EDIUS 7 PRO

MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Na stránkách GV se objevila informace o této nové verzi .Ví někdo bližší informce?
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Ještě dnes si můžeš stáhnou trial a posoudit je-li to pro amatéra přínos nebo se to týká jen profíků. Cituji: EDIUS ® Pro 7 je nejrychlejší a nejuniverzálnější real-time software pro střih-4K, 3D, HD, SD, a téměř libovolném formátu od 24x24 do 4Kx2K, to vše na stejné ose, a to i ve vnořených sekvencí, vše v reálném čase . A teď se spojil s EDIUS Blackmagic Design na podporu svého PCIe DeckLink 4K Extreme a Thunderbolt založené UltraStudio 4K zachycování a přehrávací zařízení v podobě cenově dostupných 4K workflow. (strojový překlad). :D
A další "pohlazení": Ti kteří zakoupili EDIUS Pro 6.5 software po 01.6.2013 mohou mít nárok na bezplatný upgrade na EDIUS Pro 7. Takže, zase za prachy! :X

A ještě upozornění: EDIUS Pro 7 (zkušební a plná verze) software vyžaduje, aby všechny předchozí verze softwaru EDIUS byly odinstalovány. Tady pozor pro ty,
kteří mají v.6.5. Nezapomenout provést deaktivaci licence !!!!!!!!!! X(

Tak jsem si ten "poklad" stáhl, a jdu dumat, na který PC to nainstalovat.

Až někdo něco vykoumá o novém Ediusu, ať se ozve!
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Teď jsem zjistil, že se tentokrát Syntex.cz pochlapil a má na svém webu informaci o Ediusu7 dokonce v češtině a jistě lépe než já s překladem v Googlu ! To jsem ale PAKO ! :)-D
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím zkusil jsem ten trial nainstalovat na virtuál Win 8 /verze 6.2 nainstalovat na Win 8 nešla/ u Edius Pro 7 to proběhlo v pořádku pouze požaduje k instalaci QuickTime v.7.7.4.Myslel jsem,že půjdou ty některé popisované věci odskoušet jako výsledek ale nic nelze nastavovat u write je pouze vytvoření DVD a BD.Takový triál je na nic.
MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Uvidíme co vykoumá roman51.Apropo našel jsem cenu ED7 PRO, 540 EURO
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Už jsem něco málo vykoumal: :D

Pro Otakar - verze 6.2 nainstalovat na Win 8 nešla ??, na Win8 šla myslím až v.6.52 nebo 6.53.
Nevím co chcete u DVD a BD nastavovat, BitRate se nastavuje v záložce Movie a formát .mpg a .m2ts je daný normou.

K Ediusu 7 zatím mohu říci jen to, že ho pravděpodobně nebudu "potřebovat". Podle mne je cílený na profíky, pro amatéra jako jsem já,
nepřináší prakticky nic co by mne do něho nutilo.
4K a 3D nepoužívám stejně jako nabírací karty od firem Blackmagic Design a Matrox.
Nejnovější souborové formáty (včetně XAVC/XAVC S a AVC-Ultra) jdou rovněž mimo mně.
Verze 7 byla (dle Tiskové zprávy Grass Valley) – víc optimalizována pro vícejádrové procesory a pro čtvrtou generaci procesorů Intel Core.
Nemohu posoudit, dávno už jednojádro nemám. Ale rozdíl rychlosti renderu mezi i5 (dvoujádro na NTB) a i7 (4jádro na stolním PC) bylo
u mne 22%, oboje s HW kódováním. Tedy čím více jader, tím lépe. Ale s upgrade PC na čtvrtou generaci procesorů Intel nepočítám.
Rozdíl v rychlosti renderu na PC s i7 mezi Edius7 a Edius 6.54 byla cca 5% ve prospěch Edius 7. Edius 7 byl na Win7, Edius 6.54 na Win8.
Přechodové efekty jsem nezkoumal, používám převážně ostrý střih (stejně jako profi filmy), to mne odnaučilo dělat klipy které jsou snůškou efektů.
Barevné korekce také používám minimálně, moje kamča má manuální WB a naučil jsem se ho používat.

To je zatím vše a pochybuji že se můj názor změní po sestřihání jednoho projektu, který doufám stihnu do vypršení trialu.

Na německém webu www.digitalschnitt.de/info/pdf/EDIUS65Preise.pdf‎ jsem našel trochu jiné ceny:

NEU: EDIUS Pro 7.0 Vollversion 639,-EUR
NEU: EDIUS Pro 7.0 Crossgrade für Umsteiger von anderen Schnittprogrammen mit einem Kaufpreis >300,-EUR 349,-EUR
NEU: EDIUS Pro 7.0 Upgrade von EDIUS 6.5 269,-EUR
NEU: EDIUS Pro 7.0 EDU Version für Schüler/Studenten/Lehrer/Schulen, nicht upgradefähig, Nachweis erforderlich. 149,-EUR
Agatha

Jsem uplny amater, s Ediusem se teprve ucim a potrebovala bych odbornejsi radu.
Prave jsem na istalovala trial verzi Ediusu 7 na novy pocitac (i5, 4 jadra).
Bohuzel u vsech videi, ktera v nem otevru (vetsinou MOV) preskakuje vzuk, obraz je ale v poradku. Kdyz jsem video zkousela konvertovat do avi. tak se akorat "zkopirovalo" se sekanym zvukem. Nema na to vliv ani zmena frame rate...
Nemate nekdo radu, podobnou zkusenost? Nemuze to byt novou verzi?
Za kazdy podnet budu rada
dekuji
Daffy

Zdravim.Proč nejde v Ediusu7 vkládat mezi např. dvě videa vložit efekt (prolinačka např.) tak jak to běžně šlo v Ediusu 5.5 nebo se to musi někde nastavit a kde díky za odpověd.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím,je u Ediusu 7.2 ještě potřebný klíč do USB nebo již stačí s/n.
mack
Příspěvky: 104
Registrován: 28.11.2011, 14:01
Kontaktovat uživatele:

Nevím jak u verze 7.2, ale už u verze 6.5 se zadává jen s/n a poté aktivace a USB klíčenka není.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host