jemné sekání videa

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
Odpovědět
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím nevěřím tomu,že máte systém bez kodeků.Na prohlížení a možnosti zapínání a vypínání kodeků je soft MMCompview.Je to pouze spustitelný soubor a uvidíte kolik toho tam ještě máte od počátku instalace.Jakmile se sáhne na kodeky a nevím co vlastně od toho můžu očekávat je to pak na přeinstalování celého PC.
Já jsem na ten soubor také koukal sice pouze na CoreDuo ale neviděl jsem žádné cukání bylo to ale na monitoru ne na TV.
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

XXX
Jirka

kamera11 naprostý souhlas i když zase takový amatér jako ten doktor nejsem :), stříhám video asi 10let a před tím jsem převáděl z VHS na DVD, ale je pravda, že mi nedokázal pomoci ani ten inženýr, co mi to dával do kupy. Nainstaloval mi tam Allok video converter, at zkouším video z kamery překonvertovat do nějakého formátu, ale co myslíte Allock moje video m2ts nevidí........no už se nebudu rozčilovat a necham surové video z AUS na SDHC kartách, budu na něho čučet z kamery a možná jednou se ke střihu vrátím......ještě mě napadlo, že bych SDHC kartu se záznamem někomu z Vás poslal Vy to vyzkoušeli, jinak mě už opravdu nic nenapadá a děkuji všem za snahu Jirka......
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Klidně se můžeme domluvit a já to rád vyzkouším jak v TV tak v PC. :-) Stačí se domluvit a poslat doporučeně dopisem.
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Kamera11 - to co píšete je sice moc hezké, mělo by to tak být. Ale, který z prodejců PC se vyzná ve střihu videa a v střihovém softu ? A pak je tu komerční stránka.
Když vidím co prodejce dokáže do PC nacpat jen aby to bylo za velký peníz nebo se zbavil ležáků a tvrdí zákazníkovi že to tam musí být, tak se mi protáčí panenky!
Přitom o videu a střihu ví asi to co já o hvězdách!
Z jedné stránky se ale není čemu divit, nemůže znát všechny softy a jejich speciální požadavky. Ono vyladit PC pro střih videa není nijak lehké. A od prodejce by to bylo cenově dost náročné. O tom ladění něco vím jakou to dá fušku. Viz moje peripetie s Ediusem a Win8! :D
Potom už tu zbývá jen pořídit si PC vyladěný na míru třeba od Syntexu, ale těch peněz! A nebo mít někoho kdo se kolem toho točí. Spolužákovi jsem to dokázal za téměř poloviční cenu než mu nabízel "renomovaný" prodejce!
Jirka

Tak jsem zase tady,vzal jsem svou kameru ke známému a napojil na jeho nabušený PC - výsledek , stažené HDvideo se při švenku trhá. Došel jsem k názoru, že když napojím kameru přes hdmi nebo přes AV multi, je vše v pořádku. Jakmile jí napojím k PC přes USB, je to v pytli..... chlapy,já si myslím, že to USB nestíhá velký datový tok. Nikde jsem ale nepřišel na to jak výstup HDMI nebo AV multi připojit k PC, to by snad fungovalo. V PC mám HDMI, ale jen Výstup........Jestli tomu trochu někdo rozumíte, prosím prosím,mrkněte se na mou zákl. desku a graf. kartu jaké tam mají vstupy do PC, které by se mohli použít.

Grafická karta : Sapphire VGA AMD Radeon Vapor-X HD 7770, 1GB GDDR5, 128-bit, 1100 / 1300, DVI-I / DVI-D / HDMI / DP

Základní deska : INTEL MB DH77KC / KNOLL CREEK / LGA1155 / ATX / A10ch,G,R,GLAN,DDR3 - Bulk

Moc děkuji ...Jirka
Miroslav Polner

Ak chcete naozaj na úrovni sťahovať do PC Video cez HDMI tak si pozrite na tejto adrese čo to rieši,ja to používam a nič iné a lepšie asi na trhu v tej cenovej kategórii nie je. Je tam aj doska PCIe ak nechcete externé zariadenie ale aj to je postačujúce nakoľko má už výstu USB 3 .
http://www.studio.sk/hot-tip-bmd/intensity-shuttle/
Jirka

Pane Polner, děkuji za typ, to vypadá slibně, myslíte, že mi to pomohlo??? Ještě prosím, jak to funguje ?? z kamery zapojím hdmi do Intensity Shuttle a z Intensity Shuttle do PC, ale tam je jen hdmi výstup.děkuji
Miroslav Polner

Kamera je prepojená cez HDMI do Intesity a tej je následne prepojený s PC cez USB 3 ,predpokladám,že máte na doske PC už štandartne USB 3 ktorá je dostatočne rychlá na čokoľvek. Ale je tam v ponuke aj to isté ako interné zariadenie doska intensity PCIe a v tom prípade máte priamo n a karte vstup aj výstup HDMI.
Jirka

Zdravím všechny koho zajímá můj problém, právě jsem volal do společnosti,která se zabývá prodejem karet Blackmagic Design Intensity Pro, kterou mi doporučil pan Polner. Vylíčil jsem jim svůj problém a bylo mi řečeno, že by mi to nepomohlo. Přes USB se prý video z kamery načítá o něco déle než z HDMI nebo USB 3, ale soubor je pořád kvalitativně stejný.
Jediná jejich rada je změnit softwer na úpravu videa z Pinnacle na Edius......
Při dotazu, proč se mi video seká při švenku,když jenom přehrávám v PC a mám dobrý procesor a graf. kartu mi bylo zděleno, že na přehrávání FullHD 50p videa je i moje strojovna krátká na bezchybné přehrávání......Jak to máte Vy ?????? Díky
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host