Pinnacle Studio HD 14 - nový disk

Fórum ke všem verzím Pinnacle Studia 10 až 15
Zamčeno
Rimsy

Mám problém s transferem projektů ze starého disku na disk nový. Omlouvám se, ale začnu trochu ze široka. Bohužel se nejedná o můj počítač, přesto se pokusím přiblížit svůj problém co nejlépe. Do počítače bylo třeba nainstalovat grafickou kartu Gainward 7500 GT namísto integrovaného řešení. Přitom jsem zjistil, že systém je po letech fungování pod několika laickými uživateli potřeba přeinstalovat a pevný disk již obsahuje vadné sektory. Na tomto disku byl nainstalován program Pinnacle Studio HD 14 s několika rozpracovanými projekty, které fungovaly. Nainstaloval jsem nový disk, Windows XP SP2 Professional a, mimo jiné, stejný program Pinnacle. Do adresáře Dokumenty jsem přetáhl podadresář Pinnacle Studio a spustil. Aniž bych na něco klikal po spuštění to hodí hlášku: „Importer has encountered a problem and needs to close. We are very sorry….“ Odkliknu neodesílat zprávu o chybách. Pokud se pokusím kliknout na tlačítko „import“, chybová hláška začne vyskakovat opakovaně a je to na ctrl+alt+delete. To je jeden problém. Druhý problém je, že když otevřu stávající projekty, tak na mě vyskočí hláška: „Po spuštění projektu chce najít médium např. IMPORT_20-02-46.“ Těchto souborů chce celou řadu několik a zjistil jsem, že jsou to soubory s příponou *. MOD a nacházejí se v adresáři Dokumenty\Filmy\rok-měsíc-den\. Těchto podadresářů rok\měsíc\den je tam celá řada a dohledávat konkrétní požadované soubory s příponou mod je extrémně zdlouhavé, proto jsem to vždy „přeskákal“. Rovněž jsem překopíroval do adresáře Dokumenty podadresáře Obrázky a Filmy, které obsahují některá data použitá v projektech. Když se konkrétní projekt otevře, chybí na timeline celá řada sekvencí a místo nich je tam otazník. Rovněž chybí prolínačky, titulky, muzika atd. Otázka tedy zní, jak je třeba přetáhnout data ze starého disku, aby z nich Pinnacle sestavil existující projekt? Kam všude ukládá data? Řešil jste toto někdo? Měl jsem zato, že veškerá potřebná data jsou v adresáři Dokumenty\Pinnacle Studio. Děkuji.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Dle mé zkušenosti jsou soubory modd vždy ve stejné složce, jako surová data z kamery včleněná do pinnacle projektu. Ukrývají domnívám se pomocné soubory k originál záběrům. Váš problém jsem nikdy nemusel naštěstí řešit, takže podobnou zkušenost nemám. Pinnacle je potvora a pomocné soubory může ukládat na různá místa na disku (discích). Sám jsem nikdy nedohledal, kame všude to může být. Vše potřebné pro otevření rozpracovaného projektu je opravdu složka v Dokumentech - Pinnacle Studio. Tam je nejdůležitější My Projects. Potom je třeba dohledat všechny místa, kde jste měl uložený všechny soubory, které byly zaneseny nějakým způsobem do rozpracovaných projektů. Já bych je radil na nový disk uládat v názvech složek, jako byly na disku původním. Tím se hledání značně ulehčí. Musíte se obrnit trpělivostí a všechno postupně dohledat po jednotlivých souborech. Jak rozdělaný projekt uložíte i s otevřený už s otazníky, bude velmi obtížné tuto situaci napravit. Já to zažil několikrát. Je proto mít k dispozici zálohu Složky Pinnacle Studio, a když se Vám podaří uložit nehotový projekt s otazníky, je třeba ho dokonale odmazat, zkopírovat ze zálohy - ve Vašem případě - ze staršího disku znovu soubory z My Projects a potom trpělivě hledat každý požadovaný soubor při otevírání k načtení do Pinnacle 14 na novém disku. Vím, je to práce zdlouhavá a nezáživná, ale je to jediná cesta k úspěchu a jak moci pracovat dále na Vašich již dříve rozpracovaných souborech.

A nezapoměňte! Je třeba zálohovat, zálohovat a zálohovat. Jinak hrozí velké problémy a ztráta už zpracovaných dat. Hodně štěstí a trpělivosti. :-)
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host