Avid Studio

Fórum k programu Avid Studio
Zamčeno
edacek

Přátele mám dotaz. Pokud ve studio použijete filtry Red Giant. Já když chci použít a ve studiu kliknu na efekty Red Giant, tak tam mám jen Magic Bullet looks. A už opravdu nevím, jak rozchodit ostatní efekty ( Knoll EZSE apod). Vám vše to funguje bezproblémů? Máte tam více těch efektů, než Magic Bullet? Díky
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Já mám taky jenom Magic Bullet,ty zbývající taky nevidím,ale to mě netrápí,takže nad tím nebádám.Bez těchto efektů jsem se obešel od 12,spíš mě tlačí Adorage,ale ty asi nerozchodím tak jak bych chtěl.I když při troše uvažování se se oba dají nahradit,teď máme navíc neomezemé množství stop,projekt co vytvořím a uložím můžu vrazit do timeline jako klip a další vychytávky.Pro AS je potřeba Adorage efektů verze 3 a to co jsem si nakoupil kvůli seriovému číslu a nasbíral je verze 2.No nic ,40Gb marasu pro standalone aplikaci,ze které využívám hlavně particle a sparkle efekty a ostatní jde napodobit.
Totéž se týká Vitascene,pro AS je třeba verze 2.0 a já mám 1.0.
Je pravdou,že vyšel Adorage a Vitascene Starter pack,který je zadarmo,takže stačí mít nějakou full a registrovanou verzi od volume 10,ale mě už nebaví laborovat,takže to obejdu stand alonem a těch pár záběrů co použiju 2x do měsíce si vyexportuju.

Spíš mně žere,že AS není 64 bitové,zvažuju kvůli tomu přechod zpět na WIN 32 bit,protože při těch mým laboracích hledám a porovnávám soubory abych věděl co se jak změnilo a prohrabávat se Program Files,pak Program Files(x86),do to ho Program Data,které je třeba zviditelnit,pak Users/AppData opět nutno zviditelnit to mě hodně nebaví a strávím u toho neskutečně času.Navíc když v 64 bitech se některé 32 bit aplikace klidně rozlezou po 4 adresářích na rozdíl od 32 bitového Windows kde je většinou najdu ve 2 adresářích.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

pro edacek:Vaše soubory jsem právě otevřel,podívám se na to,jak to pojede.Akorát jsem z těch XML nevyčet jsetli to je i pro 64 bity nebo se mám rovnou vrátit ke 32 bitům.Děkuji za zaslání.
edacek

pro stevizah:

Dobrá otázka. Již sem se díval na to ruské forum, kde se to probíralo a musím řící, že jsem to zněj bohužel nevyčetl :-( Já mám 32 a u mě to funguje bezproblémů. Asi buch to zkusil zkopírovat a následně spustit AS a mrknout se do efektů, zda Vitascene tam je či nikoliv.

Další věc, kterou jsem zjistil a která mě hodně štve je smartSound. Nevím proč, ale když to chci spustit v AS, tak mi to napíše, že to nelze otevřít. A taky z ničeho nic nemohu přijit, jak použít smartSound do Pinnacle 15. Nevíte, je někde nějaký návod?
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Návod ani ne,spíš náměty k řešení,navštivte na tomto foru sekci Studio 15,vlákno Smartsound v PS 15.Je tam v podstatě vše co bych Vám napsal tady.
zdenek2
Příspěvky: 111
Registrován: 25.09.2010, 10:49
Kontaktovat uživatele:

Jako mnohaletý uživatel Pinnacla po prozkoumání možností verze 15 se také dívám na jiné programy pro editaci videa. Zkoušel jsem NERO, SONY VEGAS a Power Director a AVID. Nejvíce mě zaujal AVID. Zatím se s ním také seznamuji ale to co jsem prozkoumal, to se mi moc líbí. Fascinuje mě např. kvalita a plynulost přehrávání v náhledovém okně, výborně propracované možnosti knihoven, výborné možnosti úprav videa, výborně zvládnuté předání preferencí jinému procesu v PC ...
Chtěl bych se zeptat, jestli má AVID možnost volby z několika zvukových stop (třeba abych si na začátku mohl zvolit český nebo anglický slovní doprovod ... to uvádím jako příklad)
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

pro Zdenek2: Zajímavá otázka. Případný výběr zvukové stopy v menu je velmi zajímavá možnost. Osobně jsem na tímto problémem nepřemýšlel, ale také by mě to zajímalo. Otázka, jako šitá na míru EXPERTOVI Steviezah, který je podle mne jediný, který toto dokáže bezezbytku prozkoumat a dát fundovanou odpověď. Já osobně dělám pouze jednoduchá menu a na takovou možnost nemám odvahu ani pomyslet.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Mám rozdělané nějaké menu,učím se jak s tím narábět,ovládání a tvorba menu má možnosti obdobné titulkovači Title Deko včetně vrstvení.Až se tím prokoušu dám vědět.Zatím se kochám animovanými popiskama a podobnýma srandičkama :-)
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

pro Steviezah: Velmi se těším na naučné video, právě o vytváření menu. :-) Osobně se do experimentování s menu moc nehrnu. Jsem v zajetí postupů (jednoduchých) menu v PS a zatím se z toho nedokáži myšlenkově vymanit. Proto doufám, že Vaše video na toto téma bude pro mne velkým přínosem.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Návod určitě nějaký udělám,ale jako u ostatních možností,vše je možno udělat několika způsoby.Momentálně v tom taky tápu,teď se mi podařilo vložit do textu pohyblivý obrázek,celé to zanimovat,ale nějak se mi nezadařilo postup zopakovat.Tak zkouším,vymýšlím a hledám postupy,Budu si muset začít dělat poznámky jak jsem co dělal a to nejsem zvyklý,v PS mi to šlo tak nějak samo včetně pohyblivého pozadí s navázáním,aby se na to dalo dívat při přehrávání ve smyčce.Ukázky jednoduchých menu s pohyblivým pozadím a podkladovou muzikou asi už všichni viděli z tohoto odkazu:
http://www.youtube.com/user/steviezah#p ... MOnWc_ADUc
Tato menu jsou kompletně udělaná v PS 12 a 14,v jednom případě je rámek náhledu vytvořen v Corel Painteru.Teď bych chtěl používat free grafické editory a zřejmě to budou Inkscape a Gimp i když pro použití některých technik se bez Photoshopu CS 4 neobejdu pokud nepřijdu na jinou možnost.

Proč Photoshop?Na to musím trochu odbočit od tématu.Do photoshopu CS 4 je možno naimportovat AVI video tuším do velikosti 1280x720 a pracovat s jednotlivými snímky a ty upravovat.Ale co je hlavní,upravené AVI video lze vyexportovat rovnou v HD s alfa kanálem neboli s průhledným pozadím řečeno laicky.Předpokládám,že Vás napadlo k čemu to je dobré:např:pro dokonalé odstranění pozadí kolem osob a vsazení dalších objektů, metodou které se říká rotoscoping.Příznivci After effect prominou,ale automatika v AE je nedokonalá,ručně je to možno udělat pomocí masek a proto jsem AE vypustil ze zřetele a dělám co potřebuju takto.
Takže pokud by někdo věděl o free editoru,který by uměl co jsem popsal,byl bych velice vděčen za odkaz.Export přímo do HD to nemusí umět,stačí do 1280x720,pak si stím poradím.

Zpět k tématu:Musím si přiznat,že jsem zatím dokonale neovládl všechny editační možnosti AS a pokud mám tento nedostatek nemá cenu abych se pouštěl do návodu na tvorbu menu,protože s tím co umím,bych taky za dva měsíce přišel na to,že postup lze udělat jinak.Ostatně několikrát se mi to už stalo:-)
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů