Tvorba DVD - nefunguje menu, občas černá místa

Odpovědět
Honza Barvínek

Vytvořil jsem si film cca 1h:20min, k němu jsem si dal hlavní menu (obsahuje spustit film a výběr kapitol). Vše v náhledu studia 16 funguje. Nechám to přepočítat jako vytvoření obrázku. A najednou po vypálení na dvd mi hlavní menu nedokáže spustit film, jen druhá volba výběr scén odkáže na druhé vytvořené podmenu, ale ani z něho mi to nešlo sputit film. Dokonce při přepočítání po přechodu z jedné scény do druhé, jsou místo mého sestříhaného filmu vidět černá místa i bez zvuku(třeba 2minuty). Mám nainastalovanou tu poslední aktualizaci a film pak vypaluji na dvd z nera.

Má s tímto někdo zkušenost ??

Předem díky
Honza
Pavel Pechman
Příspěvky: 27
Registrován: 22.02.2013, 21:36
Kontaktovat uživatele:

Zdravím.
DVD vypalovat zásadně rovnou z PS.Nero si s projektem PS neporadí.
Pavel
Honza Barvínek

Ty černá místa hned po přechodu mezi prolínáním, jsem viděl v aktuálním přepočítání v PS při vytváření exportu.. A přepočítané video (vytvořen obrázek a nevypalovat), jak je uloženo v adresáří s video_ts - tak už zde to menu nefunguje. Musí být tedy problém na straně ps 16, protože problém je už před vypálením na dvd !

Honza
Pavel Pechman
Příspěvky: 27
Registrován: 22.02.2013, 21:36
Kontaktovat uživatele:

Nepřesouval nebo nepřejmenovával jsi nějaké soubory nebo celé složky před přepočítáváním?PS je vtomto případě nedokáže najít.
Dokud nevypálíš skutečné DVD, PS hledá v původních umístěních.Nic nemazat,nepřejmenovávat,nepřesouvat!
Pavel
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

XXX
nh

mimochodom...v PowerDirector ide uložiť do súboru aj s vytvorením Menu a kapitol:) ale to tu asi nepatrí...
Pavel Pechman
Příspěvky: 27
Registrován: 22.02.2013, 21:36
Kontaktovat uživatele:

Postupně si vytvoř jednotlivé kapitoly včetně zvuku, přechodů,efektů nebo titulků.Potom nech renderovat (přepočítat) do souboru.
Při vytváření menu, složeného z takto připravených kapitol,bude PS přepočítávat pouze nové úpravy týkající se tohoto menu.
Úpravy použité v už jednou renderovaných kapitolách znovu renderovat nebude.Pro PS už to nebude tak náročné.
A hlavně-při renderování se na počítači už do žádné práce nepouštěj i tak je to pro něho záhul.
Pavel
pppppv
Příspěvky: 29
Registrován: 12.11.2012, 22:56
Kontaktovat uživatele:

Doteraz som robil v PS 14 ult.col. a nemal som nejaký problém urobiť aj 90 min. záznam aj s menu. Bolo to síce všetko pomalé, ale šlo to. Teraz som si stiahol PS 16 TRIAL , no keďže sa tam vytvára menu disku iným spôsobom ako pri 14 ke, tak zatiaľ som to neurobil. Mám však spracovaný asi 100 min.nahrávku takže som zvedavý čo to urobí. V PS 14 mi pri exporte videa dlhšieho ako 67 min začalo znižovať percentuálnu výšku kvality, no voľným okom som tento rozdiel nevidel.


Naposledy oživil Anonymous v 02.01.2021, 07:23
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů