Tvorba BD a DVD v Edius 6

Odpovědět
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

MONYS - to nemůžeš zkusit Edu nainstalit na jiný PC ? Bez dlouhých zkoušek by bylo jasně zřejmé, není-li to vada tvého PC. Já mám Edu nainstaleného na 3 počítačích a všude to jede OK. (Jen přendavání HW klíče je otrava). Já bych přísahal na to, že tvůj problém se jmenuje PC !
Jinak bych se zastal Syntexu. Jak mají na dálku poznat závadu (většinou na nevyladěném PC, který sbastlil nějaký mastič), když to většině uživatelů fachčí OK ?
MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Děkuji všem za snahu pomoci.Pro stevizaha je to na ofic. stránkách GV fora téma" DVD CreatorCrash".Pro roman51 rád bych to zkusil na jiném PC ale nikoho známýho kdo pracuje s pc nemám.PCmám postaveno z ALFAcompu do něj jsem nedávno dělal po roce upgrade další pamět 4g/grafika 6850/zdroj 600w.Před tím byl ten samý problém(integr. graf).
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Tak mi to nedalo a zkusil jsem to na synkovo noťasu. Má multiboot - Win7 Ultimate 64bit a WinXP Professional 32bit. VYPALOVAČKU MÁ JEN DVD !!
A teď se podržte:
Na Win7 má Edius v.5.5 a tam v Burn to disc/Style - Output se dá BD nastavit a zápis do souboru funguje.
Na WinXP má Edius v.6.01 a tam se Output do BD nastavit nedá, kroužek pro zatržítko je nezvýrazněný.

Ptám se MONYSe (možná hloupě), máš v PC vypalovačku BD, nebo jen DVD ??? Pokud ne, tak by to asi bylo vysvětleno, Eda v.6 je chytřejší
a umí si PC lépe osahat. Jinak mne už nic jiného nenapadá ! ;)
MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

No mám jen DVD mechaniku a zkoušel jsem jen vypálit do souboru BD, a zatržení funguje.Ale abychom si rozuměly mě to strukturu pro BD vytvoří bez problémů (encoding),problém však nastane při vytvoření menu!Pokud ve Style dám zatržítko DVD oboje běží bez problému.
[attachment 585 PRODA.jpg]
Přílohy
PŘÍRODA.jpg
PŘÍRODA.jpg (217.5 KiB) Zobrazeno 1762 x
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Potom už to bude asi to, čemu Romolus říká "duch" a já "kurvítko", které se muže a také se vyskytuje hlavně v HW, ale i v různém souběhu SW. Už se opakuji, ale tady nezbývá než to vyzkoušet na jiném PC. Nevěřím že to je v samotném Ediusu, když se ti to vyskytuje i v trial verzi (tu má staženo řada uživatelů, vč. mně a je to OK).
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Jednoznačně je problém někde s hardwarem.Pokud tatáž instalace na jiném PC funguje je výsledek jasný.
Je ovšem otázka co způsobuje pád Ediusa.Vzhledem k tomu, že mám s Alfacomp velmi kladné zkušenosti
a neuběhla příliš dlouhá doba od postavení PC zkus se s nimi domluvit na výměně komponentů.
Bude záležet na přístupu technika.Pokud Ti nevyjdou vstříc budeš mít smůlu a budeš muset laborovat.

Mám taky jenom mechaniku DVD a strukturu pro BD na svém stroji vytvořím bez problému.
Tipnul bych si na problém s pamětmi.Zkus je ve slotech popřehazovat, popřípadě postupně
povytahovat a otestovat po jedné pokud máš 4x1GB.Je to neskutečná laborace, ale asi
Tě to nemine abys odhalil problém.
Pochopil jsem správně, že tvoje základní deska obsahuje integrovanou grafiku?
Zakázal jsi ji v BIOS?Nebo máš BIOS, který má jenom automatickou volbu grafiky?

Z čeho je vlastně tvoje PC je sestaveno?Hodil by se tu podrobnější popis tvých komponent
včetně přesného označení.Například MSI 880GMA-E35 (FX).
Možná bude třeba přeflashovat na novější BIOS.Ale pokud nemáš záložní zdroj který vydrží
aspoň 10 minut nebo záložní BIOS, z kterého půjde v případě poruchy opětovně systém spustit
nepouštěj se do toho.Radši to nech udělat v Alfě.
MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

MB ASUS s AM3 M4A88T-V EVO/USB3,ATX,AMD880G,2PCIe x16/DIMM DDR3 Kingst.Hyper blu X 2x2+4g(8g)1600Mhz cl9/ CPU AMD Phennom II 6x/1090T3.2-3.4 Ghz/ Cooler master hyper 212 soc.AM3 / 1xhdd Seagate bar.500g SATA 16M ST3500418AS +2x seagate 1T na data. /grf. 6850.v BIOS je int. gr. vypnuta.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Děkuji za informace,obávám se, že problém bude přímo v základní desce.Tento typ desek je určen pro
kancelářské počítače.S deskami, kde je integrována zvukovka a grafika jsem měl vždy problém
co se týkalo výkonu a stability.A tahle se mi vůbec nepozdává.Vypni integrovanou zvukovku a osaď nějakou normální.
Veškeré integrované komponenty k hovnu dobré jsou, nikdy nevíš co v kterém okamžiku vyvádějí a zatěžují
procesor nebo sběrnici.Vypni veškeré řízení spotřeby jak ve Windows tak v BIOS pokud tam taková položka je.
Dnes už nemám tolik času abych mohl nad tím bádat,ale zkusím něco o téhle desce pozjišťovat.
Zatím zkus vytáhnout tu 4GB RAM a otestuj s těmi 2x2GB.Nebo nech jenom 4GB a testuj.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Něco málo jsem si přečetl na Grass Valley foru.Jaký je systém na kterém se Edius provozuje?
Pokud je to Win 7 Home, odinstalovat a nainstalovat Win 7 Ultimate.Je mi líto, ale Mrkvochvost
ať si kafrá co chce, ale verze Home je dobrá tak do kanclu na Word a Excel.
Opakovaně vyzkoušeno, že tato verze je na nic.Je o něco málo lepší než verze Starter.

Výpis z fora GV o tomto problému:
To follow ...

DVDcreator 6.06 + W7 Home + I7 2600 K : KO
DVDcreator 6.06 + W7 Home + I7 2700 K : KO
DVD creator 6.06 + W7 Ultimate + I7 2600 = OK

Bez komentáře, věřím tomu, setkal jsem se s tím.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Narazil jsem na další problém popisující příčinu neúspěšné tvorby BD.Opět je na vině idiotský
nesmyslný program NERO, seroucí se do oblasti videa.Už jsem to tu někde psal, že od doby
kdy bylo tvůrcům Nera dokázáno, že jejich soft poškozuje a přepisuje systémové knihovny
jejich produkt mi do PC nesmí.Mimochodem totéž bylo potvrzeno i na stránkách Mrkvochvostu
při problémech s filmy v DivX.Tvůrci Nera nikdy nepřiznali chybu a na přímé dotazy nereagovali.
Průběžně dočtu forum grassvaley, přidám vlastní zkušenosti a napíšu zvlášť příspěvek
jak optimalizovat PC pro Edius a editaci videa obecně.Pokud bych ještě něco zajímavého zjistil
doplním zde dalším příspěvkem.

Pro Monys.
Docházím k názoru, že ve Tvém případě došlo ke kombinaci chyby jak v HW tak s SW oblasti.
Budeš se muset obrnit trpělivostí a postupně vytunit systém tak aby ti jel.
Chybu v Ediusu určitě nehledej, tam nebude.
Zajímalo by mně, pokud Ti jede export do souboru na DVD, zda tentýž projekt jde exportovat na BD.
To jsem se nějak opomněl zeptat.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů