jemné sekání videa

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
Odpovědět
Jirka

Určitě je to má neznalost,ale při instalaci Windows se nastaví automaticky na výstupu graf. karty 60Hz,to jsem nevěděl.....(:P)
Jirka

Zdravím, už jsem tady zase s menším problémkem, :)-D mám prakticky totožný problém jako danihol v rubrice Pinnacle 16, čekal jsem co se tam objeví, ale zatím nic moc. Romolusi s tím Vegas je to asi dobrý nápad, ale já už v dalším a navís anhlickým softem nechci nic dělat. Zařekl jsem se ,že tohle je moje poslední kamera a poslední soft co jsem pořizoval.Kdybych nejel do tý AUS, tak se na to snad vyprdnu úplně.....No, v 50i umím v PS udělat jak soubor AVCHD tak DVD. V 50p jen ten soubor a stále nemohu dostat 50p na DVD.
V nejhorším to vzdám a budu točit v AUS na 50i, ale není to škoda?????? Nejradeji bych hotový třeba hodinový projekt v PS AVCHD pak zkomprimovaný vypálil přes nějaký softík na DVD. Jde to ????Za případné rady budu vděčen....Jirka
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Na AVCHD DVD se vejde max 40 minut videa s bitrate 16Mbit/s. Kamera točí v 28Mbit/s ale strach o zhoršení kvality není na místě. Vsadím se, že výsledek v menším bitrate je téměř (jestli vůbec) od originálu. Větší objem se vejde až na BD placku. Vypočítejte 50p projekt do holého souboru s příponou M2TS v mnou dopouručeném nastavení a potom jednoduše vložte do TSMuxeR, který vmžiku vyrobí AVCHD DVD nebo BD strukturu. Vypálí se v Neru (např.) a už to sviští po strništi. NA BD je možno uložit cca 2 hodiny + - v tom samém bitrate.
Jirka

Romulusi děkuji, udělal jsem vše dle rady, vylezlo z toho DVD, ale asi jsme si nerozuměli. Přátelé co jedou se mnou do AUS mají jen obyčejné DVD přehrávače a to co mi vylezlo přehrává jen BR. Nebo je to jinak??děkuji
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Jirko. Jestli chcete mít z Vašich záběrů obyčejná MPEG2 videa, stačí bohatě natáčet na 50i. Konverze z HD do MPEG2 DVD bude potom mnohem snadnější. Jen obraz bude potom z podstaty klasického DVD o několik řádů horší. Např. výrazný ztráta detailů.
Jirka

Přesně vím o čem mluvíte.V 50i mi to funguje, jenom se mi nechce točit na 50i jenom proto, že moji dva kamarádi, kteří jedou se mnou se podívají dvakrát za život na DVD z AUS. Když jsem jim to říkal tak na mě čuměli jak vejři, že si ve své věku už nebudou pořizovat BR přehrávač. Tak jsem si myslel, že budu točit v 50p udělám si AVCHD soubor do PC a potom vypálím BD.......No a teď babo raď.... to jsou schopní se kvuli blbýmu, zastaralímu DVD se mnou pohádat......
Jirka

zapomněl jsem tam napsat,že jim bych rád udělal DVD z těch 50p
Jirka

Ještě jsem někde četl, že z 50p je velmi jednoduché udělat 50i, ale někde jsem se nedočetl jak........potom už bych v Pinnacle v 50i DVD udělal...děkuji
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Podle mne je udělat z 50p soubor v 50i to nejednoduší. Nevím, jak to zvládá PS16. Ve Vegas je to prostě snadné a obraz čistý a hladký, bez kakýchkoliv problémů. Víc nevím co bych dodal.
Jirka

V PS 16 to nejde........:o :X :o
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host