by se dal sehnat nějaký script, který by toto umožnil.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host