Avid Studio

Fórum k programu Avid Studio
Zamčeno
edis67
Příspěvky: 22
Registrován: 17.04.2011, 10:15
Kontaktovat uživatele:

stri videa z kamery Canon LEGRIA HF M31 - MXP: 1 920 × 1 080, 24 Mb/s - (AVCHD 1080i)
z foto Panasonic DMC-FZ38 - HD Movie 1280x720 - (AVCHD Lite 720 p)
je bez problémov a na moje prekvapenie aj mix 1080i a 720p medzi sebou..
Miroslav Polner

Je to zaujímavé, upgradoval som Vitascene verzia 2 a je to priamo určené do AS, čo me prekvapuje, že efekty sa síce zobrazia ale po vložení do prechodu alebo po použití na video sa nerenderuje a treba AS vypnúť a po opätovnom spustení programu sa render spustí. Neviem si predstaviť robiť film a po každom pridaní efektu AS vypnúť a zapnúť. Takttiež som zakúpil nové efekty Adorage 10 HD a aj po uistení, že v AS fungujú tak to nie je pravda, vôbec sa v nikde nezobrazujú a nijako sa do AS naištalovať nedajú, na dotaz výrobcu nemám žiadnu odpoveď. Tak sa mi zdá, že AS bol vydaný len aby sa rýchlo predával ale nespĺňa ani mimimálne požiadavky pre tento druh programu za cenu za akú sa predáva. Ani na otázku ako sa dá obraz 4:3 zmeniť na 16:9 som odpoveď nedostal, pritom v PS to ide bez problémov. Osobne som programom AS sklamaný a asi som sa jeho kúpou unáhlil.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Vydržte,než to rozchodíme,zatím sledujte vlákno k tomu vytvořené v tomto foru.Něco se podařilo uživateli edacek,snad nám tam napíše něco více.Vlákno se jmenuje Efekty Adorage a Vitascene.
Boda
Příspěvky: 49
Registrován: 17.04.2011, 21:14
Kontaktovat uživatele:

Zdravím, takže mám zprávu pro ty, kterým v Avid Studiu nefungují efekty Red Giant. Chyba není u vás, ale v instalaci. Návod zde:

Problém pravděpodobně souvisí s průvodcem instalací programu Avid Studio, který nedokáže tyto efekty korektně nainstalovat. Pro odstranění problému je nutné nejprve z počítače pomocí průvodce Přidat nebo odebrat programy odinstalovat položku "Avid Studio Plugins" a následně provést z instalačního disku ručně instalaci všech šesti pluginů. Instalace těchto pluginů naleznete na instalačním disku programu Avid Studio pod adresářem Studio/P6/Avid/Studio Plugins. Postupným spuštěním všech exe souborů v tomto adresáři nainstalujte jednotlivé pluginy

Potvrzuji, opravdu to funguje !!!!
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

pro Edacek: DÍKY! I u mne je tento postup instalace Red Giant funkční.
vksoft
Příspěvky: 17
Registrován: 29.03.2011, 15:31
Kontaktovat uživatele:

Právě jsem si přivezl domů oficiální krabicovou verzi Avid Studio upgrade. Večer ji nainstaluji a dám vědět jak funguje. Krabice obsahuje samotné DVD Avid Studio, dále DVD Getting Started, CD Scorefitter volume 1 a 2, CD Creative Pack Volume 1 for Pinnacle Studio version 12 (?), nejaké drobné příručky a kupón na (asi) DVD Complete Training for Avid Studio. Tak až se tím večer prohrabu, dám vědět víc...
vksoft
Příspěvky: 17
Registrován: 29.03.2011, 15:31
Kontaktovat uživatele:

Pár prvních postřehů z instalace AS: původní verzi staženou z webu jsem odinstaloval, ale nečistil jsem registry. Po instalaci z originálního DVD a doinstalaci ostatních přiložených CD se program bez problémů rozběhl a jak jsem předpokládal, nastavení AS zůstalo (někde v registrech) zachováno z půvpdní verze AS, tj. knihovny, seznam posledních projektů apod. 2 CD Scorefitter doinstalovaly několik dalších skladeb. CD Creative Pack přidalo další efekty, přechody, koláže, menu disku a titulky. Po registraci AS lze stáhnout a nainstalovat 20 efektů (přechodů) Adorage. DVD Getting Started obsahuje úplně stejná výuková videa, která jsou na webu AVIDu. Ten kupón DVD Complete Training je sleva 5$ z ceny DVD (plná cena je 50$), takže žádná sláva. Zatím jsem si s tím moc dlouho nehrál, ale na žádný problém při práci jsem nenarazil. Uvidíme, jak se to bude chovat na obsáhlejších projektech.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

pro Vksoft: Domnívám se, že jediné, jak ověřit smysluplně originál zakoupenou verzi, je nainstalovat ji do systému, kde nikdy "zkušební verze" z webu nebyla. Jinak jsou výsledky zkreslené a nedají se směrodatně použít a zjistit, zda-li se originál v chování nějak liší od verze stažené z internetu.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Hojně tu diskutujeme, co je lepší nebo, co komu více vyhovuje. Já vkládal velké naděje v Avid Studio, že konečně nahradí bezezbytku Pinnacle Studio. AS je velký pokrok, ale jsou v něm pro mne bohužel i prvky, které mě nutí vrátit se v některých situacích k osvědčenému PS. Nic mě v AS neirituje tolik, jako je trimování videa a některé úpravy zvuku. NENÍ lepší a logičtější způsob ořezu jednotlivých klipů, který je zaběhnutý dávno v PS. Pomineme-li to, že je v PS, v případě zpracovaní AVCHD diskutabilní dlouhá odezva, pak je to bezkonkurenční a nejlogičtější způsob ořezu videa, jaký v editačním software videa znám. A, i když je v PS určitá prodleva, tvrdím, že trim v něm je stále pohodlnější, přehlednější a dokonce i rychlejší, než je tomu v AS.

Proto jsem se rozhodl, že využiji do budoucna možnosti v AS, implementovat do něho rozpracované projekty z PS a nezbývá mi nic jiného, než si ponechat obě aplikace v PC a využívat je v některých případech obě, tím myslím společně. I když tíhnu stále více k PS 14, než k PS 15, zvítězí u mne nejspíš "patnáctka" a to mimo jiné z důvodu kompatibility se SmartSound a malinko rychlejší odezvy při práci s HD videem.

Jsem zvyklý natáhnout celý natočený materiál do časové osy a začít ho postupně trimovat, třídit, vkládat přechody, titulky (bude-li to možné) a někdy i efekty a vyrovnávat rozdíly ve zvuku. Toto jsem se proto rozhodl udělat v PS 15, protože je to v něm daleko pohodlnější a posléze, takto vytvořený poloprodukt otevřít v AS a tam dodělat drobnosti, které PS neumí. Mluvím tu teď hlavně o autorhingu, který je v AS propracován dokonaleji. Autorhing je snad nejslabší článek v PS jako takovém. To tu určitě nemusím nikomu vykládat.

Osobně se mi tato varianta zdá nejschůdnější. Nikoho tu nenabádám, aby mne následoval. Ti, co jsou rozhodnuti jít ke konkurenčnímu software, ať již z jakýchkoli pohnutek, přeji jim hodně vydařených projektů. Já ovšem zůstanu věren, pro mne tomu, co je tu pro amatéry, jako jsem já nejlepší a to jsou pro mne stále produkty firmy AVID. Dovoluji si tuto úvahu vložit, do sekce pro PS 15 a AS.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Já nikomu nebráním používat PS 15 a zároveň AS.Ale nesouhlasím s Romolusem ohledně trimování a úpravy zvuku.Oboje lze v AS bez problému udělat a troufám si tvrdit,že konkrétně úprava zvuku je v AS daleko lepší.Ve svém systému mám jenom AS a k PS se nepotřebuju vracet,takže jsem si žádné PS neinstaloval.
Příklad pro úpravu zvuku:potřeboval jsem v timeline některé klipy zeslabit,některé zesílit a celou stopu podle potřeby zesílit nebo zeslabit.V řadě PS to bez vložených bodů ovládání hlasitosti pro jednotlivé klipy nejde.To v AS odpadá,hlasitost klipů v timeline lze nastavit tahem za čáru úrovně nezávisle pro každý klip.Mimo to lze do klipů vložit úrovně ovládání hlasitosti do kteréhokoliv místa.Celkovou hlasitost stopy lze nastavit obdobně jako v PS.
Co se týká trimování(úprava trvání) jednotlivých klipů,to si musím s Romolusem upřesnit,nejsem si jistý,jestli si rozumíme.Jenom bych podotkl,že lze použít trimování z timeline(časové osy) nebo z knihovny a v tom je dost podstatný rozdíl.Při trimování v knihovně lze použít náhledové okno podobné tomu v PS s možností náhledu na celou obrazovku a to v řadě PS jaksi nešlo.Při trimování v knihovně lze mít zamrazený první a poslední snímek klipu z kterékoliv části.Tato funkce při trimu z timeline není a je k dispozici pouze na skutečném začátku a konci klipu.
Takže můj názor:funkce z řady PS jsou v AS,některých je více,ale většina je komfortnější,některé jsou pro zbytečnost vypuštěny.AS se konečně blíží svým pojetím ostatním videoeditorům,což o řadě PS nešlo tak zcela říct.PS řada byla hlavně o jednoduchosti a přívětivost pro uživatele a česky.
Neztotožním se tedy s názorem,že editace v AS je horší než v PS a proto je vhodné mít v systému AS i PS.Spíš se domnívám,že je otázkou času,než se s AS a teď to myslím obecně pro všechny dlouholeté uživatele PS, sžijí a seznámí se všemi funkcemi.Pak vzdáme hold řadě PS,tak jako jsme se rozloučili se starými dobrými windows XP.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host