Mix z více zdrojů

Fórum k programu Avid Studio
Zamčeno
pas131
Příspěvky: 9
Registrován: 25.02.2012, 07:31
Kontaktovat uživatele:

Zdravím,
nevím které téma zvolit, tak snad můžu toto obecné. Pokoušel jsem se tu odpověď někde najít, ale buď jsem slepý a nebo tu není. Jen je mi divné, že by tento problém ještě nikdo neřešil.
Mám dotaz ohledně míchání dvou a více kamer a dokonce i mobilů v jednom filmu. Vše samozřejmě s rozdílným snímkováním/fps. Doposud stále ještě používám Pinnacle Studio 15, vkládám do jednoho filmu i tři kamery a někdy i jeden nebo dva mobily. Jezdím po horách a dle účastníků se to tak prostě někdy sejde :-) . Všechny kamery jsou nastavené na stejné snímkování 25fps, rozlišení většinou SD nebo HD. Výsledek je bezproblémový. Jen videa z mobilů k tomuto přidaná jsou samozřejmě trochu cukavá. Vzhledem k množství nahrávek z mobilů to ale neřeším....
Doba dospěla a já začínám používat především dvě kamery, ale hlavně množství zpomalených záběrů se zvětšuje, takže bych rád používal nahrávání na 50fps nebo i 60fps pro plynulé zpomalení. 25fps pro zpomalení jako doposud samozřejmě není to pravé ořechové. Tudíž chci zakoupit Avid Studio, které umí i 50p a 60p. Problém je, že chci míchat záběry z kamery Panasonic SDR-S26, která má ale jen SD/25fps a sportovní kamery Drift HD, kde se dá nastavit HD/50 nebo 60 fps (ne fullHD, tam to umí jen 25 a 30fps). Drift HD umí v SD i 90fps, ale to už je asi říše snů. Myslím, že to ani Avid Studio neumí...
Dá se nějak vyřešit abych v jednom filmu použil obě kamery a obraz nebyl sekaný a nebo jinak "deformovaný" a mohl použít 1250x720/50p nebo 60p pro lepší zpomalené záběry? Dá se to jinak udělat než koupit novou klasickou (ne sportovní) kameru která umí 50 nebo 60fps?
A ještě jeden dotaz, ale to už jsem tu někde četl, že je asi jistější 50fps. Raději bych samozřejmě používal nahrávání v 60fps, ale nebudu mít pak v českých podmínkách problém z kvalitou obrazu? Videa pouštím přes multimedíální centrum Xtreamer, TV zatím máme jen starší s SD rozlišením.
Děkuji, hezký den
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Doporučuji nainstalovat trial a zkusit.Formáty se dají míchat, ale může docházet k neustálémi renderování nebo pokud jej vypnete
příkazem Optimalilizace přehrávání na pozadí k sekání při práci.Avid Studio je základní editor a nemusí Vám vyhovovat v tom co
plánujete tvořit.
Doporučuji zkusit některou z verzí Vegas 11.Pro něj existuje plugin Twixtor, který zpomalené záběry umí daleko lépe než editory
které jej nemají.
pas131
Příspěvky: 9
Registrován: 25.02.2012, 07:31
Kontaktovat uživatele:

Díky za rychlou odpověď. Pokud vyjde počasí, za 14dní budu nahoře v kopcích a pak vyzkouším trial Avidu. Pokud to tedy asi nebude úplně klapat, zkusím se podívat podle rady po tom Vegasu 11. Předpokládám, že cena bude asi o dost vyšší (ještě jsem to vůbec nehledal a doposud o Vegasu ani neuvažoval), ale s tím se dá počítat. Nastuduji to, a předpokládám, že také existuje trial verze, tak i vyzkouším. Pak napíšu výsledek, třeba to bude také někomu nápomocné, ale asi to bude chvíli trvat :-) ...
Ještě jednou díky.
pas131
Příspěvky: 9
Registrován: 25.02.2012, 07:31
Kontaktovat uživatele:

Pro zájemce, mix z více zdrojů bych řekl že se celkem povedl, ale nakonec jsem dal na radu Steviezaha a udělal jsem to v Sony Vegas, ale jen v Movie 11.0 Platinum. Umí to také stejně jako Avid Studio i 50p a 60p v mp4. Od Avid Studia mě odradila v jednu dobu zde série ne moc dobrých recenzí. Mezitím jsem stahnul trial verzi Vegasu a byl jsem spokojen, takže proto. Teď už mám i oficiální verzi Movie Studia, ze které se dá přejít za slušné peníze na verzi Pro a pak dokoupit i už zde uváděný Twixtor. Ten bohužel na Avid Studio celkem logicky aplikovat nejde.
Co se týče postřehu z mixu z více zdrojů vytvořeného ve Vegasu, uvedu je během týdne ve foru o Sony Vegas.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host