Problémy s renderingom v Sony Vegas pro 13

Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Velmi zajímavé a smutné zároveň. Netuším, co to způsobuje. Já bych zkusil rozdělit projekt na dvě tři části a vyrenderovat zvlášť v nejvyšší možné kvalitě, do kterého projekt převádíte. Když se to povede, poskládal bych to na časovou osu a dal vyrenderovat vcelku. Třeba se to povede. Nevím do jakého formátu video převádíte. Já nejčastěji do MP4 a M2ts.
vladimir1
Příspěvky: 9
Registrován: 24.04.2017, 10:01
Kontaktovat uživatele:

Áno, aj na toto som myslel, rozdeliť projekt na menšie časti a potom pospájať, ale stále som veril, že sa nejaké efektívnejšie riešenie nájde. Síce sa mi ešte z technickej podpory erpea.cz neozvali, ale začínam mať pochybnosti, či sa to vôbec vyrieši. Je to fakt celé čudné a zamotané. Ja renderujem tiež do mp4 a do m2ts, prípadne pre bluray disk do m2v bez zvuku. Zvuk potom samostatne a následne to spájam v DVD architekte, aby to išlo bez akýchkoľvek strát, resp. aby sa to v DVD architekte už nerenderovalo.
vladimir1
Příspěvky: 9
Registrován: 24.04.2017, 10:01
Kontaktovat uživatele:

S potešením konštatujem, že problém je s najväčšou pravdepodobnosťou vyriešený. Ďakujem Romulusovi, že sa mi snažil pomôcť, lebo som bol skutočne z toho dosť vykoľajený. Každopádne to môže pomôcť iným, ak aby sa stretli s týmto problémom. Na podnet technickej podpory (erpea.cz) som vykonal len dve prestavenia, ktoré sú v Options - Preferences a v záložke Video a síce Dynamic RAM Preview max som dal na 0. Predtým som tam mal 200. A parameter, ktorý je umiestnený hneď pod Dynamic Ram Preview a je to Maximum number of rendering threads som dal na 1. Pôvodne som tam mal 16. A všetko je OK. Vykonal som opakovane rôzny rendering (na viacero formátov) a vždy všetko na 100 %. K uvedenému chcem ešte poznamenať, že s tým údajom Maximum nu... som nemanipuloval nikdy v minulosti, len ak by omylom. S Dynamic Ram ... som manipuloval kvôli prehratiu nejakej zložitej krátkej scény s rôznymi efektmi cez RAM PREVIEW, kde je potrebné mať určitú hodnotu pamäte, avšak potom som to dal späť na 200, čo bolo myslím defaultne nastavené. Ale to len tak na margo riešenia. Je mi to jedno, hlavne, že to funguje a to je SUPER.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Jsem rád, že jste problém zdárně vyřešil. Na Dynamic RAM Preview, jsem také myslel, ale neodvážil se to tu prezentovat. Já ji mám nastavenu na 18000MB. Jelikož mám 32GB DDR4 paměti, problém se u mě naštěstí nevyskytuje. Že je dobré tam dávat před renderováním 0, jsem již někde četl. Je ale jasné, že, když se postupně paměť zahltí a nemá již prostor k výpočtům, Vegas nakonec selže.
MONYS
Příspěvky: 401
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Zdravím pana ROMULUSE a prosím o radu.Na zkoušku jsem naistaloval trial SV14 a bych vyzkoušel render přes QUICK SYNC ale na kartě výstupu po zadání bit rate a formátu rozlišení postrádám tuto položku. V předešlé verzi SV12-13 tato položka je.Mám PC s Í7 6700K používám pouze inter. grafiku HD530 která toto umožnuje a ve srřižně EDIUS hardware encoding( QUICK SYNC) funguje dobře.Ptám se tedy 14 ka to už neumožnuje?Předem děkuji.
Josef Polák

Zdravím, prosím o radu zda je možné v SONY Vegas pro 13 zařídit, aby se při posunu po jednotlivých oknech šipkami doleva či doprava ozýval zvuk. Stříhám profesionálně téměř denně. Dříve ve Final Cut i v premiéře to bylo samozřejmé a teď při přechodu na Vegas mi to chybí, řídím se pouze graficky, ztěžuje to práci a nemohu to najít. Děkuji. Josef Polák.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Vím, že se to někde řešilo, ale výsledek si nepamatuji. Jediná mně známá možnost je roztáhnout časovou osu a pohybovat kurzorem do stran, pomocí myši. Pak je zvuk při posuvu po jednotlivých snímcích slyšitelný.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host