Edius 6 obecně

Odpovědět
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Jak dalece se formát 50p uchytí, ukáže čas.Z logiky vyplývá,pokud jsme chtěli pohodlně editovat 25i potřebovali jsem k tomu někdy silnější stroje.Tím nemám na mysli formát SD DV.Myslím tím full HD.Takže na 50p ten stroj je třeba ještě silnější.
Můj požadavek na editaci takového videa je znám.Chci skutečně vidět a mít pod kontrolou všech 50 nebo 60 snímků.A chci je taky tak exportovat.A to už bohužel Edius neumí, ale jenom proto, že je navržen pro editaci kompatibilních video formátů jak pro home tak profi použití.
A kompatibilní formáty jsou v naší české kotlině a kousek kolem tyhle 25i,50i,24p,25p.
Je neštěští, že velké firmy mají na obrovský marketing,ale dotáhnout masívní reklamu do detailu, na to se kašle.Tím jsem chtěl říct, že formát 50p je určen pro přehrání na playstationu nebo PC.Věřím tomu,že pokud by takto byla pojata reklamní kampaň na 50p,tak by si takovou kameru koupili opravdu jenom ti, pro které je to přínosem.A těm bych zase přál, aby si mohli koupit komerčně dostupnou kameru ve 100p.
To by uživatelka Evik nemusela používat na zpomalování program Twixtor.Zároveň bych jí chtěl poděkovat za poskytnutí videjek v tomto formátu.
Ale k Ediusu:je tedy jasné,pokud v něm tento formát není umožněn k exportu,nebude ani v Edius Neo.
milsyr

Koupil jsem si HD kameru spíš z těch lepších (Canon HFS21) a asi rok natáčím na 50i a 24 Mbps. Exportuji v ediusu presetem AVCHD Canon MXP 50i 24Mbps a ve vlastnostech volim CBR (kdesi na foru někdo psal, že VBR v nějaké starší verzi zlobil.
Nyní po přečtění diskuze o prokladaní jsem mrknul do menu kamery a kromě 50i umí i PF25.
Lze si pomocí PF25 polepšit v kvalitě? Pokud ano, jaký pak použít preset projektu a jaký preset exportu?
Díky za odpověď
K přehrávání používám Popcorn A110
Boda
Příspěvky: 49
Registrován: 17.04.2011, 21:14
Kontaktovat uživatele:

Zdravím mám dotaz. Maturoval jsem nad jedním problémem a bezúspěšně. Hledal jsem funkci, jak má např. pinnacle studio - detekce scén. Tím, ale nemyslím, při nahrávání. Jde mi to, že když mám nějaké třeba 5 minutové video ve kterém je třeba 30 střihů, zda Edius umí provést detekci scén? Já hledal, ale bezúspěšně, ale třeba mi poradíte, Díky
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

pro milsyr:
teoreticky vzhledem k technice si progressive formátem je možno dopomoci k lepší kvalitě.Ale Edius Vás v AVCHD do p formátu ve full HD nepustí,jde to ve volbě AVC/h264 nebo MPEG-2 a nebo MXF.Doporučuji zkusit, mi se progressive formát někdy jeví jako by plaval nebo jakoby dýchal neumím to nějak exaktně popsat.

pro edacek:
zklamu Vás projel jsem manual skoro celý,ale funkci detekce scén nebo nějaký automatický střih už hotového materiálu jsem v Edisu nenašel.Mám dojem ,že tato funkce je specialitka Pinnacle a Avid Studia.Ale mohu se mýlit,třeba ji najdu úplně pod jiným názvem nebo v jiné funkci.Edius jěště nemám tak zmáknutý jako Pinnacle nebo Avid.
mirja

Ahoj,mám dotaz,vložení prolínačky lze pouze na střihu v jedné video stopě?Zkoušel jsem ji vložit jako fade out na konci střihu v inzertu ve druhé videostopě,ale není to možné,co dělám špatně?Dále,na videu na YTube od Steviezah, používá v nastavení projektu 29,97 snímků,to proč??Díky M
mirja

Jo a ještě,funkce match frame:v avidu se objeví přesně zdrojový snímek na stejné pozici jako v timeline,ale edius najde zdroj,ale ne stejnou polohu,kterou ukazuje osa.Dík M
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Vložit fade out a in lze vložit kdekoliv.Tuto funkci je vhodné si vložit do panelu na timeline.Při default nastavení tam není.Postup nastavení a vložení vlastních tlačítek je zde:
http://www.youtube.com/user/steviezah#p ... DLuodDV87c
Pro vložení fade out a in je nutno mít požadovanou stopu navolenu.
Formát projektu 29,97s/s jsem zvolil,protože s takovou snímkovou frekvencí mi nahrává kamera a přehrávat to budu v PC.Pro export na DVD nebo BR disk použiju jiné nastavení.
Na funkci match frame se musím podívat,nejsem u svého PC,zpaměti to nevím.
Peter-Alpega

Už pri zázname takéhoto videa na priamom slnku je potrebné použiť filtre (napr.SKY ,alebo Polarizačný filter) a výsledok je úplne iný.Zelená je naozaj zelená a obloha nieje biela,ale krásne modrá.Dá sa to upraviť aj potom digitálne,ale to zďaleka nieje ono.
Peter-Alpega

Ak chceš vložiť fade,treba ho pretiahnuť na spodnú šedú lištu klipu.Ak ho dáš bližšie ku začiatku máš fade in,ak bližšie ku koncu máš fade out.V prípade,že nad,alebo pod efekt umiestniš iný klip náš s toho prelínačku.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Ano tak to lze taky.Ještě je možno zapnout v levém panelu v timeline tlačítko mix a fade out a in si pomocí vkládáných bodů v šedém pruhu pod videjkem upravit k obrazu svému.
Pokud chcete vložit transition mezi dva netrimované klipy a budete mít navolen režim fix v nastavení,přechod nepůjde vložit,na to nezapomeňte.
Co to je režim fix a extended je ukázáno tady:
http://www.youtube.com/profile?user=ste ... dIKzwD5lP8
Prosil bych doplnit co přesně máte na mysli,cituji:Jo a ještě,funkce match frame.....
Je mi jasné,že jde o hledání snímků,ale nepochopil jsem souvislost.
Cituji:v avidu se objeví přesně zdrojový snímek na stejné pozici jako v timeline,ale edius najde zdroj,ale ne stejnou polohu,kterou ukazuje osa.
Máte na mysli polohu kursoru v timeline a totéž chcete vidět v náhledu?Nemáte přeplý náhled na player okno?
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host