WINDOWS 8

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Ještě bych doporučil tento článek týkající se verzí a licencování Win8:
http://www.zive.cz/clanky/vse-co-potreb ... 3-a-166279
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Ty licenční podmínky, to je počteníčko ! :) Tady by se uplatnila jedna historická odpověď (Sparťané Athéňanům): Vaše řeč byla tak dlouhá, že jsme zapomněli její začátek, což nám brání pochopit smysl jejího konce ! (Ukecanci už byli ve starověku ;)

Teď vážně. Podle mé zkušenosti lze Win8 Pro nainstalovat a aktivovat na 2 PC. První aktivaci jsem provedl na PC bez internetu telefonicky. Byl jsem dotázán kolikátá aktivace to je, řekl jsem první. Další instalaci jsem provedl na NTB připojený k internetu a aktivace proběhla automaticky bez obtíží. Mám Win8 Pro zakoupenou přímo od Microsoftu (staženou jako iso soubor) za cca 750,-Kč (dle kurzu k Euru).
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Dnes je na www.pctuning.cz dobrá recenze na Win8 i s návodem jak se zbavit toho šíleného Metra.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Přelousknu to, tady je přímo odkaz.
http://pctuning.tyden.cz/hardware/multi ... pokojenost
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Dobrá zpráva, na základě recenze a návodu, které jsem nahoře uvedl, jsem nainstalil do Win8 Pro ClassicShell 3.6.2 a je od Metra POKOJ. :)
Na přiloženém obrázku je ta ikona dole v levém rohu START jako ve Win7. Dobrá věc se podařila !! X(
[attachment 696 Win8ClassicShell.jpg]
Jó, a ten ClassicShell 3.6.2 je zadara a navíc umí ČESKY !! V RECENZI JE I ODKAZ NA STAŽENÍ !!
Přílohy
Win 8 ClassicShell.jpg
Win 8 ClassicShell.jpg (208.47 KiB) Zobrazeno 1489 x
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím, mám Win8 Enterprise nainstalován na virtuálu ale po náběhu se mě na klávesnici nespustí automaticky Num Lock musím ručně zapnout.Toto dělali také dříve XP jde to tady nějak ošetřit.Jinak ten ClassicShell u mě funguje také ale je to takové pozvolné vracení k Win7.
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Pokud vím, tak Win8 má stejné jádro jako Win7, a je to vlastně zrychlená a vylepšená Win7. ClassicShell odstraní tu hrůzu METRO a to je to, co mi na W8 nejvíce vadilo. Ona v podstatě i cena Win8 Pro za cca 760,- Kč odpovídá upgrade.
Ten Win8 Enterprise máš legálně nebo jinak ? ;) Já ho mám na jednom HDD také stažený z Ulozto a nedá se aktualizovat a pořád je tam hláška abych to aktualizoval. Ale žádný rozdíl mezi W8 Pro (legál) a Enterprise jsem nepozoroval.
NumLock se mi také nespustil při instalaci, teď nevím jestli při Enterprise nebo Pro, když jsem zadával číslice. Kontroloval jsem nastavení v Biosu, tam ale bylo
automatické spouštění nastaveno. Nevím čím to je, nyní mi to u W8 Pro funguje dobře.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Pánové, měl bych prosbu:
Zkuste po spuštění PC těsně před startem operačního systému Win8 mačkáním F8 spustit výběrové
spuštění.Zajímá mne zda se objeví černá obrazovka s volbami spuštění systému, která umožní spustit
systém s volbami v nouzovém režima, režimu VGA a další.
Poslední volba úplně dole by měla umožnit spuštění ovladačů digitálně nepodepsaných a certifikovaných
Mrkvochvostem.
Děkuji za Váš čas, ve Win 7 tuto funkci používám a spouštím si Win 7 v testovacím režimu.
Miroslav Polner

Určite zatiaľ W8 neplánujem naištalovať do PC aj keď mám plnú verziu zadarmo. Je to skôr systém pre tablet a Ipod. Tá úvodná obrazovka je hnus!
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

steviezah - zjistil jsem zajímavou věc. Na bigtoweru, kde mám na jednom fyzickém HDD Win7 a na druhém Win8, mi na
Win8 přes F8 funguje pouze bootovací tabulka a W8 se rovnou spustí. U Win7 se spustí Rozšířené možnosti spuštění.
Ale na NTB, kde mám na jednom fyzickém HDD dva logické, na jednom W7, na druhém W8 (dualboot), se na úvodní
obrazovce pro zvolení OS zobrazí možnost Změnit výchozí možnosti. A tam se dá proklikat až k Nastavení spuštění
atd. V ukázce jsem se dobral až na Nouzový režim.
Proč to jde na NTB a na bigtoweru ne je asi (podle mého názoru) dáno rozdílnou instalací (dva OS na jednom fyzickém
HDD, nebo každý OS na samostatném HDD.
Také to může být Biosem, NTB a bigtower mají naprosto rozdílný Bios (na NTB mám bios stažený z webu Hewlett-Packard
přímo pro Win8 a konkretní NTB a flešnutý místo původního pro SUSE Linux).

Ten předposlední obrázek je z monitoru ofocený, protože PrtScr na to nefungoval.

To je zatím vše. Dobrou noc !
[attachment 697 1soubor.jpg]
[attachment 698 2soubor.jpg]
Přílohy
2 soubor.jpg
2 soubor.jpg (232.15 KiB) Zobrazeno 1489 x
1 soubor.jpg
1 soubor.jpg (210.99 KiB) Zobrazeno 1489 x
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host