Corel VideoStudio X4 Pro a problém s FullHD

Odpovědět
leonell
Příspěvky: 8
Registrován: 25.07.2013, 22:49
Kontaktovat uživatele:

Ahoj,
několik let jsem úspěšně používal Ulead/Corel Video Studio s PAL DV kamerou s výstupem na DVD.

Teď mám ještě foťák s FullHD videem a tak jsem chtěl zkusit výsledek. Natočil jsem si dvě kraťoučká, asi 30s videa vlaku přijíždějícího k nástupišti. Na počitači je při přehrání toho MOV vše plynulé. Výstupem foťáku (Canon SX220HS) je MOV 1920x1080, 23 fps, datový tok něco málo přes 34000 kbps, zvuk stereo 48 kHz s tokem 1561 kbps.

Video jsem dal do timeline VideoStudia a přes Share a CreateVideo, vygeneroval "totožné" video. Volil jsem nejrůznější možnosti a nastavení.
U všech ten vlak znatelně škube. A není to jenom tím jedním videem. Úplně na začátku jsem víceméně ze zvědavosti udělal pár záběrů jedné rodinné sešlosti - tam jsem si toho všiml, že ta výsledná kvalita je o dost horší než originál. Ten vlak už jsem si připravil jenom abych otestoval různé kodeky. Jenže výsledek stejně není uspokojivý.

Snad ještě zmíním, že ono video v MOV má 81 MB. Ať nastavím ten výstup na MP4, MOV, WMV, vždy je výsledek menší. Datový tok jsem třeba pro MP4 nastavil na 20000 kbps (víc nešlo) - stejně byl soubor menší a škubalo to.

Dělám něco špatně? Jaké s tím máte zkušenosti? Připomínám, že originální MOV jede plynule,

Nebráním se i zkoušce jiného software, pokud bude nějaká šance na úspěch.

Díky,
Leonell
leonell
Příspěvky: 8
Registrován: 25.07.2013, 22:49
Kontaktovat uživatele:

Ještě doplním přesné parametry toho zdrojového videa jak je vidí Mediainfo.

MPEG-4 (Quicktime) 81.0 MiB, 19s 311ms
1 video stream: AVC
1 audio stream: PCM
Overall bitrate: 35.2 Mbps
Video stream:
English, 33.6Mbps, 1920x1080 (16:9) at 23.976 fps, AVC (Baseline@L5.0) 1 Ref frames
Audio stream:
English, 1536 Kbps, 48.0 kHz, 16 bits, 2 channels, PCM (Little/Signed)

Žadné AVC ve VideoStudio nevidím,
Baseline mám jako H.264_BASELINE u MP4, ale je omezené na 2000 kbps a 640x480. Co je to L5.0 to už nevím vůbec :(
Nejblíž tomu nastavení je MP4 kontejner, H.264 MAIN, 1920x1080, 30 fps (nejde změnit), 20000 kbps (víc nejde dát).
Encoder ULEAD MPEG-4 vio Driver (jiný tam není).

Tušíte někdo jak to vylepšit?
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Nejde ani tak o datový tok - bitrate, jako spíš o snímkovou frekvenci. Tu máte v americké normě, tedy 23,976 snímků za vteřinu. Budete-li chtít, aby se vám video přehrávalo hladce po renderingu, musíte zvolit stejnou snímkovou frekvenci. Jak ji ve výsledku změníte, jej jasné, že video se bude chovat nestabilně. Musíte tedy asi zvolit jinou střihovou aplikaci, kde je možnost stejného výstupního nastavení, jako je to vstupní. Může to být i celých 24 snímků. 25, 30 nebo 50 bude dělat neplechu. doporučuji tedy použít trial některé NLE střižny a v ní to vyzkoušet. Jakou zvolit je čistě na Vás. podnětů zde na fóru máte nepřeberné množství. Jen se začíst. Hodně štěstí. :-)
leonell
Příspěvky: 8
Registrován: 25.07.2013, 22:49
Kontaktovat uživatele:

Ahoj,
Ještě jsem půl soboty laboroval s Corel Video Studiem, ale výsledky byly rozpačité, pak jsem zkusil VideoPad Video Editor, ten je sice o hodně jednodušší a pro mně plně postačující. A hlavně ta kvalita výsledku byla někde jinde. Asi jej pořídím, ostatně mají do konce července slevu.
Pokud by byl zde prostor, můžu sem přidat nějaké postřehy, koukal jsem, že je na českých fórech poměrně zájem o návod.
Díky za rady,
L.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host