Problém se sloučení os

Odpovědět
Marek74723

Dobrý den,
prosím o pomoc, mám problém při zkracování stopáže. Někdy, při pokusu o zkrácení stopy pomocí držení tlačítka na myší se stane pro mě nežádoucí operace. Stopa se mě rozdělí na stopu A a stopu B. Dalším problémem této události je červené orámování stopy z jedné strany a také šedě(jakoby v pozadí) zobrazení zbytku sestřihaného(odstraněného) videa.
Neumím vypnout tenhle spuštěný "sajrajt" a vždy musím překopírovat práci do nového projektu, jelikož se v tom opravdu pro mě nedá pracovat. Tímto se ptám jestli někdo neví, jak se tomuto vyvarovat popř. jak to vypnout.
Vím, že má formulace není suprová, ale myslím si, že se toto tady neřeší poprvé a někomu to dojde. :) Pro jistotu přidávám screen. Díky za pomoc!
[img]http://imgup.cz/images/2014/02/19/fCNc.jpg[/img]
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Vámi popisované "nežádoucí" funkce plynou pouze z neznalosti ovládání Vegasu. Stopy se na A a B rozdělí nebo opět sloučí zmáčknutím klávesy 5 na čírelné klávesnici vpravo. Žlutě orámovaný klip značí, že je vybrán pro další úpravy a čevená čára označuje aktivní konec, který se dá jemně trimmovat - ořezávat, taktéž mačkáním kláves 1 a 3. Když na klip klepneme sežloutne a klávesou 7 aktivujeme začátek a klávesou 9 naopak konec klipu, připravenému tak ke kráce nebo případně prodloužení již zkracovaného klipu na začátku nebo konci po jednotlivých framech - snímcích. Obojí je velmi užitečná funkce, která dokáže práce při střihu ve Vegas velmi zefektivnit. Udělejte nový, zkušební projekt se dvěma klipy a vyzkoušejte si tuto práci s numerickou klávesnicí. Postupně zjistíte, jak moc je to užitečná pomůcka. Hodně štěstí.


Naposledy oživil Anonymous v 23.01.2021, 15:39
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů