Pinnacle 14 vytváří poškozený obraz

Fórum ke všem verzím Pinnacle Studia 10 až 15
Zamčeno
Lomar

Dokážete někdo poradit s problémy se sw Pinnacle 14 HD ?
Jako vstupní video používám klipy z kamery Sony v HD rozlišení ukládaných na paměťovou kartu. Po provedení jednoduchých úprav, tj. poskládání klipů do filmu a vložení přechodů a hudby na pozadí se občas stává, že po konečném renderování do formátu AVCHD je soubor poškozený a po novém renderování, které však již renderováním není, ale jen kopírováním někde uloženého souboru do místa určení je výsledek stejný. Hlavní problém co bych potřeboval vyřešit je v tom, že z nyní dvanácti vytvořených filmečků jsou tři z nich poškozeny tak, že obraz u dvou z nich cca tři minuty před koncem se sype – kostičkuje přičemž zvuk je v pořádku. U třetího videa je to stejné, akorát, že je to ke konci filmu a pak následuje úsek zase bezchybný. Myslel jsem, že to vyřeším tak, že dám do projektu toto poškozené video, vyříznu vadný úsek a vytvořím jej znovu z klipů z kamery, ale výsledek byl stejný. Dalším pokusem bylo, že jsem vytvořil filmový úsek poškozeného filmu z klipů zvlášť jako film. Ten byl naprosto v pořádku, avšak po opětném vložení do projektu a spojením s předešlým videem výsledek opět kostičkuje a řekl bych, že i na místech kde předtím ne. Podotýkám, že vstupní soubory z kamery jsou naprosto v pořádku v HD rozlišení a žádné chyby nevykazují ani při přehrávání v projektu Pinnacle studia. Výsledný formát je zvolen jako AVCHD disk v nejvyšší kvalitě a tento vytvořený soubor pak znovu načten ke zmiňované opravě. Setkal jste se někdo s tímto problémem a víte jak to vyřešit?
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Bohužel Vás nepotěším. Je to vada Pinnacle 14. Měl jsem podobné problémy a vyřešil je v té době přechodem na Pinnacle 15. Tam se tyto problémy již neprojevili. Je to má zkušenost, ale snad to pomůže i Vám. Nainstalujte si klidně pro začátek jen trial patnácky zkuste to v ní nechat vyrenderovat. Nezapomeňte nejdříve smazat dočasné soubory, aby si to PS15 od začátku přelouskal a udělal si nové vlastní. Soubory ze 14tky půjdou v 15tce otevřít bez problémů, ale ve vyšší verzi musíte mít všechny efekty jako ve verzi 14. Hodně štěstí.
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

XXX
Milan

Mám stejné zkušenosti jako uvádí Romolus, je to chyba 14ky. Stávalo se to třeba uprostřed projektu,takže jsem byl nucen zhlédnout celé video ostřím zrakem jestli to náhodou zase někde nedělá kostičky,třeba 3 minuty a pak to zase jelo dál. V PS12 se mi to nikdy nestalo. Jakékoliv opravy na projektu nepomohli situaci vyřešit.
Začít úplně znovu od začátku,soubory z kamery na osu atd. Většinou si to potom dalo říct. Když ne ,udělal jsem to ve 12ce.Nyní stříhám v Power Directoru11 a tam tyto problémy zatím nejsou a je to daleko rychlejší.a taky v češtině.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Nevím přátelé, 14 už hodně dlouho nepoužívám, tak bohužel nemohu potvrdit Vaše problémy.
Ale instaloval jsem ji švagrovi na notebook HP(2x2,1Ghz AMD Athlon,ATI 512MB,4 GB RAM) včetně
operačního systému Win 7 Ultimate.
Dodnes na tom stříhá AVCHD video z kamery SONY bez nejmenších problémů, včetně tvorby DVD
v rámci možností, které PS 14 umožňuje.
Jenom podotknu, že tento NTB se používá pouze pro střih..
Lomar

Díky všem za rady.
Nakonec jsem nainstaloval to Pinacle 15 a v něm se mi jakš takš podařilo z filmů vystříhat poškozené úseky a vytvořit je z klipů znovu. Koukal jsem, že ta patnáctka je vizuálně úplně shodná se čtrnáctkou. Budu ji muset prozkoumat jestli je v ní něco nového nebo jen opraveny některé z chyb předchozí verze. Také jsem koukal, že je už i šestnáctka. Každopádně je ten program dost nestabilní a chová se jak odjištěný granát. Člověk aby kolem něj chodil po špičkách a stejně neví kdy v něm něco vybouchne. Ideální by byl nějaký jednoduchý, ale stabilní a nenáročný program jen s těmi nejpoužívanějšími funkcemi jako je ořez klipu, pár prolínaček a úprava zvuku. Stáhl jsem si i ten Milanem doporučovaný Power Director11 a tak až budu mít náladu, podívám se i na něj. Ještě se chci zeptat nevíte někdo zda existuje nějaký program do kterého by šly vložit hotové filmečky v AVCHD, dodělat menu a vytvořit disk bez toho, že by se video zbytečně znovu renderovalo, ale pouze překopírovalo. Tak jsem to totiž s oblibou dělal u klasického DVD v Neru 6.
Milan

Tak se chová právě ten PD11 ,zbytečně nic znovu nerenderuje ale pokud se vytvoří k tomu menu,tak to musí samozřejmě vyrenderovat./to menu/
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů