Avid Studio

Fórum k programu Avid Studio
Zamčeno
starecek
Příspěvky: 29
Registrován: 13.04.2011, 16:42
Kontaktovat uživatele:

Nazdar, snad jsem tady na dobré adrese. S Avid Studiem se teprve pomaloučku seznamuji, rozkoukávám se, čím nahradit již nepodporovaný AVID Liquid (aspoň tedy částečně). A hned narážím (mám stažené demo) - jak se zde dělá klasický ZOOM , tedy vyjetí druhého videa z prvního (z libovolného místa - např. z mapy)? Dík ...
jenda
Příspěvky: 6
Registrován: 03.04.2011, 08:37
Kontaktovat uživatele:

Dobrý den.
Měl jsem problém s renderováním stále mi to padalo.No je po problému, děkuji za poslání linku od steviezah , ale to problém nevyřešilo.No nakonec jsem zjistil, že program nějako moc citlivý na NET framework a na poslední SP1.Tak jsem odinstaloval SP1 a nainstaloval program a ejhle vše v pořádku a pak jsem znovu nainstaloval SP1 a vše funguje.
Datel
Příspěvky: 11
Registrován: 20.03.2011, 10:36
Kontaktovat uživatele:

Teď napíšu něco, co mě sice mrzí, ale nemůžu si pomoci. Společně s PS žiju již od verze 8. Každá verze měla fůru nedostatků, které se opravovaly i několika patchy. Stejně nikdy žádná verze nedospěla do stavu, kdy si člověk řekl, že mu ty drobné chyby nevadí. Vždy bylo něco, od nefunkčností něčeho až po padání uprostřed rozdělané práce. O nějakém smysluplném backupu jsme si mohli jen nechat zdát. Když vám projekt, na kterém jste dělali hodiny a hodiny spadne, a při jeho dalším otevření vás čeká prázdná obrazovka s lakonickým sdělením, že bude založen nový projekt, tak by vás trefil šlak. PS sice vytvořil jakési záložní soubory a nabádal vás, že je nemáte editovat, ale nebylo možné z nich projekt obnovit. Připouštím, že mohl být problém mezi klávesnicí a židlí. Riziko šlo zmenšit pomocí průběžného Save As, ale to přece není řešení. Diskutovalo se to tady a nebyl jsem v tom sám.
Jediné, co mě drželo u PS, byl jednoduchý a intuitivní pohyb po časové ose, dá se říci, že ovládání programu bylo velmi dobré.
Ale přišlo AVCHD a PS byl tam, kam jsem se nechtěl dostat. Ačkoliv mám ze zdejších přispěvatelů asi nejvýkonější PC (to není chlubení, to je konstatování), editace delších projektů je bída a utrpení. Sestavit vcelku jednoduchý hodinový projekt bez menu v AVCHD s datovým tokem 24M je prakticky nemožné. Nejnověji to popsal Romolus o příspěvek výše. Editace SD videa je bez problémů, ale to už je pro mě minulost.
Nyní tady sleduji diskuze ohledně Avid Studia. A jsou zde stále stejné stesky. Že to a to nejde, že to se musí takto obejít, že tamto možná bude fungovat až v originální verzi atd. Nebude. Popsal to pan Polner o kousek výše. Stejně tak nebude dobře fungovat technická podpora od Exacu. Všichni to víme a všichni stále doufáme v zázrak, který nepřijde. Na tomto místě děkuji Steviezahovi, který zde supluje nezájem Exacu o podporu pro tyto produkty a ukazuje postupy a možnosti, o kterých možná netuší ani sami tvůrci programu. Nicméně nemůže ovlivnit samotné principy běhu programu.
Pan Polner uvádí, že koupil AS za skoro 4500,- Kč včetně poštovného. Exac na svých stránkách avizuje 4290,- Kč. Za stejné peníze lze v Německu (a v USA ještě levněji) koupit střihový program, který opravdu funguje. U nás sice o polovinu dráž než tom Německu, ale nákup u sousedů snad dnes není problém. Nicméně si myslím, že cena by neměla být limitujícím faktorem, program nekupujeme na týden. Dnes jsem byl u benzinky a do týdne bude uváděný cenový rozdíl přeměněn ve smrad z výfuku :-)
Je mi to opravdu líto, člověk nerad opouští něco, co ho provázelo více jak 10 let. Nicméně před časem jsem také opustil milovaného Trabanta. V PS dokončím rozdělané projekty, ale do AS svůj čas ani peníze obětovat nehodlám. Chci jezdit lepším autem.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

pro Datel. Vážím si Vašich postřehů a ctím Vaše rozhodnutí, přejít ne na jinou kolej, ale rovnou jít na jiné nádraží. I já se s tímto faktem nespočetně krát potýkal. Zapomněl jste nás tady informovat, který je ten pro Vás dokonalý editační program, do kterého jste se rozhodl investovat a domníváte se o něm, že bude bez jakýchkoliv problémů a bude běžet za každé situace hladce, bez sebemenšího zakolísání. Také takový program léta hledám, ale marně! Už také proto, že ho chci mít česky. To je jazyk, kterému nejvíce rozumím. Už pro tu češtinu budu osobně tolerovat neduhy PS a nové AS a dál budu doufat, že se to jednou zlepší natolik, že nebude potřeba žádných fórumů, jako je tento. To se ale může stát snad jen v sci-fi filmu.
Miroslav Polner

Dobrý deň, vie mi niekto poradiť ako naištalujem efekty adorage10HD do AS?
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Založil jsem pro tento dotaz nové téma.
Šány
Příspěvky: 55
Registrován: 15.04.2011, 09:08
Kontaktovat uživatele:

Zdravím všechny,
a prosím o radu. V čem je problém ? Po nekonečných problémech s PS 14 a PWD9 (obé legálně zakoupeno, ale padají, tuhnou, nerenderují a když tak se zastaví 21%-PWD9 a dál nic atd.). Zkouším Avid Studio ale když natáhnu do timeline nějakou nahrávku z videokamery tak mi jde audio normální rychlostí ale video je zrychlené. Čím to? Pokud někdo poradí předem děkuji.
Video : kodek H.264, 1920x1080, 50p 16bit.
Audio : kodek AAC, 48 kHz, stereo PCM.
Šány

P.S. Já vím, že kamera nic moc ale je to Samsung HMX-300.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Osobně se domnívám, že problém bude spíše v samotném PC. Problém může být, jak v hardware, tak např. v operačním systému samotném. Pokus o nápravu je možný pouze tehdy, budou-li tu Vámi poskytnuta, co nejpodrobnější údaje o Vašem OS a PC samotném.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Není kamer nic moc,vždy je to mezi hledáčkem a točičem(:P).Jak jste na tom s PC nebo je to noťás?Pár řádek o hardwaru a operačním systému by to chtělo.Ještě bych poprosil pověsit nějaký soubor někam ke stažení,otestuju u sebe a dám vědět.Možná bude nutno použít ke stažení videa do PC IntelliStudio,instalace by měla být v kameře.Soubor z kamery bych Vás poprosil přímo zkopírovaný z karty nebo přes USB,Intellli studio jsem si sehnal pro případný konvert.
Šány
Příspěvky: 55
Registrován: 15.04.2011, 09:08
Kontaktovat uživatele:

Zdravím Romolus a steviezah
a děkuji za rychlé reakce.

Postupně :
PC stolní
Operating System :
Windows 7 Home Premium Service Pack 1 (build 7601)
Install Language: Čeština (Česká republika)
System Locale: Čeština (Česká republika)

System model :
Gigabyte Technology Co., Ltd. P55-UD3L
Enclosure Type: Desktop

Processor :
3,07 gigahertz Intel Core i3 540
32 kilobyte primary memory cache
4096 kilobyte secondary memory cache
64-bit ready
Multi-core (2 total)
Hyper-threaded (4 total)

Main Circuit Board :

Board: Gigabyte Technology Co., Ltd. P55-UD3L
Bus Clock: 133 megahertz
BIOS: Award Software International, Inc. FI 11/01/2010

HDD Seagaty 7200 ot/min.


Originál záznam vyvěsím, co se týče Intelli Studia tak to je v pořádku. Tam se tento problém neobjevuje. Nicméně toto studio je nějaký odlehčený "Light" a neposkytuje příliš možností pro editaci. I když pokud neuspěji, tak mě nic jiného nezbývá. Je pravda, že umí renderovat
v klidu, bez pádů a tuhnutí.
Ano, co se týče hledáčku a točiče souhlasím. Jsem ryzí amatér postaršího věku a jde pouze o rodinná videa a dovolené atp.
Na ten šot dám odkaz pravděpodobně ke stažení z Dropbox.
Děkuji Šány
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů