jemné sekání videa

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
Odpovědět
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Si děláš srandu?Tobě nejde v PS 16 udělat z 50p PAL DVD 50i?A tohle je potom co?
[attachment 680 setting.JPG]
Přílohy
setting.JPG
setting.JPG (107.78 KiB) Zobrazeno 1366 x
Jirka

No, a už jsi to vypálil???? z 50p když dáš to co jsi dal nahoru, tak v náhledu jede normálně, ale po vypálení se při švenku trhá, mám to i potvrzené od danihol, a soubor 50p na soubor 50i , abych pak mohzl udělat z 50i DVD, také nelze.........
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Samozřejmě, že jsem to i vypálil, jinak bych to tu ani nedal.Ale vydrž, právě stahuju soubor od danihol.
Píše, že dal schválně rychlejší švenk, aby vyniklo tohle trhání.Hoši, to už jsem to řešil a na chybě byla
rychlost toho švenku.Za chvíli se ozvu.
Jirka

Tak chlapci, 11.1. už odlétám do AUS, tak to uzavřu asi takhle....videa z cesty si po editaci v PS16 uložím do PC ve formátu HD 1080/50p to jediné funguje naprosto bez problémů, v PS16 ukládání do MPEG4 je jen 50i nebo 25p, obojí se při švenku trhá.To samé je i při vypalování na DVD PS16 umí jen 50i nebo 25p.
Jestli někdo tvrdí něco jiného, tak mu asi při švenku trhání nevadí.

Takže, pak si můj formát HD 1080/50p vypálím na blu-ray, vypalovačku si pořídím a naprosto souhlasím s romolosem, DVD pro moje kamarády si nechám vypálit v profi studiu, kreré jsem už kontaktoval a nebude to pro ně žádný problém.
Jelikož přejdu z DVD na blu-ray, už seo tento problémem nebudu zajímat. Děkuji všem za poučné rady a hodně úspěchů s videem přeje Jirka
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Jirko, pokusil jsem se udělat placky DVD z Tvého a z Daniholova souboru MTS.
Stáhni, okomentuj.Lepší výsledek by se dal dosáhnout downscalováním, ale do toho
se mi zrovna moc nechce.Samože se to maže, ale trhání obrazu nebo cukání si myslím, že se neprojevuje.
Spíš vidím zadrhávání jak ty švenky valíte z ruky,chtělo by to stativ s hlavou, protože s těma lehoučkýma
kamerama při převodu do interlaced bude vidět každé zadrhnutí.Nebo aspoň steadycam nebo glidecam.

Zde odkazy.
http://uloz.to/xxdL1SD/pal-mpeg-iso
http://uloz.to/x3sfUts/pal-h264-iso

V ISO souborech je struktura DVD.
Opomněl jsem zdůraznit: je to celé dělané v PS 16.Lepší výsledek by se dosáhl downscalováním, ale nad tím
se mi už nechce labořit.
.
Jirka

To steviezah, tak předem chci poděkovat, že jsi si stím dal tu práci a udělal jsi ukázky. Moc si toho cením. Vypálil jsem oba soubory a je to přesně ta kvalita na stolním DVD co jsem psal. Není to moc koukatelné....... Je škoda, že PS nedělá DVD z 50p jako z 50i. V 50i to přehrává plynule, bez sebemenšího trhání. Mám to odzkoušené. Nastavil jsem kameru na záznam 50i a v PS jsem to zpracoval bez problémů a vše bylo ok. Teď jsem zjistil že PS to samé dělá i s blurey , umí jen 50i.
Už jsem byl zviklán, že se na to vyprdnu a budu v AUS točit na 50i, všichni kdo jen trochu točí videa, mě píší , že je to kravina. Jenom jeden člověk mi napsal, ať neblbnu, že na 50p je dobré točit jen když člověk uvažuje o vytváření zpomalených záběrů. Tak jsem zase bezradnej a nevím, jak mám v té matičce Austrálii vlastně točit. Půl pobytu budu ve městech Sydney,Melbourne a Adelaide, a půl v přírodě, vodopády kaňóny a podobně.........uf, že já jsem si tu kameru pořizoval a nezůstal u DVvidea....... :) Jirka
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Nějak mi zmizel předchozí příspěvek.Nevadí.Tady je odkaz na další disk DVD, které je vytvořeno
z 50p.To je podle mne rychlost švenku odpovídající tomu, aby se po převodu do 50i nic netrhalo.
Originální soubor je přiložen.
Nijak jsem si s tím nehrál, vložil jsem to do timeline a rovnou exportoval.Dá se dosáhnout lepšího
výsledku ohbrazu, ale o tom jindy.

Zde odkaz:
http://uloz.to/xUaixLt/videos-rar

Kluci berte na vědomí, že PS 16 není žádná šupa soft, budete se mu muset podřídit nebo přejít na jiný soft.
Odpoledne budu mít čas, exportnu ty Vaše soubory z ediusa na DVD.Dám vědět.

Ještě pro jirku:
Pokud víš, že budeš exportovat na PAL DVD, proč si děláš násilí a natočíš to do 50i?
Nemyslím si, že budeš mít razantní rozdíl v obrazu.Tohle už jsem několikrát řešil a je nutno se naučit točit
vzhledem k používanému softu.Pak je to bez problémů.
Jirka

Tak ten obraz máš v orig. nádhernej ( máš ruku jak stativ) a na tom DVD je to zase cukačka. :) Jsem zvědavej jak to bude vypadat v tom Ediusu, kdyby to bylo ok, tak začnu vážně přemýšlet, že na něho přejdu. Prostě soudruzi v Pinnacle někde udělali chybu. Já myslím, že to udělali schválně, protože nám teď podvrhli PS16, kde nejdou DVD a bluray v 50p a za rok nám to milostivě předhodí za nemorální peníz......jako obvykle steviezah díky za experimenty na můj podnět. Jinak v tom 50i bych klidně točil, ale abych toho později nelitoval....AUS už se nemusí opakovat.. :) , pak je ta možnost přejít na Edius, jestli umí z 50p DVD a hlavně BD. :)-D
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Kamaráde, tak si zkus to moje DVD přehrát ještě na jiném DVD playeru nebo jiné kombinaci DVD do TV.
Já to kontroluju na LG DVX 440 a mám to absolutně bez cukání.Jediné co vidím je zadrhávání mojí
ruky, ale o tom vím.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Ještě k tomu DVD a BD na 50p.Tohle hledáš marně,to prostě současná norma neumožňuje, toho
se nedočkáš ani v PS , ale ani v jiném softu.Jo,mimochodem, Edius 6.0x Tě z 50p nepustí udělat disk DVD a BD.
Nejdříve ho musíš reexportovat do 50i.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host