Avid Studio nejde spustit

Fórum k programu Avid Studio
martinp381
Příspěvky: 7
Registrován: 13.02.2012, 18:45
Kontaktovat uživatele:

Na video dobrà?
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

ATI 6850?Určitě, já ji měl než jsem ji blb vyměnil.
martinp381
Příspěvky: 7
Registrován: 13.02.2012, 18:45
Kontaktovat uživatele:

Děkuji za rady,zkusím a ozvu se.
martinp381
Příspěvky: 7
Registrován: 13.02.2012, 18:45
Kontaktovat uživatele:

Vyměnil jsem kartu za ATI 6850,znovu nainstaloval a už to maká.Už se učím podle tutorialů.Zatím dík.Martin
Náhodný čtenář

Avid je trochu náročný na komponenty. Jak se mu něco nelíbí, tak se odmítá nainstalovat nebo spustit. Nešmakujou mu integrované zvukovky hlavně Realtek a některé graf. karty. Taky někdy protestuje na nějaké řadiče.

Zvukovku jsem mu musel podstrčit Sound blaster audigy SE a interní vypnout, grafickou kartu jsem hodně dlouho vybíral. Hledal jsem od firmy Sapphire, ale ty hajzlíci mají na jádru různě pozamykané funkce. A tak, když jsem našel kartu, která by vyhovovala, tak zase nebyla dodávaná pro náš trh. Nakonec jsem vybral kartu HIS a to
http://www.hisdigital.com/un/product2-649.shtml
za cenu cca 2700,- s DPH (cena ke dni 9.2.2012). Karta je slušně poodemykaná a podporuje i dekódování a kódování videa. Po nainstalování si AVID kartu sám očuchal a bez keců a protestů si k ní nastavil přístup.
Dlouho jsem používal Premieru, ale kvůli verzi 5 nebudu zase kupovat wokna7. U nižších verzí se mi nepodařilo propojit program s kartou a tak zátěž procesoru byla značná. U AVIDu při střihu mi CPU dvoujádro zatížil na 16% (AVCHD 1920x1080i). Jen ho ještě neumím pořádně používat. Nějak se v něm ještě ztrácím.

Tak se sám rozhodni. Kartu nabízí na K24.cz, nemají jí všude. Pokud nehraješ hry, tak nemá smysl víc utrácet. Sám jsem si ověřil, že pokud použiješ střihový program, který neumí grafiku využít, tak stačí úplně obyčejná grafárna za pár kaček. Nějaké rozumy, že střih videa potřebuje pořádnou grafiku jsou mylné.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host