jemné sekání videa

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
Odpovědět
Jirka

Dobrý den,
úvodem bych napsal, že nejsem ten,kdo si nic nepřečte a otravuje a chce poradit. Mám problém už půl roku, přečetl jsem hodiny článků a vyzkoušel mnoho přehrávačů,kodeků, no myslím, že snad všechno.
Mám kameru Panasonic HC-V500, když nahraju video ve full HD 50p a pustím rovnou z kamery do TV je vše v naprostém pořádku. Jakmile ho stáhnu do PC rovnou přes USB nebo pomocí programu HD Writer AE je video čisté, ale při panoramování se video velmi jemně seká. Vyzkoušel jsem přehrávače Cyberlink PowerDVD, VLC player,POT player,Media player classic a jiné další a nic nepomohlo.Kodeky CCCP, K-Lite kodec pack......

video je natočené 1920/1080, Rychlost dat-24779kbps, přenosová rychlost-25035kbps, 50 snímků/sekundu

Mám windows 7 - 64 bit.

PC-konfigurace :Grafická karta : Sapphire VGA AMD Radeon Vapor-X HD 7770, 1GB GDDR5, 128-bit, 1100 / 1300, DVI-I / DVI-D / HDMI / DP
Procesor : Intel Core i7 processor Sandy Bridge i7-2600 3,40 GHz / LGA1155 / 8MB cache
Operační paměť : KINGSTON DDR3 8GB 1333MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (Kit of 2) STD Height 30mm
Základní deska : INTEL MB DH77KC / KNOLL CREEK / LGA1155 / ATX / A10ch,G,R,GLAN,DDR3 - Bulk

už opravdu nevím co mám dělat prosím o pomoc.....děkuji Jirka
Jirka

Zdravím,dal jsem na ukázku kousek videa . , dík za rady Jirka
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Video jsem shlédl,domnívám se, že při přehrávání z kamery
do TV dochází k optimalizaci přehrávání.Zkontrolujte totéž
přes displej kamery zda se obraz neseká.Prosím pověste tento soubor třeba na uložto.
Youtube nemá žádnou vypovídající hodnotu, video je překonvertováno pro jejich potřeby do jiného formátu.
Jirka

Zdravím, tak mělo by to být tady.... http://www.uloz.to/xXHLVi2/45-1-m2ts , díky Jirka
Jirka

Jo a na displeji kamery je vše ok,neseká se......
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Prozkoumal jsem Vaše video a domnívám se, že problém je způsoben kontejnerem ve kterém je uloženo
AVCHD Video typu AVC/H264.Typ kontejneru je MPEG-2 TS(transport stream) což by měl být kontejner
pro Playstation.
Sekání je také způsobeno panorámováním(švenkování) z ruky při zapnuté stabilizaci a na menších zobrazovacích
zařízeních je téměř nepostřehnutelné, ale bohužel ať chcete nebo ne z ruky pořádný švenk bez stabilizace neuděláte.
Je mi ale s podivem, že vertikální pohyb se trhá, při horizontálním to tak nepozoruju.
Po připojení kamery k TV posíláte obraz pravděpodobně přes kompozit out nebo AV out, to nevím, Vaši kameru
neznám a proto přímo z kamery trhání nepozorujete.
Víc jsem neměl čas testovat, ozvu se později, ale domnívám se, že to co z kamery stáhnete je skutečnost
i vzhledem k použitému kontejneru.
Ve Vašem PC bych chybu nehledal, obávám se, že budete muset poněkud laborovat s nastavením kamery
a způsobem švenku.Já ve videu vidím jednoznačné škubání jak se stabilizace pokouší rovnat záběry.
Ještě dotaz:video je přímo surový videosoubor stažený přes USB nebo pomocí programu HD Writer?
Jirka

Dobrý den,
předem děkuji za Váš čas a zájem. Počátkem ledna odjíždím na dva měsíce do Austrálie a chtěl bych mít tento problém vyřešen. Zkoušel jsem záznam zpracovat v Pinnacle 16 a samozřejmě, že video nepůsobí vůbec dobře.
Do televize ho pouštím přes
AV out a video je na televizi s úhlopříčkou 106 cm nádherné.......Zkoušel jsem i vypnout stabilizátor, ale nepomohlo.
Videosoubor je stažený přes USB, ale pomocí programu HD Writer je to stejné. V kameře moc možností nastavení nemám.

Tady je popis z manuálu :

ZÁZNAMOVÁ ČÁST
Médium SD/SDHC/SDXC Paměťová karta
Formát nahrávání [AVCHD] AVCHD Progressive / [iFrame] MP4
Systém 1080/ 50p, 1080/ 50i, 540/ 25p
Kompresní metoda MPEG-4 AVC/ H.264
Režimy Záznamu/Přehrávání 1080/ 50p (28Mbps / VBR) , (1920 x 1080) / HA (17Mbps / VBR) , (1920 x 1080) / HG (13Mbps / VBR) , (1920 x 1080) / HX (9Mbps / VBR) , (1920 x 1080) / HE (5Mbps / VBR) , (1920 x 1080) / iFrame (28Mbps / VBR) , (960 x 540)
Zobrazení náhledu 20 miniatur na stránku, 9 miniatur na stránku, 1 miniatura na stránku
Systém nahrávání zvuku 1080/ 50p, HA, HG, HX, HE : Dolby Digital (2ch) / iFrame: AAC (2ch) / MP4: AAC (2ch)
Mikrofon 2ch Stereo (Zoom Mic)

Ještě jednou děkuji za Vaši pomoc.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tak z toho nejsem nijak moudrý, píšete:
Formát nahrávání [AVCHD] AVCHD Progressive / [iFrame] MP4
Ale výstup je m2ts.Nejsem si tím zcela jist, ale domnívám se, že Panasonic opět použil pro záznam nějaký
svůj proprietární formát tzv. native progressive nebo jiný.
Z těchto způsobů je mi známo, že formát ukládání je po půlsnímcích a ty jsou zobrazovány postupně
jakoby to byly celé snímky.(jsem si vědom kostrbatého vyjádření,je to zjednodušeně řečeno)
Prosím pokuste se totéž natočit v režimu 1080/50i a srovnejte výsledek.
Nerad bych se mýlil, ale podobný problém se tu řešil s Panasonicem cca před 1 a 1/2 rokem a problém byl
shodný: špatné švenkování.
Příčina: nestandartní formát videa, pro Adobe premiere na to musel být vydán opravný patch a kamery
s tímto záznamem se přestaly vyrábět.Musel bych to tu prohledat, je to dost dlouho.
Zaráží mne i Vaše další tvrzení z manuálu:
Kompresní metoda MPEG-4 AVC/ H.264
Tato metoda se obvykle používá pro soubory v kontejneru MOV nebo MP4 s kodekem Quick Time.
Ale Váš soubor je v kontejneru m2ts a pro ten se obvykle používá kodek MPEG-2 nebo AVC/H264
méně už intra-AVC.
Bohužel z mých znalostí víc nevydedukuji, musel bych prohledat fora věnující se záznamu této kamery.
Pokusím se s Vaším videjkem ještě polaborovat, Vy zkuste co jsem doporučil výše.
Video jsem si pouštěl v Ediusu 6.07 a nejsem spokojen, ještě polaboruju.
Jirka

Dobrý den,
uvedené video je nahrané v režimu 1080/50p, kamera disponuje ještě v možnostech nahrávání 1080/50i - HA1920,HG1920,HX1920,HE1920, a potom iFrame, všechny tyto možnosti jsem vyzkoušel a jediný rozdíl v obraze byla kvalita zrnitosti na velké TV a velikost souboru. Jinak je obraz na všech možnostech trhaný jak na videu. Při přehrávání rovnou z kamery na velké TV, je obrazu všech režimů hezký.Nejlepší je 1080/50p a nejzrnitější iFrame, ale pořád koukatelné. To sekání mě drtí......
Toto se skutečně řešilo před půl rokem a byly to kamery Samsung a jako důvod psali uživatelé nahrávaní ve formátu 1080/50i......

Moje kamera Panasonic je měsíc stará a líbila se mi i věta v recenzi - cituji:

Záznam typu 1080/50p (full-HD 1920 x 1080, 50 progresivní záznam) při přenosové rychlosti 28 Mb/s představuje skoro dvojnásobné množství informací ve srovnání se záznamem typu 1080i (prokládaně) k dosažení bezchybné kvality obrazu. Minimalizuje duchy a blikání způsobené pohybem objektu a vykresluje svěží obrazy plné detailů a plynulého pohybu, i když nahráváte rychle se pohybující objekty při sportovní události. Progresivní záznam plně vyhovuje novému standardu progresivního AVCHD.

Děkuji děkuji děkuji za Váš zájem s pozdravem Jirka
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Nenapadá mně nic pozitivního.Doporučil bych zkusit jinou kameru téhož typu, aby se vyloučila možnost
vadné elektroniky Vámi vlastněného kusu.
Pak bych zkusil vyměnit kartu na kterou ukládáte a protože nevím jaký typ máte, doporučil bych určitě
nějakou značkovou s vyšší hodnotou zápisu.
Za značkovou nepokládám A-Data,X-Lynx a podobné.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host