UKLÁDÁNÍ PROJEKTU PŘI KOLAPSU

Fórum k programu Avid Studio
Zamčeno
JAN JUŘIČKA
Příspěvky: 3
Registrován: 12.05.2012, 18:15
Kontaktovat uživatele:

Dobrý den všem AVIDÁKŮM.
Jako mnoho z vás jsem i já koncem loňského roku přešel od PINNACLE k AVID a nyní se postupně prokousáv¨ám úskalím tohoto střihacího programu. Dříve jsem pracoval v Pinnacle studio 9 - 14 a zvykl jsem si na spoustu postupů a grifů, které mi nyní v AVID chybí nebo je ještě neznám. Ale bojuji a stále se učím systémem pokus a výsledek a vcelku to jde, jen časově to je oproti "brnkačceů v Pinnacle 14 hodně zdlouhavé (mou neznalostí). Pokusy jsou dobré, ale trápí mě nyní v AVID zejména toto :
při zpracování rozsáhlejších projektů se asi každému stane, že to občas "SPADNE". OK, ono se nic neděje, po restartu střižny se to zeptá, zda se má pokračovat a AVID naběhne na daný projekt - ale ouha, vrátí se tam, kde bylo poslední úložení ručně. To v Pinnacle 14 to automaticky naběhlo na poslední stav před kolapsem, u AVIDU (pokud neukládáte ručně každou vteřinu) tak někdy ztratím dost značnou část práce. Tak co nejčastěji mačkám klávesy Ctrl S a ukládám ručně, ale stejně by mě zajímalo, kde je chyba a proč si AVID (mám inovovanou verzi 1.1.0.2887) nepamatuje a neukládá poslední stav před "spadnutím"?
Poradíte někdo mě i ostatním, jak to vlastně je? Umí to AVID sám nebo se to musí někde v Nastavení (ale nikde jsem nenašel nic o intervalu či podmínkách automatického ukládání projektů) ručně podpúořit?
Díky za případné objasnění čí radu, co s tímto problémkem.

Honza J.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Avid stejně jako Pinnacle se pokouší při předpokládaném pádu uložit právě udělanou práci.
Bohužel ne vždy se to povede, protože program včas nedetekuje případný pád, protože není způsoben
programem samotným, ale operačním systémem.
V tomto případě je nutno ukládat podle vlastní úvahy a tak zabránit problému.
Další možnost, která to způsobuje je neoriginalita programu a s tím nelze opravdu dělat vůbec nic.
Nastavení autosave v programu není.

Doporučuji Vám zapomenout na způsob práce s Pinnacle, kde jste mohli namastit klipy jeden přes druhý
a pak se v tom vrtat jako slípka v hnoji.
Tento způsob šel praktikovat u AVI souborů, ale ne u novějších kamer a formátů.Naučte se dělat Vaše díla
po částech.To co už máte hotovo, uložte jako jednotlivé projekty a pak je jenom seřadíte za sebe a hotovo.
Je naprosto zbytečné, aby jste v timeline měli všechno od začátku a dělali na konci např. na 40. minutě.
Tím zbytečně zatěžujete PC, které musí informace o nepoužívaných souborech neustále přenášet
a pracovat s nimi.
JAN JUŘIČKA
Příspěvky: 3
Registrován: 12.05.2012, 18:15
Kontaktovat uživatele:

Honza J.
Jsem velmi příjemně překvapen EXTRÉMNĚ RYCHLOU odpovědí od STEVIEZAH, moc díky. Myslím, že díky laxnímu přístupu firmy AVID, která ten software vypracovala, je takováto forma SAMOPORADENSTVÍ mezi jednotlivými uživateli AVID v češtině daleko přínosnější a člověk se se svými "malými" problémy necítí tak pitomě a osamoceně. V podstatě problému však vidím, že AVID ve všem není zase taková špička a nadstandard nad Pinnacle Studio, když nestíhá vše důležité při kolapsu ( na rozdíl od PINN) uložit a po restartu a potvrzení dotazu na návrat to nemá vše kompletní. Takže výzva i pro pro OSTATNÍ uživatele = pracujte prosím tak, aby vám projekty "NEPADALY" a co nejčastěji ručně ukládejte svou práci, jinak ztatíte důležité a pracně vyrobené věci ve vašich projektech!!!

Honza J.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Nemyslím, že by Avid tento software vyvíjel.Tvrdím, že Avid koupil domnělou zlatou slepici
od Pinnacle a myslel si, že zlatá vejce bude snášet sama.
Ostatně totéž kdysi dělal Pinnacle taky.Nejlepší kauf co se jim povedl byla koupě firmy na tvorbu
titulků a vydělávali prodejem licencí tohoto softu do ostatních videoeditorů.
Pamětníci určitě potvrdí, že titulkovač v Pinnacle byl dlouhou dobu bezkonkurenční.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host