porovnání corel v.s. versus power direktor

Odpovědět
Hil1
Příspěvky: 29
Registrován: 24.09.2008, 19:13
Kontaktovat uživatele:

pořídil jsem si zkušebně PD 11, do současné doby jedu už leta na corelu teď X6, něco je dobré, ale postrádám možnost vytvoření nové složky, na klipy, které budu pozdějí potřebovat např. na tzv. bonus pro svatebčany, toto corel má vytvořím v knihovně novou složku pojmenují a přímo z timeline přetahuji do této složky - praktické, již potřebné klipy nehledám mám je v knihovně v samnostatné složce, kde se neplatu mezi všechny media do knihovny natažená. Orientace v timelene u corelu přehlednější asi síla zvyku, postrádám detekci scén, kdy každá scéna po detekci má jednoznačně svúj začátek a konec mnohem lepší trim. Postrádám možnost tzv, magnetického uchycení, kdy po střihu a odstranění eventu se automaticky napojí v pořadí další klip. - nemusím řešit případné mezery. U Corelu možnost nestavení vkládání přechodu v mém případě hlavně prolínaček pouhým přetažením klipů přes sebe. Nevím třeba to neumím nastavit. Oproti Corelu spousta vychytávek a možností stažení různých doplňků, i když v řadě případů silně kýčovitých. Větší možnost úpravy obrazu klipu u PD. díky za každou pomoc.
nh
Příspěvky: 58
Registrován: 07.10.2013, 13:38
Kontaktovat uživatele:

v PD11 nie je možnosť vytvoriť novú zložku v knihovne médií.Vlastne sa tam nedá vytvoriť žiadna zložka.Aj keď si pri importe zvolíte "importovať zložku s médiami" tak aj tak vám tam len naimportuje všetky súbory,ktoré sú v zložke a nie zložku ako celok.Budú viditelné vždy všetky súbory aj keby ste zvlášť importovali niekoľko zložiek.Potom si možete vyberať či chcete vidieť len video,alebo audio,poprípade obrázky a možete to zobrazovať buď podla názvu,času,dátumu atď.Čo sa týka magnetického uchytenia,to v nastavení sa nedá meniť,ale robí sa to tak že keď chcete odstrániť event,klik pravým tlačítkom,odebrať a tam je možnosť buď "odstraniť a ponechať medzeru" alebo "odobrať a posunúť klipy na rovnakej stope" alebo "odobrať a posunúť všetky klipy časovej osy za odstáneným klipom" možete to robiť cez delete,alebo ikonku koša.
Hil1
Příspěvky: 29
Registrován: 24.09.2008, 19:13
Kontaktovat uživatele:

ano tento postup jsem zjistil, že lze posunout klipy pravým klikem bez ponechání vzniklé mezery, ale je to škoda docela to otravuje, ta knihovna taky špatně, bohužel vracím se ke corelu, jediné pozitivum, je plynulost při zpomalení videa narozdíl od corelu, který dost pod 50 procent stroboskopuje.
nh
Příspěvky: 58
Registrován: 07.10.2013, 13:38
Kontaktovat uživatele:

ja som si na ten systém posunutia zvykol,vyhovovuje mi,lebo raz chcem posúvať len v jednej stope a inokedy všetko:) prajem veľa úspechov v coreli...
Hil1
Příspěvky: 29
Registrován: 24.09.2008, 19:13
Kontaktovat uživatele:

děkuji chybí mi diskuse ohl. corelu
nh
Příspěvky: 58
Registrován: 07.10.2013, 13:38
Kontaktovat uživatele:

ešte som zabudol,PowerDirector vie urobiť prelínačku keď pretiahnete klip cez druhý klip,ale neurobí to automaticky,ale zase dá na výber z viacero možností a jedna z nich je crossfade
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů