Quo vadis Avid Studio?

Fórum k programu Avid Studio
Zamčeno
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Od května 2011 se zabývám Avid Studiem.Bohužel s přibývajícím časem a novými aktualizacemi systému Windows 7, docházím k závěru, že tento program není
vhodný obecně pro každou sestavu a systém.
Takže pokud ho někdo máte a myslíte si, že program je pomalý, padá a má jiné nectnosti, doporučuji Vám přestat se tím zabývat a zkuste jiný soft.
Jeden problém s instalací Avidu se táhne už od začátku.Instalace dodatečných pluginů z instalačního DVD není korektní.V programu se neobjeví.
Je nutno otevřít průzkumník a instalovat přímo ze složky, kde jsou pluginy na DVD umístěny.Chyba je v instalátoru a dodnes není opravena.
Ale je na to upozorněno v Avid knowgledge base.Bohužel až po nějakém čase,než na to uživatelé upozornili.
Další problém je začátek instalace, kdy se instaluje tzv.Prerequisites.Před uvedením SP 1 pro Win 7 bylo nutno ručně do systému nainstalovat
součást systému vs90_piaredist.exe, což je Microsoft primary interoperability assembles 2005 pro práci s programy používající součásti netFramework.
Protože tohle byl už problém od Pinnacle,aktualizoval jsem a doinstalovával netFramework včetně SP až do současné verze 4.0 i v sytému Win 7.
O této záludnosti není nikde ani zmínka.Tento problém je samozřejmě rozsáhlejší než popisuju, uvádím jej pro informaci.
To že v titulkovači je bug jako prase, o tom Avid taktně mlčí.Funkce titulkovače je optimalizovaná pro rozlišení PAL SD a NTSC SD.(720x576 a 720x480)
Proto v titulkovači nelze vytvořit stejně kvalitní titulky jako v jiných titulkovačích nebo dokonce jako v předchozí řadě Pinnacle.
Jednoduše řečeno jsou neostré jak by měly být a jak vypadají, když do Avidu vložím titulky z externího titulkovače.
Poslední prasácký bug je v exportu videa.Jestli platí pro všechny exportní možnosti už jsem neměl náladu testovat.
Jedná se o nastavení:
Export do souboru AVCHD/Blu ray, kódování h264(ale i mpeg2) zvuk PCM.
Po exportu Avid studio soubor přehraje, ale bez zvuku!!Takže nepřehraje soubor, který program sám vytvořil.
Ten samý soubor podle toho jak máte aktualizace ve Windows Media playeru se buď nepřehraje vůbec, nebo přehraje video, ale bez zvuku.
Aktualizace myslím i pro Windows Media player ne jenom pro systém
Totéž platí pro import.Jestliže v kameře nastavíte zvuk PCM, video v Avidu hraje bez zvuku.Musíte zvolit Digital dolby, pak je to bez problému.
Podotýkám, že v systému nemám žádný kodekpak a nemíním ani žádný používat.Pouze mám doinstalován v systému QuickTime player.
Pokud tento soubor nechám přehrát Vegasem, Corelem X 4,Ediusem, Mgix studiem všude hraje se zvukem.
V jednom případě se stalo,že uživateli Vegas po importu mého soubouru totálně spadl.
To že s Avid studiem nelze pracovat tak, že do timeline se nahází hejno full HD souborů a program se zpomalí, nebo reaguje lenivě je dostatečně už známo.
Tento program nelze v žádném případě doporučit začátečníkům.Jeho jádro vypadá, že je z Pinnacla a ten někdy rozchodit vyžadovalo určité úsilí.
Pinnaclisti by mohli vyprávět nekonečné story.
A to už se nezmiňuju o nepěkném bugu v tvorbě BD disku.Tentýž projekt pro DVD se jako BD nechová korektně.Dochází k nesprávnému návratu do menu.
Dokonce, jak jsem si našel přímo na stránkách Avidu se může stát, že Vámi legálně zakoupený software neakceptuje seriové číslo.

Tohle se Avidu opravdu nepovedlo.Je to škoda, protože funkce základního editoru jsou velmi komfortní.
Ale pokud měli za to, že vypustí program a platící uživatelé budou dělat betatestery, tak si myslím, že se šeredně spletli.
Obávám se, že tento editor pokud nevydají něco nového půjde do kytek.A to i přesto, že jej dodávají jako aplikaci pro iPad.
Tam to samozřejmě vypadá jako starý Pinnacle v novém kabátku.
Jestli někdo chcete používat Avid Studio, je to Vaše volba, ale je jasné, že pokud nastanou nějaké problémy, budete je řešit
sami.Od Avidu řešení nečekejte, podívejte se na jejich oficiální forum nebo Knowgledge Base.
A neříkejte, že jsem Vás nevaroval.

Poznámka:
Já sice s Avidem pracuju, ale omlouvám se všem co budou potřebovat nějakou radu.Nemůžu řešit každé nastavení systému.
Jsem ochoten poradit co v Avidu jak udělat, ale nechtějte po mně popis jak eliminovat chyby které jsou evidentně v programu.
Na takové laborace si cením svůj čas jako lépe využitelný jinak než nezištně pokusničit.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím,ještě odskouším ten zvuk jakmile vyjde čas na virtuálu tam mám sedmičky včetně osmy /developer/delší dobu.
Nebylo by dobré tento závěr k Avidu nechat přeložit do AN i DE a někam vhodně umístit?


Takže odskoušeno a ve virtuálu zvuk v Avidu na Win 7 Enterprise 32 nejde a v Corelu X3 to jde bez problémů.
Miroslav Polner

Áno s Avidom je to pravda aj keď mne všetko chodí, ale v podstate sa rok s tým naťahujem a ako tak som to rozchodil. Jediné čo mám dosť veľký problém je titulkovač ktorý ako taký nie je na úrovni Pinnacle. Nezobrazuje žiadne písané fonty, je to kostrbaté, no jednucho titulkovač slabý. Inak je naozaj zaujímavé, že rok povydaní si Avid nedal námahu opraviť závažné chyby, ale hlavne sa stále ponúka a predáva. Ja momentálne robím v tomto softe a nemôžem zrušiť všetky projekty, ale určite pokiaľ Avid nevydá update časom budem musieť premýšľať o inom editore, myslím, že Edius je na tom omnoho lepšie. AS nie je naozaj pre začiatočníkov, nakoľko som aj ja musel zostavu PC niekoľkokrát prepracovať pokiaľ som všetko rozchodil, ale na to asi každý možnosť,čas a chuť nemá. Momentálne my funguje všetko až ako som spomínal ten titulkovač.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Původní problém se zvukem PCM a LPCM, který mně tak nadzvedl je vyřešen jen ho musím ještě ověřit.
Zde je řešení, použil jsem jenom přetisk, už mě nebaví to rozepisovat.

Tak už to mám.Je to neuvěřitelné, ale v Avid Knowgledge base tento problém vyřešili, ale v souvislosti s naprosto jiným problémem.
Navštivte tyto stránky a stáhněte si tam soubor.
http://avid.custkb.com/avid/app/selfser ... cId=413391
Klikněte na To download the file click here.
Tento soubor, který se jmenuje MPEGsource .dll nakopírujte do složky podle toho jaký máte systém:
Windows 32 Bit - [disk s Windows]:\Program Files\Avid\Studio\programs
Windows 64 Bit - [disk s Windows]:\Program Files (x86)\Avid\Studio\programs

Zatím mi soubory se zvukem PCM v Avidu hrají.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tak mám takový pocit, že na Avid Studio výrobce totálně sere.Až uživatelé objeví nějaký problém, urychleně vydají nějakou záplatu.
Jenže kdo to má pořád hledat?Já jsem myslím tady dodával už více takových jednorázových záplat.
Pokusím se je pohledat a dát do jednoho příspěvku.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Ověřeno, klip se zvukem PCM vytvořený v Avidu a opětovně do Avidu vložený hraje.Neotevřu sice tento soubor ve WMP, ale to přisuzuju
tomu, že jsem ve firewalu zakázal přístup Windows Media playeru k Internetu a tím k aktualizacím.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host