Neradíte neradím

Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Díky za odpověď ještě pro doplnění pokud budu mít tedy připojeny oba dva monitory mohu pak mít na každém monitoru jiné vyobrazení při střihu?Já mám zatím pouze Win XP /nedostal jsem se ještě k přeinstalaci na Win 7/ a u mě jde zatím pouze vývod z graf.karty nVidie,z integrované grafiky to na XP nechodí /nelze přepínat./
Čápík

Já mám ještě kartu NX a mám jen XP a mám dva monitory a chodí to krásně na každém mám něco jiného a je to super práce.
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Otakar - Nastavení monitorů se provádí ve Windows, to snad víš. Pro jistotu a bez urážky: tam se zadá buď duplikovat, nebo rozšířit plochu. Používám někdy i 3 monitory, ten 3. mám napojený na výstup HDMI. Jak je to na WinXP si už nepamatuji, ale před dvěma lety, kdy Eda dostal HW kódování, jsem už jel na
Win7. Dokonce na nové základní desce pro soket 1155 s čipsetem Z68 už XP naistalit nešla. Potvrdili mi to Asusáci (je to prý Biosem), když jsem se s tím trápil.
Možná že to bylo také tím, že XP jsem měl jen 32bitové. Nový Eda už chce 64bit stejně jako Premča.
Jestli máš XP, tak už jdi rovnou do Win8, samo že 64bit (pokud to tvůj PC dovolí), mám od včera Win8.1 Pro a je to super káva!
Ale stačí určitě ty levnější Win8, já měl kliku, že jsem vloni nezaváhal a koupil Win8 Pro v akci od Mikrosoftu na pouhých 752,-Kč a nyní jsem měl upgráde
na 8.1 Pro zadara!
Přiložil jsem obrázek, jak to vypadá na 2 monitorech, tady druhý monitor je pro náhled. Je tam také vidět na paletce funkční "Use Hadware Encoder". A protože jsem našel z dřívějška prtscr 3 monitorů, tak je také přikládám (to už jsem tu ale před časem publikoval).
Čápík - ale pochybuji že ti jede HW kódování.

[attachment 786 3monitory.jpg]
[attachment 787 Eda6.jpg]
Přílohy
Eda 6.jpg
Eda 6.jpg (231.76 KiB) Zobrazeno 1634 x
3 monitory.jpg
3 monitory.jpg (281.19 KiB) Zobrazeno 1634 x
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím mám dojem,že přesně tuhle desku jak píšete máme a Win XP Pro bez problémů, nelze ale zprovoznit monitor na integrované grafice.Jinak mám multilicenci na XP na více PC a tak jsem chtěl vydržet co nejdéle ale jak jsem již uvedl mám připravené Win 7 64 jak dokončím co potřebuji.Mám na jiném PC Duál Core kde jsou také jako základ XP a na virtuálu VMware Workstation Win 8 a další OS,a protože nemám dotykové displeje tak mě nějak ty osmičky neoslovily.
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Nechci ti kazit radost, ale na to mohu jen to, že je to šíleně předražené!! Před rokem jsem také u CZC.cz koupil NTB HP ProBook 4740s za necelých 17k.
Dnes ho tam prodávají za 18 990,- Kč. Má sice procesor i5, a měl jsem štěstí že jsem to sehnal ještě bez OS, měl jen Linuxový zavaděč, proto ta nižší cena.
Dnes mám na něm Win 8.1 Pro. Co je ale super, Edius na něm jede s HW kódováním, protože má integrovanou grafiku a ještě graf.kartu Radeon se 2 GB GDDR.
Udělal jsem si tam změnu v tom, že jsem vyměnil HDD 750 GB Hitachi s 5400 ot. za WD Skorpio 750 GB s 7200 ot. a ještě tam používám někdy pro rychlé načítání SSD 120 GB. Video stejně ukládám na externí HDD, mohu tak v práci pokračovat na stolním PC. Výměna HDD je u tohoto NTB je neuvěřitelně jednoduchá, žádné šroubky jen se odejme spodní kryt na 2 západky.
No a pro lepší chlazení (letos v létě) jsem si pořídil podložku ZALMAN s 2 ventilátorky. Podložka má navíc zásuvku pro další HDD 2,5" a tak mám vlasně NTB
se 2 HDD.
Tato změna i s podložkou mne přišla na cca 3k (nepočítám SSD). Windows jsem pochopitelně měl.
Jukni na web czc.cz, a koukni na uvedený NTB. Pokud budeš chtít nějaké podrobnosti, tak napiš. Ještě poznámka: render v Ediusu 6.55 jede na NTB v dvojnásobném času proti mému stolnímu PC s i7, je tedy o něco delší než RT. Druhý monitor se dá snadno přidat, ale HW kódování jede i bez druhého monitoru.

Ještě chci dodat, že HP mají k mání ovladače ke stažení vždy čerstvé, na Win8 byly hned po jeho vydání a po registraci dostávám pravidelně upozornění
na nové.
Čápík

A nevíš jak stím nastavení zvuku? Jak jsem psal v jiném vlákně? Nějak nejdou vkládat body na zvukovou osu. Jen automaticky co nastavím v menu se dělají body na začátek a konec...ale ne tam kde potřebuji. Čtu a čtu a nic......
Já vím že ta cena by mohla být tak o 10.000,- menší ale má to super výbavu a je to HD tak nevím.....nic takového jsem levnější nesehnal....
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Nějak jsem nepochopil tvé problémy s nastavením zvuku. Nemám s tím problém. Na obr.1 je stav po načtení klipu. Šipka ukazuje k tlačítku VOL/PAN.
Když na něj kliknu, nastane situace na obr.2, objeví se tam VOL a klikáním mohu nastavovat zesilování a zeslabování zvuku dle libosti.
Po dalším kliknutí na VOL se objeví PAN a uchopítka (kolečka) zmizí. Jinak nevím o co jde! Takto je to v Ediusu 6.55.

Ta cena by mohla být o 20k nižší! Dej si na czc.cz multimediální noťasy a podívej na HP Envy 17-j040ec nebo HP Envy dv6-7250ec a porovnej.
Májí i7 a OS Win8 64bit. Za rozdíl ceny bych si pořídil Edius 6.5 nebo rovnou 7! Ale je to tvoje volba!

Otakar - nevím, ale myslím že už jsme se o tom před časem bavili. Já mám desku Asus P8 Z68-V/GEN3 a zřejmě má jiný Bios. Ještě poznámka:
Win8 nejsou jen o dotykovém disleji, jsou rychlejší a i internet na nich jede rychleji. Tvůj problém budou asi WinXP.
[attachment 788 Obr1.jpg]
[attachment 789 Obr2.jpg]
Přílohy
Obr 2.jpg
Obr 2.jpg (29.44 KiB) Zobrazeno 1634 x
Obr 1.jpg
Obr 1.jpg (30.74 KiB) Zobrazeno 1634 x
čápík

No stím zvukem to všechno zvládám jen tam nemůžu dostat body tam kam potřebuji. Automaticky se mi vloží dva body jeden na začátek a druhý na konec a potom pohybuji celou osou a ne jen bodem. Někde musí být ještě jiné přepínání. No chtěl jsem vložit obrázek a nevím jak. Zatím díkes za snahu......
čápík

Jenže ten MSI má o dvě třídy lepší grafiku, Blu Ray vypalovačku, lepší procesor, 3x disk z toho 2x SD 128GB, zvuk ani nemluvím a co je podstavtné je také vzhled. Takže ikdyž je předražen tak jsem porovnal součástky a ten rozdíl tam je markantní ale cena by mohla být nižší to je pravda, ale podle součástek o mnoho ne kdybych si to měl poskládat......Takže díky za rady ale asi vyhraje MSI GT70 2OC-229CZ.
Jo a ta zvuková stopa začala z ničeho nic fungovat správně. Nechápu. Večer ne, skončím práci a ráno již ano. Asi erupce na slunci.X(
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů