Pinnacle 16 z Avid Studio

steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Screeny se pokusím dodat co nejdříve s patřičným komentářem.Pokud už jste se rozhodl pracovat
ve Vegas nemá smysl se vracet k Pinnacle 16.Snad na nějaké jednoduché a rychlé projekty.
Já si PS 16 osahám, ale věnovat se tomu jako předchozím řadám PS už nebudu.Návrat
od Ediusa by byl v mém případě krokem zpět, tak jako u Vás od Vegasu.

Jenom bych doplnil další vlastnost PS 16:
Je možno si nastavit vlastní klávesové zkratky pro ovládání z klávesnice.
Částečně je možno i ovlivnit zobrazení ovládacích prvků.
Je možno zapnout podporu hardwarového urychlení renderu(např.Intel Quick sync Video,nVidia CUDA apod.
- najdete v technické specifikaci.)
Titulkovač konečně korektně pracuje s titulkem jako s objektem nezávisle na zvoleném fontu a jeho velikosti.
Víc jsem toho zatím nestihl a zřejmě se k dalším testům dostanu po víkendu.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Slíbené screeny:
[attachment 640 trim_sourceto_timeline.JPG]
Tady jsem si natrimoval klip ještě před vložením do timeline - levé okno.
Pravé okno ukazuje co je v timeline.Pro lepší pochopení porovnejte polohy ukazatelů v obou oknech
a v timeline.
V timeline je jíž vložen předtrimovaný klip, který lze dále dotrimovat s přesností na snímek.

Trimování přímo v timeline:
Malé číslo nad náhledovým oknem znamená o kolik snímků jsem klip zkrátil,prodloužil.
[attachment 641 trim_left.JPG]
[attachment 642 trim_right.JPG]

V případě, že se dostaneme nad rozsah délky klipu objeví se tzv.mrtolky - statický záběr,označen červeně.
[attachment 643 trim_out_of_range.JPG]
Toho s úspěchem využijete, jestliže chcete poslední nebo první snímek klipu statický v délce Vámi požadované.

Pro pana Polnera, ale i ostatní:

Jestliže někdo doposud pracoval jenom v PS 14 - 15 a teď přejde na tohle bude opravdu unešen a bude považovat
tohle PS 16 za revoluční převrat.

Ti co si pořídili Avid Studio se budou cítit podvedeni, protože budou muset zaplatit znova za totéž co tu bylo
a trpělivě čekali, že nějaký update to vylepší.Místo toho je tu rádoby nový program s jiným názvem
(myšleno z pohledu uživatele Avid Studia)

Můj názor:
Panáčci, tak takhle ne.Běžte tam, kde se konec zad nazývá vulgárně tzn. do prdele.Řiť je spisovný výraz
pro zoology.Nasrat Vám, že budu kupovat Vaše produkty byť za nižší cenu a pak se v klidu na vývoj vyserete
nebo provedete jiný paskvil.
Od nynějška nejdříve trial na otestování, posléze nějaká cracklá verze a až potom se rozhodnu zda Vám moje peníze
za Váš produkt dám.
Klidně si pořídím originál program, ale pokusného králíka a ještě za to budu platit, dělat nebudu.

Tento program si svoje nové uživatele určitě najde.Ale ti co byli dlouholetí uživatelé a museli díky kotrmelcům
managementu jednotlivých firem, které se snažili nakapsovat, hledat jiný program už se k Pinnacle
nikdy nevrátí.Obzvláště jak to psal kolega Mart, pokud za tyto pokusy zaplatili a nový program si koupili.

Tímto jsem ukončil svoje bádání nad Pinnaclem, nadále se hodlám věnovat pouze Ediusu.
Věřím, že se tu najde nový zkušený uživatel, který nezkušeným poradí.Nebo možná kolega Romolus.
Ale vzhledem k tomu, že titulkovač v novém PS není bez chyby o tom pochybuju.
Přílohy
trim_out_of_range.JPG
trim_out_of_range.JPG (127.15 KiB) Zobrazeno 1599 x
trim_right.JPG
trim_right.JPG (125.93 KiB) Zobrazeno 1599 x
trim_left.JPG
trim_left.JPG (128.22 KiB) Zobrazeno 1599 x
trim_source to_timeline.JPG
trim_source to_timeline.JPG (145.33 KiB) Zobrazeno 1599 x
Miroslav Polner

Ja som Avis Studio predal viacerím užívateľom a teraz počúva čo som im to poradil, teraz,že aby som im ja kúpil upgrade za 89€ pretože ak sa pozrieme na stránku Avidu tak AS už v ponuke neexistuje. Je to podvod ako som hneď na začiatku písal a je to nekorektné zo strany už vlastne ani neviem koho lebo Momentálne je to ešte pod hlavičkou Avidu ale onedlho to bude zrejme Corel. Momentálne som sa začal špecializovať a ponúkať náhradu za AS - Edius Neo3 a já prechádzam na Edius 6.5. Páni z Pinnacle ma nasrali a nech idú ako som písal do riti aj s ich programom! Nedám im už ani cent!!!
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Díky za screeny Stevie a hlavně za info, že titulkovač je pořád SHIT. Už jsem měl trhání PS16 vyzkoušet, ale po tom, co tu všichni píšete se na to s klidem vykakám :-).

Odbočím. Já teď netrpělivě čekám, co přinese Vegas 12 Pro, ale hlavně by měli Sony pohnout s DVD Architektem, aby dohnali konkurenci. Už i PS umí dělat soubor do AVCHD2, tedy na paměťové karty. Není potom ten soubor problém vypálit na DVD či BD, protože struktura dat a složek musí být z podstaty věci stejná, nebo aspoň velmi, velmi podobná a to by mohla spravit nějaká úpravička.

Kdyby byl mistr Stevie ještě ochoten něco v tomto duchy zkušebně vyrenderovat a strukturu AVCHD2 z PS16 prohlédnout pro porovnání kompatibility dat s těmi pro AVCHD DVD A BD. DĚKUJI!
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Pixie 610 pro PS16 je na světě pro toho, komu nestačí měsíc na zkoušení nové verze. :-)
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Děkuji Romolusovi za info, už testuji bez omezení.Brzy dodám první screeny.Přiznám se, že jsem na vážkách.
Moje prvotní reakce na PS 16 byla a je velice odmítavá.Ale objektivně musím konstatovat, že opravdu
došlo k vylepšení tohoto softu.Např. v tom, že co už je jednou předrenderované se již nerenderuje znovu
i když předrenderovaný klip přemístím na timeline do jiného místa.
Nevím co udělá rozsáhlejší projekt.Zatím zkouším jenom kratší projekty co mi čas dovolí
Podpora projektů je do 1920x1080 60p
Totéž v exportu do AVCHD 2.
Je obrovská škoda, že titulkovač nevylepšili.
Připravím nový příspěvek o PS 16, kde se dovíte více.
Miroslav Polner

No inak testovať je to celkom zbytočné pretože až na pár zmien je to úplne presne to isté ako AS a tým renderom to tak nie je,po posunutí videa sa renderuje opäť.takže nič sa až tak nezmenilo,titulkovač to isté a efekty tie isté. Zmena je v dvoch oknách a v značke pri zadávaní prechodu, inak dohromady nič.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

No takto zjednodušeně bych to neviděl.

1)Render ovlivníte nastavením.Jestliže máte nastaveno 100% renderuje se vše
bez ohledu na to jestli je to nutné nebo ne.
Jakmile nastavíte hodnotu 50%, render probíhá tak jak jsem popsal.Nezkoumal jsem
v manuálu jak ovlivní render nastavení na jiné hodnoty a v závislosti na zvoleném
projektu.V mém případě jsem měl projekt 1920x1080 50p, vložil jsem klip 50i
včetně přechodu.Render proběhl jenom jednou a pak jsem mohl klip přesouvat
podle libosti bez dalšího renderu.

2)Pokud považujete možnost volby projektu a exportu až do 1920x1080 60p
za nepodstatnou změnu, budiž, je to Váš názor.Avid studio tohle neumělo.

3)Totéž platí pro možnost volby dual view a z toho plynoucí změna ve stylu
trimování a náhledu klipů v knihovně.

4)Nepovažuji za prkotinu možnost exportu do AVCHD 2 ve struktuře pro BD.
V současné době to neumí žádný editor.Z toho vyplývá, že jestliže to zatím neumí
např. DVD Architect použiju radši PS 16 na tvorbu BD.DVD Architect dokáže naprosto
zprznit popisky nabídek pokud na to nedáte pozor.Obzvláště pokud použijete
projekt vytvořený pro BD a chcete jej beze změn použít pro DVD.
Pak bych chtěl ještě otestovat jak to PS 16 umí, protože žádný editor Vám
neumožní vyexportovat strukturu pro ACHD disk v 30p, 50p a 60p do složky BDMW.
5)Taktéž nepovažuji podporu CUDA nebo Intel Quick Sync za nevýznamnou změnu.
6)Totéž platí pro editaci 3D videa a jeho export, kde si navolíte volbu od Anaglyphu
přes 3D TV až po nVidia Vision.

Neberte moje argumenty jako výtku nebo osočování.Chápu Vaše roztrpčení
nad zcela nesmyslnými machinacemi managementu jednotlivých firem
které měly co do činění s Pinnaclem po prodeji Avidu a tuto značku totálně poškodili.

Ale buďme objektivní, pro nové uživatele toho Pinnacle Studio 16 umí dost.
To, že tam nechali původní omalovánkové přechody a nabídky menu
mě nijak netrápí, nepoužíval jsem je.Nemusím mít video stejné jako 100 dalších uživatelů.
To si s přechodama a s menu radši vyhraju vlastní tvorbou.
Výtku lze mít vůči titulkovači, to souhlasím, ale opakuji, že v Avid Studio to byl podstatně větší
problém a bylo to opravdu neskutečné laborování vytvořit ucházející titulky..
Miroslav Polner

Ja som si naištaloval triál verziu Pinnacle 16, v druhom PC mám naištalovaný Avid Studio, takže viem presne aké sú zmeny v tomto programe. Áno máte pravdu,sú tam isté výhody oproti AS ale to mal byť vlastne update a nie ako oni píšu,že nová generácia Pinnacle!
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Ono to je k zamyšlení co se stalo a co se s tímto softem stane.
Domnívám se,že původní vlastníci se hodlali dobré značky zbavit a nabídli prodej Avidu.
Avid to koupil a přitom měl v plánu Pinnacle přeprodat za účelem zisku nebo zlikvidovat
jako možného konkurenta.Viz z historie likvidace Liquidu.
Proto Pinnacle přejmenovali na Avid Studio.Předpokládám, že prodejní výsledky
je velice rychle přesvědčily o tom, že nelze prodávat nedodělaný paskvil a přeprodali
Avid Studio Corelu.
Údajně při tom Corel převzal i původní vývojařský tým tak jako to bylo v případě Avidu.
Ti mezitím v tichosti dodělali svoje dílo a to teprve představili Corelu.
No a dál to známe.Avid Studio je jasný pokus vydolovat ze zákazníků peníze
za každou cenu, pak celý projekt poslat k ledu a Corel s velkou reklamou uvádí
opětovné vzkříšení značky a revoluční změnu.

Ale bude Corel tuto značku nadále podporovat a rozvíjet, když má vlastní VideoStudio X5?

A kde zmizel původní titulkovač, který kdysi vyvinula firma Inscribe, Pinnacle ji koupil
a licenci používá dodnes i Edius?

Je to možná divoká teorie, ale tam kde vládnou peníze bez ohledu na zákazníka je to možné.
Nové uživatele si asi PS 16 najde, ale my staří a dlouholetí(aspoň v mém případě)
budeme velice obezřetní a posečkáme co bude dál.Já si PS 16 určitě nekoupím, ostatně
aktivátor Pixie 610 už je na netu.

Z výše uvedeného má v podstatě Corel pravdu, že se jedná o revoluci v Pinnacle.

Ale pochybuji, že dlouholetí uživatelé Pinnacle tyto čachry vezmou na vědomí a
vrátí se k PInnacle.Já určitě ne, bude mě muset současný vlastník Pinnacle o tom
přesvědčit a zatím se mu to nepovedlo.

Zde si stáhněte nějaké instrukce Jak na to:
http://uloz.to/xBp6Y8X/how-to-rar
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů