PS15HD problém s více formáty v jednom projektu

Fórum ke všem verzím Pinnacle Studia 10 až 15
Zamčeno
JiriH
Příspěvky: 4
Registrován: 21.12.2012, 16:23
Kontaktovat uživatele:

Zdravím všechny zde, jsem tu nový, začíám s Pinnacle15HD, zatím spokojenost, prostředí intuitivní, no a díky tomu, že jsem pozorně nestudoval návod jsem si vykoledoval problémek. Tvořím film z dovolené -jachta, moře, ryby ... dělám jej po částech 15-30min, vkládám klipy z mého NIKON D7000 v HD a hotový projekt vyexportuji v MOV HD 16:9, všechno v poho, až při 3.části jsem v závěrečné části použil klipy z jiné kamery (GoPro - potápění) v menším rozlišením a poměrem 4:3, protože jsem si tam jeho nastavení nezkontroloval, ale to je jedno. Problém je že já vůl si nenastavil "Preferenci projektu" kde pro nové projekty použiji formát HD 1280x720/30p, to by se bývalo nic nestalo, vyjelo by to v 16:9, z GoPro by se to zobrazilo 4:3, svisle to přidá černé rámy. To jsem později otestoval.
Špatné je to, že jsem tehdy nenastavený projekt, takto zkombinovaný vyexportoval (MOV HD 1280x720 16:9) a výsledek byl, že se mi to roztáhlo na šířku, kdyby jen to z GoPro 4:3 (s čímž jsem počítal), ale i to 16:9 také deformovalo roztažením.
Sem si řekl odstraním zmíněné klipy 4:3 a vyexportuji, ouha, ono projekt si pamatuje poslední export (podle posledních vložených klipů), další export již bez klipů 4:3 , také špatně - 16:9 - roztažené.
Prosím o radu jak napravit chybu, moje hloupost, 30 minut sestříhaného projektu celkem zamrzí, tedy stříhat znovu.
Otevřít nový projekt s již nastavenou peferencí a kopírovat sestříhané klipy a nasledně vložit v PS15 nejde. (označím, zkopíruji, otevřu nový projekt a už ho nevidí)
Budu rád za každou radu.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host