Edius 6 obecně

Odpovědět
mirja

steviezah napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ano tak to lze taky.Ještě je možno zapnout v
> levém panelu v timeline tlačítko mix a fade out
> a in si pomocí vkládáných bodů v šedém
> pruhu pod videjkem upravit k obrazu svému.
> Pokud chcete vložit transition mezi dva
> netrimované klipy a budete mít navolen režim
> fix v nastavení,přechod nepůjde vložit,na to
> nezapomeňte.
> Co to je režim fix a extended je ukázáno tady:
> http://www.youtube.com/profile?user=steviezah#p/c/
> 1405DF1D889D18B8/4/MdIKzwD5lP8
> Prosil bych doplnit co přesně máte na
> mysli,cituji:Jo a ještě,funkce match frame.....
> Je mi jasné,že jde o hledání snímků,ale
> nepochopil jsem souvislost.
> Cituji:v avidu se objeví přesně zdrojový
> snímek na stejné pozici jako v timeline,ale
> edius najde zdroj,ale ne stejnou polohu,kterou
> ukazuje osa.
> Máte na mysli polohu kursoru v timeline a totéž
> chcete vidět v náhledu?Nemáte přeplý náhled
> na player okno?

Ano ,myšleno-poloha kurzoru v timeline a to samé po užití MF vidět v playerovém okně.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

To jaksi nelze.Okno které má v rohu zkratku PLR je náhledové před vložením klipu do timeline
a okno REC přehrává to co je v timeline.Takže pokud nastavím kursor např: 0:0:12:25
na timeline,tak přesně snímek z tohoto času se objeví v okně REC včetně časového údaje.
Je to poněkud matoucí,ale je to tak.Ještě Vás možná mate,pokud máte projekt 50p,tak timeline počítá jenom do 25, ale zobrazují se Vám ve skutečnosti 2 snímky vztažené k jednomu časovému údaji.
Nevím jakou verzi Ediuse máte,ale při klepnutí do timeline se mi automaticky přepne pohled
z okna PLR na okno REC.
mirja

steviezah napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To jaksi nelze.Okno které má v rohu zkratku PLR
> je náhledové před vložením klipu do timeline
> a okno REC přehrává to co je v timeline.Takže
> pokud nastavím kursor např: 0:0:12:25
> na timeline,tak přesně snímek z tohoto času se
> objeví v okně REC včetně časového údaje.
> Je to poněkud matoucí,ale je to tak.Ještě Vás
> možná mate,pokud máte projekt 50p,tak timeline
> počítá jenom do 25, ale zobrazují se Vám ve
> skutečnosti 2 snímky vztažené k jednomu
> časovému údaji.
> Nevím jakou verzi Ediuse máte,ale při klepnutí
> do timeline se mi automaticky přepne pohled
> z okna PLR na okno REC.


Díky za odp.Mám verzi 6,02,zkusil jsem SD projekt 25p a stejně se v playeru neukáže stejný frame,jako v timeline,ale první frame daného materiálu. V Avidu to funguje skvěle,tu funkci dost používám,když v dlouhém projektu potřebuji upravit záběr,pomocí MF jej mám hned k dispozici. M
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tak jsem si trochu polabořil a povedlo se mi nainstalovat update 6.03 na stávající verzi 6.02
Jeví se mi Edius po updatu poněkud svižnější a stabilnější.Zřejmě vylepšili i podporu pro DirectX a ffDShow filtry.Lze v tom editovat bez prerenderu videa ve formátu AVI/H264/Xvid.
To jsou formáty z prvních řad Toshiby a Evolve.No to trvalo,jako první to umělo Avid Studio.
Průběžně budu pokračovat v testování,trochu jsem Ediusa odsunul na vedlejší kolej.

Doplnění:vyjímečně přidám popis jak jsem k tomu dospěl.Jde o postup obejití ochrany USB klíčem a nedoporučuji v žádném případě se do toho pouštět,pokud uživatel opravdu není erudovaným uživatelem a neumí anglicky.
Nejdříve zvolíte v řízení účtu tzv. UAC nejnižší úroveň.Po restartu pomocí opakovaným stiskem F8 zvolíte Disable drivers enforced to znamená,že povolíte instalaci digitálně nepodepsaných ovladačů.Pak nainstalujete virtuální klič USB s licencí.Po restartu spustíte program na přepnutí Windows do Test modu.Pomocí téhož softu doplníte chybějící digitální podpis pro daný ovladač.Opět restart,odstraníte Test mode.Pokud se nikde navloudila chybička, objeví se v zařízení nový hardware.Nainstalujete update 6.03
Ještě znova vrátíte UAC na předcházející hodnotu.

Zamyšlení na závěr:je opravdu nutné pokud na daný soft nemám, absolvovat takové martyrium?Nemyslím si že to platí jenom pro Edius.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Cituji sebe:.)
Zamyšlení na závěr:je opravdu nutné pokud na daný soft nemám, absolvovat takové martyrium?Nemyslím si že to platí jenom pro Edius.

Špatně jsem formuloval svoji myšlenku,mělo to být lépe:
Pokud po daném softu toužím,mám na to abych absolvoval takové martyrium?
Tím dostává i smysl závěr úvahy.
Nemyslel jsem touto otázkou finanční stránku věci, byť je to dost peněz za Edius 6.
Měl jsem na mysli ryze technickou stránku věci.
mirja

Začal jsem dost používat a studovat Edius,tak ten upgr.bych absolvoval. Dál dotaz,zkoušel jste rozdíl mezi nastavením projektu v nižším rozlišení než 1920x1080 a třeba použití 50i nebo 25p a posléze vypálení na klas.DVD? M
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Přímo z Ediusa jsem ještě nevypaloval,testnul jsem jenom obraz disku a šel.Používám hlavně formáty 720x57625i,1280x720/30p,1440x1080/25i.
Vypalovat na přímo na disk Vás Edius pustí pouze pokud máte projekt kompatibilní s formátem DVD nebo BD.Jinak Vás pustí jenom vytvořit soubor: Print to File.

Jenom doplním:

pro DVD PAL musí být formát projektu:
Frame rate v maximálním rozlišení 720x576(NTSC 720x480)
50/60i
Max. bitrate: Audio+video+titulky: 10,08 Mbit/s
pouze video: 9,8 Mbit/s
videokodeky:MPEG-1/MPEG-2
Audiokodeky:
DD: Povinný 448 kbit/s
Linear PCM: Volitelný

pro BD
Frame rate v maximálním rozlišení 1920x1080
24p, 50/60i
Max. bitrate: Audio+video+titulky 48,0 Mbit/s
pouze video: 40,0 Mbit/s
videokodeky:H.264/MPEG-4 AVC/VC-1/MPEG-2
Audiokodeky:
DD: Povinný 640 kbit/s
Linear PCM: Povinný

Howgh,tak hovoří norma, možná to je příčina,že některým nejdou nebo nehrajou
vytvořená DVD nebo BD v jiných vieoeditorech.

Ti co vytvářejí AVCHD DVD(HD DVD) je to takto,ale tento formát se neuchytil ve stolních playerech,uvádím to jen abych to měl komplet:
Frame rate v maximálním rozlišení 1920x1080
25/30p, 50/60i
Max. bitrate: Audio+video+titulky 30,24 Mbit/s
pouze video: 29,4 Mbit/s
videokodeky:H.264/MPEG-4 AVC/VC-1/MPEG-2
Audiokodeky:
DD: Povinný 504 kbit/s
Linear PCM: Povinný
Boda
Příspěvky: 49
Registrován: 17.04.2011, 21:14
Kontaktovat uživatele:

-
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Ten postup co jsem napsal, je zjednodušený popis,jinak je to postup poměrně dost složitý,několikrát se musí restartovat přes F8 a měl by jste mít Win 7 Ultimate 64 bitů SP 1.
Tohle je spíš na přímou komunikaci přes Skype.Budete k tomu potřebovat prográmek,kterým obejdete digitální podpis ovladačů od Microsoftu.Z toho důvodu by jste měl vyřadit firewal windows a nainstalovat jiný ve kterém si nastavíte přístup programů k internetu.
Zkuste si do začátku nainstalovat trial a uvidíte,může se stát,že zjistíte tak jako já,že Edius je pro Vaše účely kanon na vrabce.
Boda
Příspěvky: 49
Registrován: 17.04.2011, 21:14
Kontaktovat uživatele:

:-) to stevizah:

Aha....Díky....nicméně už jsem použil jinou verzi, kde neni nutné několikrát po sobě restartovat přes F8 a kde je instalace jednoduchá :-) a do které jde bez problémů naistalovat nová aktualizace 6.05. Každopádně moc díky za ochotu
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů