Kúpiť Corel VideoStudio?

Mio
Příspěvky: 7
Registrován: 28.02.2014, 09:14
Kontaktovat uživatele:

Chcem požiatať skúsenejších o radu pri nákume editačného video SW.
Po kúpe kamery (1920x1080/50p) a odskúšaní k nej dodávanému SW sa rozhodujem, aký iný SW kúpiť. Som čistý amatér a filmujem len pre rodinu.
Mal som možnosť odskúšať Pinnacle 17 a Corel VideoStudio X6. Mám pocit, že tieto SW sú asi pre amatéra najvhodnejšie. Tak že sa rozhodujem medzi nimi.

Mám pocit, že Corel je jednoduchší na ovládanie, ale v Pinnacle mám veci editáciu viac pod kontrolou. Je to tak, alebo sa mýlim ?
Tiež som si prečítal dosť pripomienok ohľadom nestability Pinnacle. Je to naozaj tak závažné?
V prospech Corelu hovorí aj nová verzia s podporou 64 bit.

Ďakujem za všetky rady a pripomienky.
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

XXX
Laďa
Příspěvky: 266
Registrován: 22.02.2014, 10:23
Kontaktovat uživatele:

Jestli je Corel pro 64bit a Pinnacle ne, a máte na to hardware (více jak 4GB RAM), jděte do Corelu. V otázce angličtiny (ENG), je to jen o tom, se těch pár slovíček naučit. Jestli máte s ENG velký problém a nechuť se učit, vemte Pinnacle. Jinak není důležité znát hned soft napoprvé do všech podrobností, to příjde časem, je-li chuť se učit. Základy jsou v obou stejné.
Mio
Příspěvky: 7
Registrován: 28.02.2014, 09:14
Kontaktovat uživatele:

Najskôr Vám chcem ďakujem za reakciu. Vážim si každú odpoveď.
Živím sa predajom a supportom sw pre 3D modelovanie a vizualizácie. Z toho dôvodu uprednostňujem legálne zakúpenie sw pred iným spôsobom jeho nadobudnutia ;)
Názov pre tému "Kúpiť Corel VideoStudio?" asi mal skôr znieť či kúpiť Corel, alebo Pinnacle, ale nechcel som vyvolávať zbytočne emócie. ;)
Corel aj Pinnacle som skúšal v prostredi Win8. V oboch som si skúsil spracovať niekoľko videí z dovoleniek.
Oba SW sú od toho istého predajcu, ale od dvoch programátorských tímov, Corel a Pinnacle (AVID, ...).
Z toho aj vyplývajú moje otázky. Mám pocit, že Pinnacle má intuitívnejšie ovládanie. Nopak mám obavu z jeho údajnej nestability. A ako som už písal, v prospech Corelu hovorí aj jeho podpora 64bit v novej verziíí.
Žiaľ moviemaker nespĺňa úplne to, čo by som očakával.
Laďa
Příspěvky: 266
Registrován: 22.02.2014, 10:23
Kontaktovat uživatele:

Co vím (četl), tak Pinnacle již velké problémy nemá, jak v dřívějších verzích. Osobní zkušenost již nemám (zažil jsem jen tu špatnou v9). Ono ani tak v ovládání nejde, kdo to vyrobí, ale pro koho to vyrobí. Protože jsou oba softy pro jeden segment trhu, nebudou se moc lišit.
Zbytek jsem již popsal viz výše.
nh
Příspěvky: 58
Registrován: 07.10.2013, 13:38
Kontaktovat uživatele:

Ťažko vyberať,ešte ťažšie radiť...podľa mňa všetky tieto programy v tejto home triede sú v podstate rovnaké,využiteľnosť,nestabilita resp. stabilita atď...niekomu padá Pinnacle,niekomu Corel a niekomu PD,záleží na veľa vecí,znalosť programu,HW,sposob editácie,niekto robí jednoduché videá,niekto zložitejšie...moj názor,vyberať podľa toho čo osobne vyhovuje vám,s čím sa vám dobré robí,nejak tak inštiktívne:) na každý soft sa dá zvyknúť a naučiť sa ho,či už je v češtine,angličtie,alebo hebrejčine,chce to len vždy tréning.
Laďa
Příspěvky: 266
Registrován: 22.02.2014, 10:23
Kontaktovat uživatele:

nh,
to je dobře napsané a pravdivé. :)-D
nh
Příspěvky: 58
Registrován: 07.10.2013, 13:38
Kontaktovat uživatele:

:)-D :)
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

XXX
Mio
Příspěvky: 7
Registrován: 28.02.2014, 09:14
Kontaktovat uživatele:

Ďakujem za Vaše názory. Asi si počkám na novú verziu X7 a potom sa rozhodnem.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host