PS 15, DVD menu s chybami pro HW přehrávač

Fórum ke všem verzím Pinnacle Studia 10 až 15
Zamčeno
mech98
Příspěvky: 3
Registrován: 25.03.2013, 14:29
Kontaktovat uživatele:

zdravím zdejší komunitu,

už doma šílím a jsem bezradný, třeba budete někdo vědět...
Nedávno jsem přešel z PS 12 na 15, zupgradoval jsem PC. Střih rychlý, nepadá, prakticky se nekouše - měl jsem radost z efektivní práce oproti minulému stavu.

Vytvořím cca 60 min kompilaci pro následné mpg2: 1x hlavní menu (root, přehrej vše/výběr kapitol, tj. 2 tlačítka), 1x vedlejší menu (6 kapitol s odskokem do filmu, návrat na root, 7 tlačítek). Při simulaci přehrávání v PS šlape jak hodinky, pak renderování cca 15 min - vygeneruje soubory DVD do složky na HDD. Následně kontrola přehrání v softwarovém přehrávači (PowerDVD/TotalMedia Theatre) jede jak " z praku". Pak vypálím Nerem a běžím k HW přehrávači (Panasonic DVD rec) u TV - a ono nic :S. Vůbec to neběží jak v PC, ba to neběží vůbec ... např přehrává bez obrazu cca 3sek audia z menu furt dokola, nebo chybí tlačítko nebo ...

Zkrátím to. Vyzkoušel jsem mnoho kombinací a postupů - prozatím jsem "napřímo" nevytvořil jedinou placku, co by šlapala v HW přehrávači ihned. (podotýkám, že na PS12 a stejném Panasonicu to dříve chodilo, udělal jsem přes 20 placek). Ze zoufalství jsem si pořídil "analyzující" softy (PGCedit + DvDReMake), které odhalí vždy na čerstvě vyrenderovaném materiálu chyby (odkazy v menu na neexistující tlačítka, odkazy na neexistující menu, případně problém s audio stremem, který je kdesi chybně zaevidován, či co), které jsou mnou při tvorbě kompilace neovlivnitelné. Čerstvě vyrenderovaný materiál nepřechroustá dokonce ani DVDShrink - nahlásí chybu.

Pár projektů jsem výše uvedeným softem spravil, ale je to "drbání se za pravým uchem levou rukou" .. mám za to, že v PS15 je nějaká chybka, žádný patch jsem nenašel... Jiný soft se učit snad ani nechci natož do něj opět vrážet peníze (zkoušel jsem Elements11, komplikované)

nějaký nápad, postřeh ??
PS: někde jsem tu vyčetl, že menu v PS se tvoří pozpátku ... - zkusím.
Nejhorší je, když dojdou nápady, co ještě zkusit !

díkas
mech98
Příspěvky: 3
Registrován: 25.03.2013, 14:29
Kontaktovat uživatele:

další poznatky:

ve výše zmíněném projektu jsem tedy vyházel oboje menu (byly to šablony PS 15, což jak jsem se tady někde dočetl, nemusí být "košér"). Vymazal jsem "dočasné soubory" a vytvořil do projektu ručně tentokrát jen jedno nové menu (7 tlačítek, 6x s pohyblivým náhledem a odskokem do filmu, 1x "přehraj vše").
Následuje horní postup. Odzkoušení v "simulátoru" PS 15 - OK, renderování DVD struktury na HDD - OK, vypálení na DVD Nerem - OK, ověření funkčnosti v soft. přehrávači - OK, ověření případných chyb v PGCedit + DvDReMake - kupodivu také OK !!! a konečně běžím na Panasonic - a tady překvápko. Menu naskočí, jede jak o život, smyčka se opakuje, náhledy se hýbají ale NEJDE stisknout jediné tlačítko (= film nepřehraju ani celý ani vstupem do vybrané kapitoly). :S

Podezření, že si Panasonic vymýšlí, jsem vyloučil u souseda na Philips přehrávači, který se choval stejně až na to, že při cca 3 tím přehrání smyčky menu zamrzlo tak, že se musel Philips vyndat z 230V ....
Jediné co funguje je sestříhané video s titulky vypálené bez jakéhokoliv menu. Což mne za vynaložený peníz neuspokojuje.

zkusím odinstalovat PS15 a nahodit starou PS12, kde mi to chodilo (půjde ovšem naroubovat na W7/32bit?). Případně zreinstalovat "15".
apendixen
Příspěvky: 93
Registrován: 04.02.2009, 07:10
Kontaktovat uživatele:

Ten druhý případ,kdy v přehrávači se to naoko tvářilo funkčně,ale nešlo spustit,jsem kdysi táké řešil.Tehdy jsem měl PS11,tu jsem upgradoval na PS12 a nakonec upgrade na PS14.Všechny jsem je měl aktivní.Teprve po přeinstalaci PS11 a upgrade přímo na 14ku se problém odstranil.Dnes mám PS15 jen samotné a vše OK.Je též pravda,že jsem tenkrát také definitivně skončil s Nerem a používám k vypalování Ashampoo free,k velké spokojenosti.
Pavel Pechman
Příspěvky: 27
Registrován: 22.02.2013, 21:36
Kontaktovat uživatele:

Zdravím.Já používám PS 12 a 16.Na DVD vypaluji přímo v PS a naprosto bez problémů.Chybu vidím v tom že soubory vytvořené v PS
vypalujete Nerem.
S pozdravem Pavel.
mech98
Příspěvky: 3
Registrován: 25.03.2013, 14:29
Kontaktovat uživatele:

Po delší době jsem se k projektům vrátil, nechal znovu vyrenderovat a rovnou vypálit, vše v PS15.
No a funguje, jak má se vším všudy. :)-D
Nechápu to. Nero (ver 10) si tam asi nějak upravuje spouštěcí skripty (nebo jak se to jmenuje). Nero 6 to nedělalo, proto mi to na starém PC s PS12 chodilo.
tak děkuji za porady !
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů