Zafixování vrstvev k sobě

zdend
Příspěvky: 6
Registrován: 25.02.2014, 10:18
Kontaktovat uživatele:

Nevím, jak to popsat lépe - mám více vrstev např. video a titulky. Když mám titulky např. v intervalu 10s-15s a nyní před tento čas přidám video do jiné vrstvy, tak se mi video posune, ale titulky zůstanou na stejném intervalu. Přitom samozřejmě korespondují s videem, které se posunulo. Jak zafixuji tyto vrstvy, které spolu souvisí, aby se v případě přidávání/odebírání/zkracování/prodlužování v jedné vrstvě automaticky pohyb projevil i v té druhé vrstvě? Omlouvám se za výrazivo...
Laďa
Příspěvky: 266
Registrován: 22.02.2014, 10:23
Kontaktovat uživatele:

Jen malá připomínka: proč máš titulky, když nemáš hotové video?
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

V pohodě. I já dělám titulky už při střihu. To je každého věc jaký postup práce zvolí. Já v Pinnacle nedělám, ale domnívám se, že stačí při přidávání něčeho do nové stopy tu starší, se kterou nepracuji zamknout. to by mělo Váš problém vyřešit. :-)
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

XXX
Laďa
Příspěvky: 266
Registrován: 22.02.2014, 10:23
Kontaktovat uživatele:

Romolus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> V pohodě. I já dělám titulky už při střihu.
> To je každého věc jaký postup práce zvolí.
> Já v Pinnacle nedělám, ale domnívám se, že
> stačí při přidávání něčeho do nové stopy
> tu starší, se kterou nepracuji zamknout. to by
> mělo Váš problém vyřešit. :-)

Ano, je to věc každého. Jen jsem se zeptal.
zdend
Příspěvky: 6
Registrován: 25.02.2014, 10:18
Kontaktovat uživatele:

Všem děkuji za odpovědi, ale řešení jsem zatím nenašel. OK, titulky nechme stranou. Ve stopě 1 mám videosekvence pěkně za sebou a ve stopě 2 mám ke každé sekvenci zvuk, který chci, aby byl u té dané videosekvence. Jenže když přidám např. zcela na začátek další videosekvenci, tak se mi stopa 1 logicky posune, ale zvuky ve stopě 2 mi zůstanou na stejném místě - tzn. už pasují ke špatné videosekvenci. Uzamčení stopy můj problém neřeší.
Pavel Pechman
Příspěvky: 27
Registrován: 22.02.2013, 21:36
Kontaktovat uživatele:

Zdravím.
Když přidáš novou videosekvenci na začátek scénáře který je nad časovou osou,posune se video i zvuk současně.
Pavel
Miroslav Polner

http://uloz.to/xY1a7HiQ/ukazka-wmv


Heslo: time

Máte na mysli toto?
Pavel Pechman
Příspěvky: 27
Registrován: 22.02.2013, 21:36
Kontaktovat uživatele:

Toto je navigátor-přepněte na scénář.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Pokud chceš pracovat způsobem jak popisuješ je třeba věnovat pozornost prvkům ovládání.
Pokud máš hotové sekvence obrazu a zvuku a chceš před ně vložit další sekvenci, přepni si časovou
osu do zobrazení Scénář a do Režim vložení.
[attachment 884 reim.JPG]
Pak můžeš vložit před to další video sekvenci a tím se Ti posune video stopa i audio.
[attachment 885 reim_2.JPG]
Pokud budeš chtít k tomu dodat jiný zvuk, přepni si do Režim přepisu, aby se Ti audio stopa nepohla
Pak vlož zvuk.
Důrazně upozorňuji:vložený zvuk musí mít stejnou délku jako vložený klip, jinak dojde k přepisu následující části!!!
K tomu doporučuji vyzkoušet v jiné stopě jak to bude navazovat a jakmile dotrimuješ zvuk, vlož jej tam kde potřebuješ.
[attachment 886 reim_3.JPG]

Tak to lze udělat u jednoduchých projektů.U složitějších kompozic doporučuji uložit hotové části jako projekt a ty naimportovat
do timeline a nemusíš používat zobrazení scénaře.Jen použiješ režim Vložit.
Pak to bude vypadat takto:
[attachment 887 reim_4.JPG]
Nakonec to můžeš celé zanořit do finálního projektu,ale to už je trochu vyšší dívčí Pinnacle.Popis popř.videonávod...........
.......to be continued..B)-

P.S. Nejlepší bude promyslet si a rozvrhnout práci předem,pak nebude těchto postupů třebaB)-
Přílohy
režim_4.JPG
režim_4.JPG (207.21 KiB) Zobrazeno 1835 x
režim_3.JPG
režim_3.JPG (109.09 KiB) Zobrazeno 1835 x
režim_2.JPG
režim_2.JPG (86.72 KiB) Zobrazeno 1835 x
režim.JPG
režim.JPG (78.77 KiB) Zobrazeno 1835 x
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů