Re: Animované video pozadie ActionBacks

Fórum k programu Avid Studio
cxcx
Příspěvky: 40
Registrován: 16.10.2011, 15:52
Kontaktovat uživatele:

Steviku co ta kocka v bilem tricku? uz sa nedivim ze ti to islo-dobra inspiracia ;)
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

No fajne ni?Už se těším na jaro:D
cxcx
Příspěvky: 40
Registrován: 16.10.2011, 15:52
Kontaktovat uživatele:

Vyznas sa celkom v problematike a este aj dobre tocis B)-
Styf
Příspěvky: 59
Registrován: 14.02.2012, 15:55
Kontaktovat uživatele:

p.steviezah :AVID to prehraje bez problémov.Všetko ide ako má.Vložím nad video kde chcem a šľape to.Je vidieť že ste vtom smere dobrý.Mám dosť veľa takýchto efektov,keby ste popísali postup či by som vedel si to prerobiť.HD je iný postup?... ďakujem....
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

SD rozměr pokud máte originály všechny takové.Pokud se mezi nimi najde HD nebude to taky problém.
Problém je překonverovat původní mov v PNG formátu v rozměru SD na full HD.
Ještě dělám nějaké testy.Sežeňte si zatím verzi QuickTime Pro.Asi dnes večer se tu objeví návod jak to jde nejrychlejíi udělat.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Dořešil jsem jak převést SD rozlišení těchto souborů na full HD.Bohužel jak jsem předpokládal, každé zvětšení sebou přinese zvýraznění
chyb, které se v menším rozlišení ztratí.
Dospěl jsem k názoru, že snaha za každou cenu to nějak konvertovat k markantnímu
kvalitativnímu zlepšení nevede k uspokojivému výsledku.
Aspoň ne tedy prostředky, které k tomu mám k dispozici a zda se oplatí
čas nad tím strávený tomu věnovat.I v tomto případě jsem dospěl k názoru, že ne.

Moje řešení problému:
Nejrychlejší řešení podle mně je úprava rozměru přímo v Avidu za cenu kompromisů.Pokud zadáme do projektu 16:9 aby se obraz
4:3 do něj vyplnil, příjdeme o část obrazové informace.Pokud obraz chceme roztáhnout dojde k určité deformaci.

Jak to udělat nejlépe - návrh:
Vyexportovat video jako sekvenci snímků TGA nebo PNG.Ty vložit do nějakého grafického editoru a přeeditovat k obrazu svému
a opravě nepřesností včetně změny velikosti.Pak export, pokud to editor umožní do požadovaného videosouboru s průhledností.
Vím, že to umí Photoshop CS4 a video bylo kompatibilní s PS 15.Jestli taky s Avidem to nevím
.Nebo export jako sekvence snímků PNG nebo TGA a v QuickTime to exportovat podle mého návodu.

Co jsem zkoušel:
Otevřel jsem Vegas 11 Pro, načetl origo mov soubory.V properties souboru jsem nastavil Alpha Channel na Straight(Unmatted).Tím jsem zprovoznil alfu.
Project jsem nastavil na ful HD.Pomocí FX Deform jsem rozšířil do krajů na 16:9.Export jsem zvolil Image sekvence typ PNG.
To jsem načetl do QuickTime a vyexportoval jako AVI (typ souboru je AVI RGBA).
Hotovo, je to přenositelné do jiných videoeditorů.Je možno načíst jak video, tak obrazovou sekvenci.
Bohužel vyskytla se chyba při exportu do videa.Je asi o 3 sekundy delší.Nebádal jsem nad tím a neřešil jsem to.
Pokud se použijí pro vložení do Avidu snímky ze sekvence a po vložení se každému přiřadí délka jednoho snímku v timeline
bude celková délka v pořádku.
Problém je v exportu z QuickTime, ale to již nehodlám řešit.
Samozřejmě netvrdím, že někdo nemůže najít jiné řešení.Pokud ho budete mít hoďte tu popis.

Na závěr pár screenů,
Originál 4:3.
[attachment 375 origo_4_3.JPG]
Originál 4:3, použit příkaz vyplnit.
[attachment 374 origo_4_3_vyplnit.JPG]
Originál 4:3, použit efekt Editor 3D CPU
[attachment 376 origo_4_3_efekt_3D_CPU.JPG]
Originál převeden na sekvenci snímků PNG a upraven
[attachment 377 convrt_to_seqce_png.JPG]

Pokud bude zájem, pro Vegas uživatele mohu napsat postup použití původního mov souboru
bez jakýchkoliv úprav a průhlednost bude fungovat.Ale musím si na to udělat čas.Nebude to
v části vyhrazené Vegas hned.
Přílohy
convrt_to_seqce_png.JPG
convrt_to_seqce_png.JPG (87 KiB) Zobrazeno 731 x
origo_4_3_efekt_3D_CPU.JPG
origo_4_3_efekt_3D_CPU.JPG (88.83 KiB) Zobrazeno 731 x
origo_4_3.JPG
origo_4_3.JPG (86.04 KiB) Zobrazeno 731 x
origo_4_3_vyplnit.JPG
origo_4_3_vyplnit.JPG (81 KiB) Zobrazeno 731 x
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host