Chyby v Sony Vegas 12

Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Byl bych rád, kdyby se v tomto vláknu objevovaly popisy chyb, na které lidi narazí při práci v Sony Veas 12.

Já mám problém zatím v posledním sestavení (486). Píši o tom, protože se mi to stalo již několikrát. Vždy s full Hd videem, ať již 50i, 25p nebo 50p. Když chci naimportovat do Project media hromadně nebo i jednotlivě klipy do jednoho budoucího projektu z jené složky, rozuměj videa natočeného na jedné akci, v určitém úseku načítání a vytváření pomocných souborů s přípomou.sfk, přestane Vegas reagovat. Vytížení procesoru jede na cca 10 - 15% a nic se neděje. Když se pokusím něco ve Vegas udělat, hodí to hlášku, že neodpovídá a posléze zešedne a zamrzne.
Pokoušel jsem se tedy vkládat klipy jednotlivě a tak jsem postupně zjistil, že jen některé z nich dělají tyto problémy. Ve chvílích marnosti mého snažení mě napadlo zkusit to samé načíst do Vegas 11. Kupodivu tam se vše vetnulo do Project Media bez sebemenšího problému.
Uložil jsem tedy takto načtený projekt v jedenáctce a otevřel ve verzi 12. Musím zde podotknout, že je v nižší verzi potřeba všechny klipy přenést na časovou osu. Když to neuděláme a pokusíme se otevřít ve dvanáctce Project Media, aplikace opět zamrzne. Máme-li ale všechny klipy připravené k úpravám v časové ose a PM nemusíme otvírat, načte se ve verzi 12 v pořádku a můžeme s ním pracovat. NESMÍME ale otvírat Project Media. Tím Vegas 12 vždy znovu zamrzne.
Má někdo snad podobnou zkušenost??
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Další problém, který se mi občas stává, že když otevřu okno Preview na celou plochu monitoru, někdy po chvíli, někdy hned a někdy kolik dní práce vůbec, se oraz kousne. Když mám připojen ext. obrazovku před HDMI, tak se to stane také, ale je nefunkční v tu chvíli jen náhled na druhé obrazovce a Vegas sám je funkční dál. Když se to stane bez druhého připojeného monitoru, tak není jiná cesta, než přes správce úloh vyvolaném klávesovou zkratkou Ctrl+Alt+Delete uvolnit monitor. Když kliknu na spodní liště na otevřený Vegas, obrazovka zčerná a objeví se hlážka Program přestal pracovat a musím uzavřít tuto úlohu ve Správci úloh. Potom Vegas opět otevřu a pracuji vněm bez problému dál, až do chvíle, kdy se závada opakuje. Verze 11 tuto vadu nemá.

Také se mi jeví problém, který ovšem nijak nenarušuje hladký chod práce ve Vegas 12, že při ukládání Ctrl+S, Preview obrazový náhled videa vždy problikne a na malinkatou chvilku tam problikne jiný obraz ve Vegas zpracovávaný dříve.

Dělá to podobné problémy i někomu jinému? Podotýkám, že se mi to stává i na NTB, takže problém bude v samotném Vegas 12 nikoliv v PC, na kterém je nainstalován.
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Problém s importem jsem nezaznamenal.

Narazil jsem ale na problém s procházením binů v případě, kdy jsem do media bins naimportoval velké množství video souborů (FullHD 50i). Měl jsem teď projekt s cca 350 soubory roztříděnými do několika binů. Při procházení binu (se zapnutými náhledy - Thubnail) došlo k vytuhnutí (a řekl bych že vždy při načtení náhledu na stejných souborech). Musel jsem náhledy vypnout, jinak se s tím nedalo pracovat.

Seknutí při náhledu na celé obrazovce se mi zatím nestalo a problém s probliknutím při ukládání se u mě také neprojevuje. Asi mám štěstí.

Celkově bych ale řekl že je tato verze vegasu nějaká nestabilní. Občas mi vytuhne při operaci "Zpět".

Dále má tato verze bug ve Split Screen View v režimu Clipboard (porovnávání dvou záběrů v rozpůleném náhledovém okně) - ukáže se jen červená obrazovka. Zjistil jsem, že je to již uvedeno i na Sony fórech, tak snad to dají dohromady.
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Vyšel build 563, měly by být opraveny některé z výše popsaných problémů.

http://www.sonycreativesoftware.com/dow ... s/vegaspro

Seznam úprav:
http://dspcdn.sonycreativesoftware.com/ ... me_enu.htm
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Já musím po jeho nainstalování konstatovat, že mé, zde výše popisované problémy s Media Project pominuly. Problikávání Preview při ukládání stiskem Ctrl+S zůstává.
Stanley

Nainstaloval som si Vegas Pro 12. A som na prášky.

Teda samotný strih je OK. A nepodarilo sa mi za dva dni este nič poriadne vyrendrovat do HD.
Doteraz som pouzival devinu ale tam nebolo HD.
Ale k veci. Skusal som cokolvek ako formata Sony AVC/MVC - AVCHD 1920x1080-50i alebo aj MainConcept AVC/MVC - BlueRAy 1920x1080-50i rôzne nastavenia skoncilo to tak ze sa nedali vyrendrovane vydea prehrat.

Vo VLC to po asi 5 minutach zacne sekat az sa obraz zastavi a ide len zvuk. Mediaplayer to iste aj Power DVD 12. Precita to len PowerDVD 13 bez sekania videa ale ide len video bez zvuku. Napiše hlašku audio not suported.
Viete niekto poradit.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Dejte sem screen z MediaInfo, abych věděl jak je to vyrednerováno. Máte v PC správné kodeky - osvědčené K Lite například? A jaký máte počítač, je dost silný, aby zvládal Full HD video?
stivik

Dobrý deň,
som tu po prvý raz. Po asi 9 rokoch práce s produktami ADOBE (Premiere + Encore) som sa nechal nahovoriť a objednal si Vegas s Architectom - teda verzia 12 Pro + DVDA 6.0 Pro.
Mám trochu hlavu zamotanú s výstupným formátom pre Architect, pretože v Premiere som len urobil link do Encore a odtiaľ som zvolil formát - buď DVD alebo BD. Teraz to robím obdobne a v Architecte zvolím výstupný formát videa (nosiča). Je to oveľa zložitejšie ako v Premiere, no pomaly si zvykám. V čom mám ale ten "guláš" je vhodný výstupný formát pre Architect, pretože najvhodnejšie je exportovať obraz a zvuk zvlášť - teda aspoň podľa vyjadrenia návodu.
Mohli by ste mi, prosím, poslať nejaké najvhodnejšie parametre príkazu "Send to Architect", aby mi to neskákalo? Zistil som totiž, že aj tu je dôležité voliť pri exporte "Lower field first" namiesto preferovaných "Upper field first", aby som dostal pekný hladký a ostrý obraz.
Ďakujem za pomoc.
Ondris

Ahoj,
mám problém s tím, že mi vegas 12 nepřehrává videa .mov. Dočetl jsem se, že mám stáhnout Quick Time Alternative - nepomohlo to. Případně stáhnout balík ffdshow - taky nepomohlo.
díky moc za radu
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Osobně nemám se soubory .mov žádnou zkušenost. Mohu jeden takový vyzkoušet u sebe, když budete ochoten dát ho na ulož.to a sem dát odkaz na stažení. :-)
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host