Canon Legria HF G30

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
Odpovědět
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

S radostí mohu oznámit, že je již na cestě ke mně novinka, kamera HF G30. Můžete se tedy těšit na výsledky testu, který se chystám vytvořit. Nebude to ale dříve jak za měsíc.
MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Zdravím začal jsem opatrně pošilhávat po této kameře ale zarazila mě na ní jedna věc jak píše Slashcam že tato kamera nemá histogram oproti mnohem levnější třeba Panasonic 900.Řeší vyvážení bílé v manual .režimu nějak podrobněji než zobrazením zebra +clona atd?Předem děkuji za informaci.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Vyvážení bílé je v této kameře nastavitelné automaticky, podle předem definovaných přednastavení a dají se nastavit i dvě ruční nastavení, které zobrazuje i teplotu v Kelvinech. Histogram opravdu nemá. Je tu Peaking pro kontrolu zaostření a hloubky ostrosti, manuální nastavení času, clony ND filtru a zisku. Zebra se dá nastavit na 70 nebo 100%.
MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Děkuji!
Šakal

Tak jsem si ji v pondělí také objednal a dnes dopoledne mi přišla .Po 20 letech práce s kamerami SONY jsem přešel na CANON, zdá se mi, že v současné době nabízejí pro mé účely vhodnější modely. Doufám, že jsem udělal dobře.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Pro Šakal: Tak to jsem zvědav, jak budete po dlouholeté práci se Sony kamerami s tou HF G30 spokojený. Mě osobně se jeví jako velmi silný nástroj pro vážnější práce, ale jsou tam i neduhy v automatickém režimu, které Sony přístroje nemají. Jsem zvědavý na Vaše postřehy s novým tvůrčím nástrojem. :-)
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Sice to chvíli trvalo, ale už je to na světě. :-)

http://www.digilidi.cz/canon-legria-hf- ... ofesionala
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Bohužel musím konstatovat, že ve zveřejněné recenzi jsou chyby, které nevznikli mojí chybou. Informoval jsem odpovědného redaktora, náprava se zatím bohužel nestala. Za největší chybu považuji, že tam úplně chybí odkaz na video menu a nastavení kamery. :(
apendixen
Příspěvky: 93
Registrován: 04.02.2009, 07:10
Kontaktovat uživatele:

Tak jsem se dočkal.
Čekal jsem na tuto recenzi,i když jsem měl v podstatě jasno,že si tuto kameru koupím jako druhou k XHA1 a "nahradím" touto HV30,kterou chci už pouze používat k digitalizaci analogových záznamů a grabování kazet miniDV.Zápory vyjma mikrofonů mě až tak nebolí,ale protože používám externí mikrofony RODE,tak ani snad ty ne.
Je pravda,že jsem občas hojně používal automatiku,ale to by snad taky nemusel být problém.
Více mě zarazila výdrž baterie.Myslel jsem,že při záznamu na kartu a absenci otáček páskové hlavy výdrž baterie bude delší,tak to jsem se zmýlil.No snad na Aku-shopu bude brzy k mání levnější verze adekvátní baterie s ještě větší kapacitou.
Ještě "Šakal" by se mohl vyjádřit se spokojeností s touto kamerou,má ji už víc jak měsíc.
Mimochodem,odkaz na video menu funguje,už stahuji
Nechám si ještě týden a pak jdu do toho.Ta nejlevnější cena je na jistém portálu.Jak je prosím spolehlivý?pokud to můžete posoudit.Někde jste se o něm již zmiňoval.
Moc děkuji a oceňuji Vaši práci.
Šakal

Na přímou otázku přímá odpověď.
Zatím se s kamerou seznamuji a zkouším ji v různých situacích. Zkoušel jsem ji v Alpách hlavně v automatickém režimu. Nemám negativní poznatky, dobře na mne působí stabilizace obrazu. Zkoušel jsem v manuálním režimu nějaké makro ( kytičky) , ale bez stativu byly záběry lepší na automatiku. Režim cinema považuji za zbytečný, efekty lze docílit ve střižně. Možnost několika rychlostí pro zoom je podle mne taky trochu, zbytečný, rychlý, střední, nebo pomalý a navíc režim "reostat", kdy se rychlost transfokace mění s ohledem na polohu páčky. Ten jsem měl mna předchozí kameře a považoval jsem ho za ne příliš šťastný. Když má člověk v nohách 20 km a nějaký výstup s velkým převýšením, dost těžce se uhlídá motorika prstů. Teď jsem si to nastavil na střední rychlost a pokud bude třeba, upravím si transfokaci ve střižně. Dýchání zachycené mikrofony jsem nepozoroval, pokud v kontaktním zvuku není přímá řeč, obvykle zvukovou stopu při střihu mažu a nahrazují hudbou, případně ruchy a komentářem. Pro nějaký dřívější projekt mi kamarád namlouval komentář klopovým mikrofonem, s výsledkem jsem byl spokojený. Líbí se mi kopírování z karty na kartu. S výdrží akumulátoru jsem neměl problém, ale o druhém uvažuji. Zatím originál je přes 2000 peněz, snad se časem objeví nějaký levnější produkt. Poněkud mne zaskočilo natažení záznamu do PC, asi jsem něco nenastavil správně, protože se záběry ze tří dnů poskládaly podle času expozice , ne podle data. Uložilo se to vše jako soubory a ne, jako scény, jak jsem byl zvyklý. Manuál na CD je pro mne dosti nešikovný, když něco hledám, často se "ztratím" , být ještě v zaměstnání, ta jsem si ho pro přehlednost vytisknul. Hned jsem si na objektiv nasadil UV filtr jako ochranu před kapkami deště ( i když sluneční clona je slušná) a hlavně upatláním.
V ruce kamera sedí dobře, ovládání tlačítek je pohodlné. Hledáček barevný mi vyhovuje. Nastavil jsem si na něm horizont, to jsem u předchozí kamery neměl a někdy jsem měl problém uhlídat vodorovnou.
Nejde se vše naučit najednou , chce to čas jednak na odzkoušení, jednak na osvojení. Dlouho jsem zvažoval přestup od Sony, zejména z důvodu akumulátorů, které by mi pasovaly na nové modely Sony, ale parametry kamery nakonec převážily . Zatím nelituji. Šakal
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host