Export na DVD - nefunguje v přehrávači

erzyn

Dobrý den,

mám takový asi blbý dotaz. Zatím se učím v PS16 a něco málo jsem už pochytil. Bohužel problém nastal v exportu. Vše v pořádku, v PC i notebooku funguje, ale v DVD přehrávači(zkoušel jsem 3) ne. Nevím kde je problém. Díky za pomoc
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Velmi těžko radit.Jak jste měl nastavení pro export?Nebo jste exportoval do ISO souboru
a posléze vypálil v nějakém pálicím softu?
Bez podrobnějších informací neumím poradit.
erzyn

Nastavení jsem měl Automatické. Pak jsem zkusil PAL 720... 16:9 a vypaloval přímo v programu Pinnacle studio. Jde hlavně o to aby to přehrávalo i v trochu starších přehrávačích. Můžu to dát do jiného formátu a pak to předělat do DVD formátu ale to mi připadá zbytečně zdlouhavé.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Asi budete muset poněkud upřesnit Vaše nastavení.Pokud jste to exportoval do volby něčeho
automatického nevím co to bylo.Takovou volbu jsem pro disk nenašel.
Pravděpodobně jste exportoval videosoubor na disk DVD , nikoliv video do formátu
pro DVD player.Ale to jsou jenom moje dedukce.
Nastavení pro export na disk DVD je zde:
[attachment 720 export_na_DVD.JPG]
Přílohy
export_na_DVD.JPG
export_na_DVD.JPG (107.91 KiB) Zobrazeno 1073 x
erzyn

Dobrý den,

mám to nastavené úplně stejně jako Vy. Mám doma 4 přehrávače. Na dvou přehrávačích ( první 1 rok starý; druhý 5 let starý) to hraje, a na dalších dvou ( jeden 7 let starý; druhý 6 let starý) to nehraje. Je možné, že to jsou staré DVD tak to nepojede? Protože DVD které jsme dělal před tím na jiném stroji dělá složku VIDEO_TS a soubory v ní úplně stejné jako PS16 a hraje všude. Má PS16 nějaké jiné dekodování nebo mám ještě někde něco nastavit? Nebo chyba je, že mám windows 7 64, i když by to problém být neměl protože PS16 je kompatibilní s těmito windowsy.
Miroslav Polner

Staršie prehrávače DVD vám neusia už dobre čítať napálené médiá a ešte je aj rozdiel či používate DVD médiá Pluskové alebo mínuskové. Pluskové ani mne nešli v starších DVD prehrávačoch.
erzyn

Používám DVD-R a ty přehrávače přehrávají všechny dvd které mám kromě těch které jsou vytvořené(vypálené) v PS16. Zkoušel jsem to hodit do složky celé to VIDEO_TS a vypálit v Neru, ale pořád to stejné
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

PS 16 nemá žádné jiné kodování pro DVD a nemá vlastní vypalovací modul.
Používá systémový vypalovací modul, tím chci říci, že ve Win 7 není potřeba žádného dalšího
palicího programu.Jde vypálit DVD i bez něj, protože Win 7 obsahují vlastní
obslužný soft pro vypalování.
Cituji Vás:
Zkoušel jsem to hodit do složky celé to VIDEO_TS a vypálit v Neru, ale pořád to stejné

Tohle nikdy nepovede k úspěchu, pokud chcete něco takového zkoušet, zvolte
v Pinnacle volbu Vytvořit obrázek a to do souboru ISO nebo do složky Video_TS.
Teprve toto můžete dále vypalovat v Neru.

Obávám se , že Váš problém je způsoben programem Nero.Máte-li originál Nero
tipuji příčinu na 60% v něm.Nemáte-li originál, nebo některou z osekaných verzí Nero
Lite, což byl např.Nero Express 9 tipuji příčinu na 100% v Neru.
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

XXX
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Pro kamera 11:
Díky za uznání, to podstané jste dopsal za mně.Budu se muset trochu probrat svými příspěvky
a ty aktualizovat,doplnit a popřípadě dát na jednu hromádku.Viz například sekce návody a postupy.

Pro Erzyn:
Váš problém může být také způsoben nekvalitní sadou DVD.Stalo se mi před nějakým
časem, že jsem nakoupil balení DVD a výsledkem bylo, že ne každý přehrávač mi to přehrál.
Většinou se jednalo o starší typy přehrávačů, které neumějí přehrát DVD DL a DVD+R, popřípadě
nejsou schopny přehrát vypálené DVD vyšší rychlostí než 4x, nebo pálené DVD obecně.
V takovém případě je třeba polaborovat, jakou rychlost DVD player skousne a od jakého výrobce.
Na pálení také doporučuji SONY, rychlost pálení pro starší playery 1x - 2x.
Různé neznačkové nebo brand značky DVD placek jako je např.Tesco Value a podobné jsou vhodné
leda tak na pověšení do závěsu na balkon.

Pro všechny:
Protože mám velmi málo času, musím se opět vrátit z mého pohledu k jednoduchému videoeditoru
Pinnacle 16 Ultimate.Pro tuto verzi Vám také jsem schopen potvořit nějaké návody a dát rady.
Snad nám to Corel nenechá padnout do zapomnění podobně jako Ulead VideoStudio.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů