súbor AVI nie je možné spustiť

Fórum k programu Avid Studio
Zamčeno
helenav

Dobrý deň. A ešte jedna prosba.

Po vykonaní aktualizácií a spustení filmu, či disku v Avid celý "projekt" je samá čiara, žiaden obraz v prehliadači. Avšak ak to spustím po vytvorení avi cez Media player, všetko je tak, ako má byť. Prosím ak viete, poraďte, kde hľadať riešenie. Opakovane som vložila inštalačný disk a vypísalo, že nevie nájsť súbor (alebo niečo podobné) Mikrosoft KB981266, tak som podľa rád vo fóre, "aktualizace KB981266", nainštalovala aktualizáiu (NET framework), priamo cez linky, ktoré ste odporúčali, ale ani to nepomohlo. Preto prosím, pomôžte.

Veľmi pekne ďakujem.

Helena
helenav

súbor AVI nie je možné spustiť
01. 05. 2012 20:54
Dobrý deň prosím o radu a pomoc. Pracujeme s Avid Studio. V PC sú "stiahnuté" súbory s ktorými tvoríme film, resp. disk. Súbory sú formátu .avi. Problém je v tom, že súbor nie je "čitateľný" v prehľade (okienko vpravo) ale po stiahnutí na lištu vidno všetko, čo je obsahom avi súboru.
Ďalší problém je, že sú vytvorené titulky, vložené obrázky a keďže je to "skladačka" na viacerých lištách, aby nedošlo k posunu hlavného materiálu, je to vytvorené v samostatnom filme a vytvorený export s príponou avi. No tento samostatný súbor ani po stiahnutí na lištu nie je možné prehrať, sú tam len farebné zvyslé čiary rôznych rozmerov.

Vyskúšali sme všetko, myslím možné aj nemožné, aktualizáciu WIN 7, grafickej kartgy NVIDIA GeForce 6800GS, ale nič nepomohlo. Preto prosím o radu a pomoc.

Ďakujem.

Dobrý deň. A ešte jedna prosba.

Po vykonaní aktualizácií a spustení filmu, či disku v Avid celý "projekt" je samá čiara, žiaden obraz v prehliadači. Avšak ak to spustím po vytvorení avi cez Media player, všetko je tak, ako má byť. Prosím ak viete, poraďte, kde hľadať riešenie. Opakovane som vložila inštalačný disk a vypísalo, že nevie nájsť súbor (alebo niečo podobné) Mikrosoft KB981266, tak som podľa rád vo fóre, "aktualizace KB981266", nainštalovala aktualizáiu (NET framework), priamo cez linky, ktoré ste odporúčali, ale ani to nepomohlo. Preto prosím, pomôžte.

Veľmi pekne ďakujem.

Helena

Zároveň prosím o zrušenie mojich dotazov zo zložky Tvorba menu a uložení projektu.Jak na to? Až teraz som si všimla, že je možné svoj dotaz napísať sem, pričom tému viete založiť aj sami, mne to nešlo.

Ďakujem.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Téma jsem upravil,předchozí jsem smazal,odpovím Vám později pokud neodpoví někdo dříve.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Pokoušel jsem se pochopit Váš dotaz, ale nejsem si schopen představit co se Vám vlastně zobrazuje
nebo nezobrazuje.Chtělo by to nějaké screeny o co se jedná.

Jsem si schopen nasimulovat toto:
[attachment 591 non_preview.JPG]

soubor je AVI/Xvid/H263 a má atypickou matici snímků v GOP.Musí se přehrávat vždy od začátku.
V tomto případě se jedná o chybu při kopírování z karty, kdy soubor byl zamčen přímo kamerou.
Přílohy
non_preview.JPG
non_preview.JPG (94.91 KiB) Zobrazeno 1062 x
helenav

Ak spustíte Aivd - film, v hornej ľavej časti sú zobrazené snímky, ktoré boli korektne stiahnuté z kamery (kazera, karta). Ak na niektorý snímok kliknete na prehrtie, v hornej časti vpravo sa zväčša zobrazí obraz zhodný s tým, čo ste "spustili". V dolnej časti, kde sú lišty si poukladáte snímky, s ktorými chcete pracovať.

Problém je nasledovný: To, čo je hore vľavo, aj keď pustím, hore vpravo sa neprehrá, jedine farebné, rôznofarebné čiary.
Ak snímok z hornej ľavej časti posuniem na lištu v dolnej časti a prehrám z lišty, tak vpravo hore v okienku sa mi zobrazí, čo bolo nasnímané.

Okrem toho bol vytvorený film, ktorý sa skladá z fotografií a nejakých titulkov, ktorý bol exportovaný ako súbor .avi, aby bolo možné zo lepšie vložiť do filmu, avšak tento súboru s príponou avi nebolo možné prehrať ani z lišty, pritom nebol použitý žiaden snímok z kamery. Veľkosti obrázkov boli prispôsobené, aby neboli veľmi veľké (problém bol už v Pinaccle 15, preto veľkosť obrázkov upravujem pred tvorbou filmu). Toto všetko však v Pinaccle 15 bolo možné vidieť, pracovať s tým. Len neviem, prečo je problém v Avid studio.

Dúfam, že som to popísala dosť zrozumiteľne.

Vďaka za radu.

Helena
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Asi jsem Vás pochopil, ale nejdříve si ujasníme výrazy a co je co.
[attachment 594 Avid_Studio_view.JPG]

Z toho všeho jsem pochopil, že náhledy klipů se Vám nezobrazují.V tom případě je možné, že formát videa
je nekompatibilní s Avid Studio.Ale vždy se musí zobrazit informace o klipu najetím do pravého horního rohu
a objeví se Vám kolečko s písmenkem i.
[attachment 595 Avid_Studio_info.JPG]
Pokud na něj klikněte objeví se souhrn vlastností klipu a je možno si přehrát náhled.
[attachment 596 Avid_Studio_info_klik.JPG]
[attachment 597 Avid_Studio_info_play.JPG]

Jakmile klip vložíte do videostopy, vidíte jej v okně náhledu a měl by jít normálně přehrát.
Vy tvrdíte, že nejde přehrát ani to co vytvoříte přímo v programu Avid Studio.
Je mi líto, ale buď děláte něco totálně špatně a nečetli jste ani manuál k programu, takže nevíte co vlastně děláte
nebo nevyhovuje některá z komponent Vašeho PC, popř. celé PC.

Já odhaduji problém v grafické kartě.Je mi s podivem, že jste kartu z roku 2005 rozběhli ve windows 7
a sehnali na ni do Win 7 ovladače.Možná nějakou variantu Legacy driver, ale tomu bych už z principu nevěřil
a pochybuju o korektní funkci této karty v systému.
Přílohy
Avid_Studio_info_play.JPG
Avid_Studio_info_play.JPG (90.79 KiB) Zobrazeno 1062 x
Avid_Studio_info_klik.JPG
Avid_Studio_info_klik.JPG (94.84 KiB) Zobrazeno 1062 x
Avid_Studio_info.JPG
Avid_Studio_info.JPG (83.87 KiB) Zobrazeno 1062 x
Avid_Studio_view.JPG
Avid_Studio_view.JPG (297.54 KiB) Zobrazeno 1062 x
helenav

Dobrý deň. S Avidom pracujem stále rovnako, dokonca na 2 PC, pričom v ďalšom PC je všetko OK. No nakoniec sme našli v knižnici súbory, ktoré mali umiestnenie na neexistujúcom disku a javili sa s výkričníkmi. Po ich odstránení zrazu sa PC, resp. AVID spamätal a pracuje v poriadku. PC bol zakúpený v roku 2011, takže grafická karta z roku 2005 v ňom určite nie je. Pokiaľ ide o manuál, niektoré postupy nie sú dosť konkrétne ale praxou aj tie získate.
Ale aj tak za snahu vyriešiť problém ďakujem.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tak to je jiná.......Překvapuje mne, že Vás Avid neupozornil na nepropojené soubory.
To pak vypadá takto:
[attachment 603 no_bridge.JPG]
Třeba jste to přehlédli, protože jste měli otevřeno více knihoven.Ale nepropojené soubory
mají přednost v zobrazení..

Ke grafické kartě, cituji:
Vyskúšali sme všetko, myslím možné aj nemožné, aktualizáciu WIN 7, grafickej kartgy NVIDIA GeForce 6800GS, ale nič nepomohlo. Preto prosím o radu a pomoc.
Tak jak jste uvedli, tak jsem se po této kartě poohlédl a našel jsem např. toto:
http://www.svethardware.cz/art_doc-6165 ... 10DFF.html
Proto moje poznámka o roku 2005.

Rád bych Vás a nejen Vás poprosil, aby jste v případě podobných problémů přiložili screen co máte na mysli.
Nenapadlo mně, že když soubor nepřehrajete a jsou přes něj vykřičníky, že jste přemístili zdrojové soubory.
Protože pak bych Vám to řekl rovnou a nemusel jsem bádat z křišťálové kouleB)-
Přílohy
no_bridge.JPG
no_bridge.JPG (39.94 KiB) Zobrazeno 1062 x
helenav

Nenapadlo mně, že když soubor nepřehrajete a jsou přes něj vykřičníky, že jste přemístili zdrojové soubory.
Protože pak bych Vám to řekl rovnou a nemusel jsem bádat z křišťálové koule.

K uvedenému len doplnok, súbory, cez ktoré bol výkričník, vôbec nesúviseli s vytvoreným projektom a vôbec sme (osoba, ktorá prišla na príčinu) netušili, ako sa dané súbory vôbec objavili a odkiaľ. Pre vysvetlenie: pôvodne v PC bol Pinnacle Studio 15 a dva disky boli rozdelené na (C a D) a( E a F). Materiál na spracovanie bol uložený na E. Po vytvorení projektu boli všetky súbory z E vymazané, nebolo ich treba. Keďže bol problém s diskom (E a F) v PC, disk bol z PC vybratý. Po nainštalovaní AVID (cca marec 2012) a spracovaní videa neboli žiadne problémy až do momentu, kedy som prosila o radu. Spracovávané súbory v novom projekte (máj 2012) nepotrebovali žiadne súbory, ktoré by boli na E, pretože všetky používané súbory boli ukladané na D. Dokonca disk s označením E ani v PC neexistuje.

Nespomínam si na presný názov "adresára" s chýbajúcimi súbormi, ale adresár sa nevolal "Chýbajúce média" mal iný názov a spomínam si, že v pravej časti obrazovky bolo uvedené aj názov disku "E".

Od veľkého nadšenia, že sa nám podarilo "spojazdniť" PC a AVID, zabudli sme na názov adresára. Ďakujem za upozornenie na zverejňovanie screenov v prípade problému, bolo by to jednodušie pre hľadanie riešenia, neuvedomila sa si, že krištáľová guľa = sreen.

Ďakujem Vám za všetky rady a usmernenia, je to pre mňa veľká vzácnosť.


Helena
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host